Іноді сучасні господині захоплюються заморожуванням продуктів і кидають до морозилки навіть те, що морозити не можна.
Тож ми вирішили розібрати п'ять найпоширеніших помилок при використанні морозильної камери. Впевнені, тепер ви ставитиметесь до заморожування набагато розсудливіше.
Переліміт завантаження
“Для родини, де полюбляють робити запаси, краще вибирати морозилку об’ємом близько 150 літрів. Якщо користуєтесь цим відсіком зрідка, вистачить 70 літрів”, — уточнили експерти магазину техніки Eldorado, куди ми звернулися за коментарем. Та ось що часто зустрічається у сучасних господарствах — так це вщент заповнена морозилка.
Для нормальної роботи цієї частини холодильника між харчами має циркулювати повітря. Інакше всі смаколики попримерзають один до одного й утворять суцільну брилу. Доведеться виколупувати з льоду окремі продукти або ж вимикати та розморожувати холодильник Liebherr чи іншого бренду.
Заборонені продукти
Не всі харчові продукти зберігають поживні якості та товарний вигляд при мінусовій температурі, наприклад, молочка. Після заморожування йогурту чи сметани молочний жир відділяється від рідини, і страва стає непридатною для їжі.
Також існує заборона на заморозку консервів: вони зіпсуються. Й сирим яйцям у морозилці не місце. Вони просто потріскаються.
А от овочі, ягоди, фрукти, зелень чудово відчувають себе в арктичному холоді й зберігають у замороженому стані всі вітаміни.
Неправильне пакування
Для заморозки використовують спеціальні контейнери та зіп-пакети. Важливо, що пакування має підходити для використання у морозилці. Наприклад, чудовим пакунком є відерце від пломбіру. Поліетиленова та пластмасова тара придатна для заморожування смаколиків на нетривалий термін.
Якщо плануєте відправити до морозильної камери щось більш як на пів року, використовуйте скляну тару. Зі склом потрібно поводитися обережно та правильно фасувати суміші у банки. Від різкого зниження температури скло може тріснути.
Перевищення терміну придатності
Заморожені продукти зберігаються довго, але не вічно. Про це часто забувають господині. Адже заморожування також має певний термін придатності.
Зокрема, вершкове масло придатне до споживання протягом року, як і заморожені овочі. Курятина безпечно зберігається близько 8-12 місяців, а риба — до пів року. Щоб не забутися, експерти рекомендують записувати дату заморозки на пакуванні незмивним маркером.
Повторне заморожування
На більшості напівфабрикатів міститься напис: “Не заморожувати повторно”. І цим правилом не потрібно нехтуватися. Дієтологи відмічають, що після “відлиги” у продуктах з’являються бактерії та повторний холод їх не вбиває. Проте якщо дефростувати страви за технологією — у холодильнику, повторне заморожування не заборонене. Та зауважте, більшість овочів і фруктів м’якшають та стають водянистими після розморожування. Повторне заморожування ще більше зіпсує їхній стан.
Партнерський матеріал