Івано-франківський водоканал не встигає за стрімким розвитком будівництва у місті Івано-Франківську, і вже у найближчому майбутньому обласний центр очікують суттєві проблеми з водопостачанням.
Про це йшлося на щотижневій оперативній нараді у міського голови, повідомляє Фіртка.
Як повідомив, виступаючи на нараді, Віталій Савенко, керівник комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром», починаючи з 2000 року у зв’язку з інтенсивною забудовою міста Івано-Франківська, додатковий об’єм води на потреби новозбудованих об’єктів та тих, що ще будуються, зріс на 105% щодо наявних потужностей водозабору. Це, своєю чергою, вже спричинило проблему дефіциту ресурсу питної води, яка надалі буде лише зростати.
«За період з 2000 року по даний час на будівництво нових об’єктів видано технічних умов на приєднання до мереж водопостачання та водовідведення з розрахунковою потребою у питній воді сумарною кількістю 82 тисячі метрів кубічних за добу додатково до обсягів споживання 2000 року.
Крім того, станом на 1 жовтня 2021 року отримано заявки та передано на затвердження у міськвиконком підготовлені технічні умови з потребою у питній воді у кількості 12 тисяч метрів кубічних за добу.
Таким чином, додаткова прогнозована потреба у питній воді складає станом на 1 жовтня 2021 року 94 тисячі метрів кубічних за добу», - розповів Віталій Савенко.
Разом з тим, зі слів керівника комунального підприємства, наявна проєктна потужність водозаборів, водоочисних та каналізаційних очисних споруд, яка забезпечує поточне надання послуг з водопостачання та водовідведення, сьогодні становить 90 тисяч метрів кубічних за добу.
«Отже, додатковий об’єм питної води на потреби нового будівництва за вказаний період зріс на 105% стосовно наявної потужності водозаборів, що викликало проблему дефіциту ресурсу питної води, який надалі буде зростати.
Якби всі жителі міста заселилися у будинки та відкрили крани 24/7 забезпечення водою було б майже неможливе», - зазначив комунальник.
Зокрема, за попередніми розрахунками, після завершення будівництва всіх об’єктів, на які видані та підготовлені технічні умови й при повному заселенні квартир багатоквартирних житлових будинків, дефіцит води може зростати до 30 – 34 метрів кубічних за добу.
Такий стан речей змусив керівництво міста піти на досить радикальні заходи. Так, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків наказав розробити відповідні рішення, які заборонять КП «Івано-Франківськводоекотехпром» видавати до 31 грудня технічні умови на приєднання нових об’єктів до мереж водопостачання.
Очільник міста також доручив переглянути вже надані протягом останніх 10 років технічні умови в бік зменшення обсягів водопостачання об’єктів.
«Насправді у нас є велика проблема з водою і з каналізацією. Якщо ми нічого не будемо робити, ті проблеми, як зараз є у нас у новобудовах, за рік – два води на останніх поверхах не буде.
Тому я прошу до 31 грудня заборонити видавати будь-які технічні умови, переглянути всі технічні умови, які видані протягом 10 років», - зазначив міський голова.
Руслан Марцінків зауважив, що з 1 січня територіальні громади позбавлять наявних повноважень, які б дозволили впливати на забудовників. Відтак до того часу необхідно розробити механізм, який би дозволив залучати кошти забудовників на розвиток системи водопостачання, зокрема, зважаючи на скасування пайової участі у розвитку інфраструктури громади.
Як варіант міський голова запропонував Віталію Савенку розробити положення про благодійні внески на розвиток інфраструктури водоканалу.
«Розробити положення до 31 грудня про якісь благодійні внески на розвиток інфраструктури, тому що пайова участь скасована, але, якщо ми не будемо вкладати, на приклад, у додаткову кількість водозабору, просто далі води не буде... Це серйозно, тому що ми вже відчуваємо у пікові моменти проблеми», - зазначив Руслан Марцінків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Через заборгованість водоканал в Долині може залишитися без електрики
Зміни в законодавстві дозволяють відключати боржників від газопостачання