Covid-19: Меркель відстоює карантин, попереджаючи про "важку зиму" в Німеччині

Поки у Німеччині триває майже місяць карантинних обмежень, Меркель закликала до солідарності в бурхливій промові в парламенті. Вона зіткнулася з запереченнями від деяких законодавців, розгніваних тим, що вони не можуть вийти з кризи.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель захистила рішення уряду щодо карантинних обмежень в напруженому виступі перед парламентаріями в Бундестазі в четвер, 29 жовтня.

Її виступ у нижній палаті парламенту відбувся, коли Німеччина зафіксувала новий рекорд щодо щоденних випадків коронавірусу - понад 16 700 випадків протягом 24 годин. За оцінками, 75% випадків більше неможливо простежити, що ускладнює стримування поширення.

Під час кризових переговорів у середу Меркель та 16 державних лідерів Німеччини домовились ввести часткові карантинні обмеження протягом місяця, щоб стримати поширення вірусу.


Що сказала Меркель?

У своїй промові, яку регулярно переривали крики кількох німецьких законодавців, Меркель заявила, що нинішній рівень зараження представляє величезну загрозу для системи охорони здоров'я країни.

"При такій динаміці інфікування наші відділення інтенсивної терапії будуть заповненні протягом декількох тижнів", - сказала канцлер.

Діяти лише після заповнення лікарняних ліжок "було б занадто пізно".

"Зима буде важкою. Попереду чотири довгі важкі місяці, але це закінчиться", - сказала вона.

Меркель заявила, що розуміє "розчарування" з приводу пандемії та нових обмежень, але вона закликала законодавців та громадськість зробити свій внесок, щоб уповільнити поширення.

"Свобода - це не можливість робити все, що ти хочеш", - сказала вона. "Свобода - брати на себе відповідальність".

Канцлер також засудила теорії змови та дезінформацію в боротьбі з вірусом у ймовірному вбивстві в ультраправій Альтернативі для Німеччини (AfD).

"Брехня, дезінформація та теорії змови шкодять не лише демократичним дискусіям, але й боротьбі з вірусом", - сказала Меркель.

Віра в факти не лише підтримує суспільство і демократію, а "людські життя залежать від цього".


Чим законодавці керуються?

За останні тижні німецькі законодавці як на федеральному рівні, так і на рівні штатів дедалі більше засмучувались через відсутність участі у кризових переговорах.

Крістіан Лінднер, голова Світових демократів (FDP), що сприяє бізнесу, заявив, що поточний процес загрожує "деформацією" парламентської демократії Німеччини.

"Ця дискусія повинна відбутися до прийняття заходів, а не після", - сказав Лінднер під час дебатів у Бундестазі в четвер.

Лідер парламенту AfD Олександр Гауланд звинуватив уряд Меркель у "пропаганді воєнного часу".

"Ми повинні знайти баланс, навіть ціною смерті людей", - заявив ультраправий політик.

Рішення щодо нових заходів для припинення розповсюдження вірусу, а також щодо того, коли скасувати обмеження, значною мірою були в руках федеральних лідерів та керівників штатів від початку пандемії. Депутати від опозиції стверджують, що заходи повинні обговорюватися та схвалюватися законодавцями.

Політичний кореспондент DW Ганс Брандт зазначив, що з оскарженням карантинних обмежень в суді уряду знадобиться допомога Бундестагу та парламентів земель.

"Якщо закони потрібно змінити, щоб заходи можна було захищати в суді, тоді парламенти повинні змінити ці закони", - сказав Брандт. 


Які нові обмеження ввели у Німеччині?

Часткові карантинні обмеження, які набирають чинності в понеділок, вимагають жорсткіших заходів соціального дистанціювання та обмеження кількості людей, які можуть зустрітися на публіці.

Бари, ресторани, фітнес-студії та кінотеатри закриються, але школи та дитячі садки в основному залишаться відкритими.

Культурні та спортивні заклади закриються, а футбольним фанатам заборонять проводити ігри Бундесліги на стадіонах.

Збори надворі будуть обмежені — не більше двох домогосподарств з максимум 10 людьми.

Наразі карантинні обмеження повинні діяти до кінця листопада.

за матеріалами DW


30.10.2020 1295
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

921
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1908
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3408
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3642
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6801 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6751 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3369
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415