Операцію виконали 13-річній дівчинці, мешканці Івано-Франківської області.
Про це інформує Фіртка з посиланням на пресслужбу ІФНМУ.
Нещодавно в хірургічному відділенні Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні бригада дитячих урологів (Богдан Зіняк, Юрій Доценко) на чолі з завідувачем кафедри дитячої хірургії ІФНМУ професором Олександром Фофановим успішно провели складну, високотехнологічну реконструктивну операцію – апендикоцековезикостомію з антирефлюксним захистом та ушиванням шийки сечового міхура.
Клінічний випадок ускладнювали вроджені вади центральної нервової системи (спинномозкова грижа, оперована після народження, парез нижніх кінцівок) та сечової системи (нейрогенний спінальний сечовий міхур). Ця патологія призвела до хронічного вторинного пієлонефриту, міхурово-сечовідного рефлюксу (повернення сечі до нирок), парадоксальної ішурії (повне нетримання сечі з постійним її витіканням). Ці зміни призводили до утруднення догляду за дитиною і навіть до загрози втрати функції нирок.
Метою операції було створення штучного сечовипускного каналу, який дозволив би проводити повноцінне спорожнення сечового міхура шляхом самостійної катетеризації міхура. Крім того, потрібно було забезпечити утримання сечі шляхом створення клапану у сечовому міхурі і закриття шийки сечового міхура. Це дозволило б не тільки зберегти функцію нирок, але й покращити якість життя дитини та комфорт (у тому числі «сухість») для дитини і батьків, які доглядають за нею.
Операція полягала у створенні штучного сечовипускного каналу з апендикса хворої на судинній ніжці з антирефлюксним клапаном у сечовому міхурі. У зв’язку з анатомічними особливостями (дуже короткий апендикс – до 5 см) також було викроєно клапоть зі стінки сліпої кишки.
З нього сформували трубку для видовження апендикса (тубуляризація). Створений канал вивели на дно пупка. Це не тільки зручно для самостійної катетеризації, але й має добрий косметичний ефект, бо є непомітним. Одночасно була проведена також операція ушивання шийки сечового міхура. Все це дало змогу хворій утримувати сечу та зберегти нирки від подальшого ушкодження.
Зараз дитина почуває себе добре, сечу утримує. Наразі катетеризацію здійснюють батьки, але в подальшому це буде робити сама дитина.
Читайте також: