Четверо прикарпатських освітян подали заявки на участь у міжнародному проєкті "From teacher to coach" ("Від вчителя до тренера"). Загалом 60 вчителів історії з різних областей України зголосилися взяти участь у ньому,
Про це повідомив Суспільному Карпати голова правління ГО "Молодіжна організація "СТАН" Ярослав Мінкін, передає Фіртка.
За його словами, із загальної кількості претендентів на участь у проєкті, який передбачає розробку курсу підвищення кваліфікації для освітян на тему: "Нищівна війна проти Радянського Союзу з точки зору "забутих" жертв націонал-соціалізму", оберуть п’ятьох педагогів.
"Це мають бути вчителі історії, які готові розвиватися. Ми намагалися відбирати педагогів не зі столиці, не з якихось великих міст. Нам цікаві маленькі міста і навіть села, тому що там є найбільш проблемна, я вважаю, вчительська спільнота. І також ми дивилися, чи ця людина не є добре обізнаною – всюди була, вже все бачила", – розповів Ярослав Мінкін.
З його слів, проєкт, у якому братимуть участь представники чотирьох країн (України, Білорусі, Росії, Німеччини), фінансує Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини. Він стартує у вересні й триватиме півтора року. Програма проєкту передбачає регіональні зустрічі, історичні семінари, ознайомлення з музейними виставками, відвідування уроків у школах, підготовка цифрового посібника.
Такі ініціативи виховують істориків, вважає вчитель історії Івано-Франківського ліцею імені Миколи Сабата Володимир Половський. Він – експерт проєкту "New views on history" ("Нові погляди на історію"), який реалізували у партнерстві з "Молодіжною організацією "СТАН". Під час заходу учасники вчилися використовувати на уроках історії листи і щоденники, зокрема радянських військовополонених, жертв нацистського Голокосту та вихідців зі спалених сіл в зоні німецької окупації 1941-1944 років. Ці матеріали надав музей Берлін-Карлсхорст.
"Історики – це достатньо цинічна категорія науковців, які оперують мільйонними цифрами жертв, і звикають до цього. А коли ти починаєш досліджувати долю однієї конкретної людини, то тут уже не до цинізму", – говорить Володимир Половський.
Напрацювання педагог почне випробовувати на своїх уроках у новому навчальному році.
Читайте також: