У місті Бурштин відбулися перші зустрічі обласного офісу децентралізації за участю влади, громади та бізнесу, на яких підіймалися питання трансформації економіки громади. ДТЕК Бурштинська ТЕС - найбільше підприємство громади, взяла активну участь цих заходах. Учасники обговорили проєкти, які б дали можливість наповнювати бюджет громади та заручилися підтримкою новоствореного офісу децентралізації при ОДА.
На зустрічах колеги окреслювали кроки, які треба здійснити в реаліях викликів трансформації вугільних регіонів, декарбонізації, щоб зробити Бурштинську територіальну громаду успішною, адже сьогодні левова частка податків до місцевого бюджету надходить саме з Бурштинської ТЕС.
«Бурштин є мономістом, тобто спершу тут створювалася ТЕС, а згодом з'являлися інші підприємства, організації, соціальні структури для обслуговування енергетиків. ДТЕК є соціально-відповідальним бізнесом, тому компанія допомагає впроваджувати соціальні проєкти, стабільно виплачує податки до бурштинської громади. Ми розуміємо, що маємо взяти найактивнішу участь в подальшій розбудові цієї громади, щоб вона ставала кращою, розгалуженішою, щоб збільшувалися відрахування не тільки від нас», - говорить Олександр Воронкін, радник департаменту з регіональної політики ДТЕК Енерго.
Щоб громади активно розвивалися, при ОДА було створено офіс децентралізації, куди увійшли керівники та спеціалісти різних департаментів, вони мають допомогти громадам сформувати проєкти, вирахувати їхню успішність, залучити для їх реалізації кошти донорів.
«Як область, як територіальні громади, ми розробляємо стратегії соціально-економічного розвитку. Це документи довгострокового економічного планування. Вони визначають, в якому напрямку розвивається певна територія. Чи це громада, чи це область. Далі, для реалізації цих напрямків, розробляються плани заходів з реалізації цих стратегій.
І вже тут наступають ці моменти, що для певних планів заходів, які можуть бути реалізовані вже, не вистачає коштів місцевих громад, обласного, державного бюджету незважаючи на колосальну підтримку державного фонду регіонального розвитку, і тоді ці проєкти просто пропонуються або донорам, або девелоперам», - прокоментував Сергій Подошва, директор департаменту економічного розвитку промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА.
«Наша громада має унікальні можливості. Ми розташовані на центральній трасі, ми маємо Касову гору, Дністер, індустріальний парк. І ми маємо проєкти, над якими працюємо, як от Зелений маршрут «Легенди Опілля», який запрацював коштом громади, і де основним гравцями є підприємці та виробники крафтової продукції. Також ми будемо робити проєкт спільно з агенцією АСТАР та з поляками по розвитку нашого водного плеса.
В громаду уже на конкурсних умовах заходить дві компанії щодо розробки по Касовій горі. Однак нам потрібно, щоб пазли складалися якомога краще і для цього нам підтримка, якою ми зараз змогли заручитися», - додає Василь Андрієшин голова Бурштинської ОТГ.
Через поступове зменшення використання викопного вугілля у майбутньому монопрофільні міста, зокрема і Бурштин, повинні трансформувати свої економіки, шукати інші джерела наповнення бюджетів, робити громади привабливими для інвесторів. Тому представники ДТЕК Бурштинської ТЕС і надалі братимуть участь у схожих заходах, щоб максимально допомогти громаді в її різносторонньому та успішному розвитку.
Довідково:
ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в тепловій генерації електроенергії - 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.
ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.
У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.
У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
Партнерський матеріал