В Україні станом на 10 січня зафіксували 1 969 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 94 дитини та 41 медпрацівник.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 77 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 47 осіб, летальних випадків не зареєстрували.
Так, за весь час пандемії в області захворіли 129 198 осіб. Зокрема, захворіли – 6 471 дитина, медичних працівників – 3 555, одужали – 121 212 осіб, летальних випадків – 3 125.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
-
методом ПЛР – 856 досліджень;
-
методом ІФА – 120 досліджень.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 398;
- Вінницька область – 74;
- Волинська область – 48;
- Дніпропетровська область – 49;
- Донецька область – 8;
- Житомирська область – 43;
- Закарпатська область – 61;
- Запорізька область – 19;
- Київська область – 135;
- Кіровоградська область – 50;
- Луганська область – 13;
- Львівська область – 130;
- Миколаївська область – 36;
- Одеська область – 113;
- Полтавська область – 109;
- Рівненська область – 31;
- Сумська область – 102;
- Тернопільська область – 60;
- Харківська область – 192;
- Херсонська область – 12;
- Хмельницька область – 14;
- Черкаська область – 83;
- Чернівецька область – 87;
- Чернігівська область – 25.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 10 січня в Україні два регіони перебувають у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки.
Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Сумська та Херсонська області.
Усі інші регіони перебувають у «жовтій» зоні епіднебезпеки.
Зауважимо, що в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Водночас 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.
читайте також: Новий штам коронавірусу «Deltacron»: що про нього відомо
Крім цього, в Івано-Франківській області за минулу добу вакцинували 902 прикарпатців. Зокрема, щепили першою дозою — 351 людину, а другою — 551 людину.
Загалом від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 801 274 щеплення.
Крім того, 118 прикарпатців отримали додаткову дозу вакцини проти COVID-19.
В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
Зокрема, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.
Водночас з 6 січня Україна дозволила бустерну дозу вакцини для всіх, хто раніше вакцинувався проти COVID-19.
«Підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», — зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко.
За його словами, бустерна доза вакцини має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Omicron».
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
Для того, щоб подати заявку на отримання коштів, необхідно встановити на смартфоні останню версію застосунку «Дія» і оформити спеціальну картку в одному з банків-партнерів, повідомляє Мінцифри. Після цього ваш запит буде в опрацюванні та потрібно буде зачекати, коли на рахунок надійдуть кошти.
Витратити віртуальну 1000 гривень можна на:
- книжки;
- квитки у кіно чи театр;
- візит до музею чи картинної галереї;
- абонемент до фітнес-клубів і спортивних залів;
- квитки на потяг чи літак в межах країни;
- особи, старші 60 років, зможуть придбати на ці кошти ліки.
Перевести «ковідну тисячу» в готівку чи переказати на іншу картку чи рахунки заборонено. Використати гроші можна впродовж чотирьох місяців.
Чимало українців вже встигли витратити частину грошей. Зокрема, на кінотеатр або на квитки на потяг. Чимало ринули купувати книжки. Так, охочих придбати книжки було так багато, що на деяких сайтах навіть трапився збій.
Найменше охочих витрати тисячу на візит до музею та квиток на автобус.
читайте також: Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Також Україна приєднається до глобальної мережі COVID-сертифікатів, термін дії сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу скоротять до дев'яти місяців.
Про це заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрової трансформації Марія Карчевич в ефірі програми «Сніданок з 1+1».
«На національному рівні формується глобальна мережа, яка буде охоплювати ще більше країн – понад 80 країн світу, не лише країни ЄС. На сьогодні довірча мережа Європейського Союзу охоплює лише 60 країн: українці мають змогу подорожувати до 60 країн, пред’являючи цифрові сертифікати чи то про вакцинацію, чи про одужання, чи про результати ПЛР-тестування.
Україна вже направила запит про приєднання до глобальної мережі. На сьогодні йдуть технічні консультації – я думаю, що за кілька місяців ми зможемо заявити, що Україна дає змогу подорожувати до великої кількості країн».
До слова, у МОЗ зазначили, що пластикові прозорі «маски» не є засобом індивідуального захисту.
Тривалий час працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів використовують так звані пластикові прозорі захисні маски. Насправді нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають.
Про пластикові прозорі «маски» не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила. Натомість необхідно використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот.
Фактично, люди, які використовують такі пластикові «маски», не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що такі засоби не щільно прилягають до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі «маски».
читайте також: Дослідження: які маски найкраще захищають від COVID-19
Нагадаємо, на Кіпрі зафіксували новий штам коронавірусу «Deltacron». Так, гібрид має генетичне походження «Delta» та швидко поширюваного нині «Omicron».
Крім того, японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Нагадаємо, що «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Мутації Omicronа викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.
Водночас штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19