Більше, ніж минулого року. Відомо, скільки прикарпатців загинули на водоймах за дев'ять місяців

З початку 2021 року на водних об’єктах Івано-Франківської області загинули 35 осіб.

Про це Фіртці повідомила речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович.

Зокрема, серед потопельників – три дитини.

Зауважимо, що за аналогічний період 2020 року в області потонули 33 особи, з них двоє дітей.

Всього у 2021 році на водоймах Івано-Франківської області загинули 37 осіб, серед яких дві дитини.


Нагадаємо, що цьогоріч у липні в Івано-Франківську втопились двоє дітей. Зокрема, 11 липня приблизно о 20:00 годині у річці Бистриця Солотвинська втопився юнак. Тоді потонув 14-річний хлопчик.

А вже ввечері 12 липня без свідомості дістали з води 12-річну дівчинку. Дитину реанімували понад сорок хвилин, але врятувати її не вдалось.

Після цих випадків на річці Бистриці під пішохідним мостом на вулиці Набережній заборонили купатись. На річці встановили пост для чергування аварійно-рятувальної служби МАРС та інспекторів Муніципальної інспекції «Добродій».

Також у мерії пообіцяли встановити таблички «Купатись суворо заборонено! Штраф 50 000 гривень».

Оголошення щодо заборони купання розмістили на пляжних кабінках для переодягання, а також безпосередньо на пляжі. Проте, заборона не зупинила відпочивальників, які рятуючись від спеки, продовжили плавати в місці, де потонули діти.

Крім того, наприкінці липня на оперативній нараді міського голови начальник рятувально-водолазної служби в Івано-Франківській області Микола П’ятковський зауважив, що люди тонуть не тільки під час відпочинку. Надзвичайники фіксують й випадки самогубства.

"Третій рік нема пляжу. Хочеться, аби було гарне місце, а також потрібні кошти для облаштування. Там можна встановити рятувальний пост, який забезпечуватиме охорону відпочинку. А наразі люди плавають біля пірса, що є дуже небезпечно",  – пояснив раніше П’ятковський.

Тоді міський голова Руслан Марцінків дав доручення облаштувати пляж та місце для купання на міському озері.


Додамо, що з початку 2021 року в Україні потонули понад 900 людей.

«Моторошна статистика свідчить про байдуже ставлення громадян до питань власної безпеки під час перебування на водоймах, а також легковажного ставлення дорослих до безпеки молодого покоління», – прокоментували статистику у пресслужбі ДСНС.

У ДСНС застерігають: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки. Зокрема:

  • пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17°C;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями й не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

«Дбайте про власну безпеку й у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101», – підсумували надзвичайники.


Читайте також:

Небезпечна вода: прикарпатців застерігають від купання у Бистриці Надвірнянській

Відомо скільки людей загинули на водоймах від початку літа

Дістають гілля і сміття. У Франківську очищують річку, в якій потонули люди (ФОТО)


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451