Моніторинг проведуть фахівці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Про це 20 січня на оперативній нараді у міськвиконкомі повідомив Калуський міський голова Андрій Найда, інформують "Вікна".
За його словами, напередодні відбулася нарада у голови Івано-Франківської ОДА Андрія Бойчука щодо розв'язання питання моніторингу просідання земної поверхні. Виконувати роботу буде Івано-Франківський університет нафти і газу. Дослідження обіцяють провести впродовж трьох-чотирьох місяців і лише за їхніми результатами можна буде оцінити динаміку просідання земної поверхні та планувати подальші кроки.
Нагадаємо, 14 січня стало відомо про просідання земної поверхні у Кропивнику на новій ділянці. Цього ж дня на місці відбулося виїзне засідання робочої групи під головуванням міського голови Андрія Найди для напрацювання переліку першочергових дій, спрямованих на розв'язання екологічних проблем Калуського гірничопромислового району.
Нова зона просідання знаходиться над гірничими виробками двох рудників «Ново-Голинь» та «Голинь» на землях сільськогосподарського призначення, які частково обробляються на відстані приблизно 100 метрів до найближчої житлової забудови. Тут через просідання земної поверхні утворився «поріг» з перепадом близько 30 см, довжиною 250-300 метрів. Відстань до попередньої ділянки з просіданням, яку виявили в серпні 2020 року на польовій дорозі, становить близько 250 метрів.
Уже 16 січня на місце події виїжджала обласна комісія на чолі з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Андрієм Бойчуком. Тоді міський голова попросив сприяння обласної влади у виділенні коштів з обласного бюджету на проведення постійних моніторингових досліджень у цьому мікрорайоні, а також у розробленні та поданні на затвердження Державної програми будівництва житлових будинків для відселення людей, які проживають у небезпечних зонах просідання.
Раніше йшлося про те, що своїми силами Калуська громада розв'язувати проблему відселення людей не зможе. Однак на даному етапі обласна влада потреби у терміновому відселенні людей не бачить: просідання незначне та відсутні дані щодо динаміки його розвитку.
Проведення еколого-ценологічного моніторингу території Калуського гірничопромислового району та оцінка ризиків надзвичайних ситуацій є одним з пріоритетних напрямків фінансування програми охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області на 2021-2021 роки.
Виконавцем такий робіт у програмі зазначено Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Упродовж п’яти років на моніторинг заплановано виділити понад 4,3 млн гривень. Кошти розраховують отримати з державного бюджету.
Читайте також:
Калушу загрожує екологічне лихо — зупинка тепло- і водопостачання
Калушу загрожує сміттєвий колапс
Калуш може втратити водозабірну станцію, яка забезпечує водою 90% споживачів