У вівторок, 9 листопада, у Києві провели очно-дистанційну конференцію «Розвиток членських бізнес-об'єднань України» для лідерів та активних учасників бізнес-об’єднань зі всієї України.
Участь в заході взяв Перший віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати Ігор Бартків, передає Фіртка.
Зокрема, на заході, що об’єднав разом майже 200 онлайн та офлайн-учасників представили лідерську програму для керівників бізнес-об’єднань із компонентом онлайн навчання, а також інші напрацювання проєкту ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні».
«Я особливо рада бути сьогодні тут, адже не завжди буває так, що у вас є всі три необхідні складові для успіху», – звернулася до аудиторії Ніколь Рудер, керівниця програм співпраці Посольства Швейцарії в Україні, – «а саме правильна ідея, яка в нашому випадку полягає у розвитку бізнес-об’єднань, надійні партнери, і попит на те, що ми робимо. Мені здається зараз нам вдалося поєднати це».
До привітання долучилася Манал Фоуані, заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні:
«Підтримка бізнес-об’єднань мікро-, малих та середніх підприємств – це нелегкий процес, сповнений значних викликів, один з яких - фрагментація сектору ММСП. Тому лише об’єднавшись та виступаючи єдиним голосом, ММСП зможуть подолати усі перешкоди та зробити свій вклад у стале економічне зростання України».
«Феномен сучасного лідерства дозволяє людям об’єднувати зусилля для служіння ідеї та створювати бачення майбутнього разом», – так Едуард Мальцев, заступник декана kmbs, пояснив роль лідера у трансформації сучасних бізнес-об’єднань.
Він наголосив, що успішні лідери формують стале довкілля, сповідують рівність чоловіків і жінок, говорять мовою багатьох культур та є чемпіонами в боротьбі за спільне благо.
Учасники конференції мали можливість приєднатися до онлайн-компонента лідерської програми прямо на заході. Також усі зацікавлені представники бізнес-об’єднань України можуть долучитися до неї за посиланням до 13 листопада.
Програма включатиме трансляцію п’яти щомісячних одноденних модулів, щотижневі вебінари-консультації та онлайн-події за участі провідних представників експертної спільноти та лідерів думок.
На конференції представили звіт за результатами картування членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств України станом на 2021 рік. Це дослідження містить універсальні критерії класифікації членських бізнес-об’єднань, інструментарій вибору організації для вступу, а також базу з 420 членських БО в Україні.
Також учасники заходу обговорили результати форсайту «Стратегія розвитку ММСБ». Валерій Пекар, викладач kmbs та національний консультант ПРООН, зауважив, що основним викликом для бізнесу є постійна зміна правил гри.
«Такий висновок постає з карти основних проблем бізнесу, розробленої в ході форсайту. Ключова проблема для індивідуальних підприємців – це невпевненість у завтрашньому дні, для мікро-бізнесу – високі податки та низька купівельна спроможність. Для малого бізнесу вирішальним стає брак робочої сили. А от середній бізнес найбільше хвилює незахищеність та рейдерство».
Зауважимо, що Національна конференція «Розвиток членських бізнес-об'єднань України» відбулася в рамках проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що впроваджується ПРООН у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.
Довідково:
Упродовж 2015-2018 років ПРООН у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії впроваджувала першу фазу проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань ММСП в Україні». Її учасниками були сім бізнес-об’єднань, які досягли значних результатів організаційного розвитку.
Ключовим акцентом поточної другої фази проєкту (2019-2023 рр.) є масштабування позитивних результатів та забезпечення їх стійкості, зокрема шляхом розширення членської бази бізнес-об’єднань, посилення їх клієнтоорієнтованості та здатності до продуктивного публічно-приватного діалогу.
Поширенню успішного досвіду першої фази проєкту сприяє розширення кола партнерських організацій до 27 бізнес-об’єднань різних типів зі всієї України. До цієї групи входять Торгово-промислова палата України і п’ять регіональних ТПП, п‘ять універсальних бізнес-об‘єднань та дев‘ять галузевих асоціацій.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!