Оперативники спецслужби зафіксували понад п'ять тисяч фейкових сторінок, з яких у соціальних мережах поширювали неправдиву інформацію. За висновком СБУ, вони діяли в інтересах третіх осіб, які підтримували гібридну війну проти України.

Вдалось встановити, що виконавці розмістили обладнання в орендованій квартирі у Києві. Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання, понад три тисячі сім-карток.

Також зафіксували ще одну «ботоферму» у перший день весни. Зокрема, вона розганяла фейки в соціальних мережах в інтересах Росії. Її діяльність припинила Служба безпеки.

«Ботоферма» налічувала понад 18 тисяч акаунтів. Вони працювали на замовлення кураторів з Росії та деяких українських політичних сил.

Створили ці акаунти троє жителів Києва. У жовтні 2020 року, під час місцевих виборів, вони поширювали фейки про ситуацію в Україні, «накручували» голоси у соціальних опитуваннях і завищували кількість замовлених перепостів та коментарів лідерів громадської думки й політичних діячів.


А у лютому 2021 року кіберспеціалісти Служби безпеки викрили у Львівській області діяльність «ботоферм», які використовувалися російськими спецслужбами для поширення деструктивного контенту в Україні.

СБУ з'ясувала, що кілька жителів регіону організували роботу так званих «ботоферм». Вони забезпечували технічну можливість віддаленої реєстрації облікових записів на загальнодоступних ресурсах і в соцмережах через російську вебплатформу.

«Використовуючи SIM-картки мобільного зв’язку українських і російських операторів, зловмисники створювали анонімні віртуальні акаунти. Через них вони розповсюджували неправдиву інформацію про ситуацію в Україні для створення панічних настроїв у суспільстві та дискредитації української влади. Також здійснювали псевдозамінування об’єктів інфраструктури регіону», - йдеться в повідомленні.

Також організатори «ботоферм» влаштовували псевдомінування об'єктів інфраструктури регіону.

В ході обшуків силовики вилучили комп'ютерну техніку і майже 900 ідентифікаторів SIM-карток мобільного зв'язку.


Читайте також:

Владу Івано-Франківська та місто атакує «ботоферма». Як франківці у соцмережах реагують на заяву Марцінківа

СБУ проведе дводенні антитерористичні навчання на Івано-Франківщині

В Україні кіберполіція викрила банду хакерів, яка через "вірус" поцупила у бізнесменів п'ять мільйонів