Звіт Facebook: Україна серед найбільших джерел дезінформації у світі

У звіті дослідили, як проблема розвивалася за останні роки.

У звіті Facebook, який опублікували в середу, сказано, що Росія все ще є найбільшим джерелом дезінформації, що стало знахідкою лише через п'ять років після того, як російські оперативні працівники розпочали кампанію з проникнення в соціальні мережі під час президентської виборчої кампанії 2016 року.

Facebook заявляє, що з 2017 року, коли він розпочав боротьбу з політичними дописами, які маніпулювали публічною думкою на своїй платформі, розкрив кампанії з дезінформації. У звіті, який викриває 150 операцій з дезінформації, які, за словами компанії, вона порушила в той період, підкреслюється, як такі скоординовані зусилля стали складнішими та дорогими в останні роки - навіть коли ці оператори намагаються впливати на велику кількість людей, як колись.

Тим часом більше користувачів дізналися на російському прикладі та розпочали дезінформаційні операції у своїх країнах, повідомляє Facebook. Сюди входять мережі тіньових фірм зі зв'язків з громадськістю, які іноді працюють як для обох сторін в країні, так і для політиків, політичних груп та урядів, заявив для ЗМІ Натаніель Глейхер, керівник політики безпеки Facebook.

"Це почалося як елітний вид спорту, але зараз ми бачимо, що все більше і більше людей бере участь у грі", - сказав Глейхер, додавши, що такі зусилля все більше нагадують операції впливу, що проводились у соціальних мережах, "більш вузькі, цілеспрямовані, дорогі, трудомісткий і з меншим рівнем успіху ".

У 2017 році Facebook виявив величезну операцію впливу, в рамках якої Російське агентство досліджень Інтернету піддало 126 мільйонів користувачів платформи політичній дезінформації напередодні виборів у попередньому році. З того часу соціальна мережа інвестувала ресурси в охорону своїх служб, включаючи наймання понад 10 000 сторонніх модераторів вмісту та експертів з питань тематики, та створення алгоритмів для сканування небажаного вмісту.

Великим застереженням у звіті є те, що Facebook та інші платформи соціальних медіа бачать лише ті неприємні дії, які вони розкривають, - і не знають про глобальний рівень дезінформації, який залишається непоміченим.

"Я думаю, нам слід бути обережними, кажучи, що ми знаємо", - сказав Глейхер.

Деякі інсайдери стверджують, що керівники Facebook ігнорували певну дезінформацію в деяких країнах, попри внутрішні вимоги. 

Вони стверджують, що вагання навколо визначених політиків і партій, а також надання пріоритетів більш важливими подіями та географічним регіонам призвело до проблем.

Facebook заперечує ці звинувачення.

У звіті розкриваються суттєві тенденції, зокрема порівняння кількості іноземних операцій з дезінформації до внутрішніх (трохи більше внутрішніх) та чи виявилося, що більшість дезінформацій є політичною чи фінансово вмотивованою (не завжди можна визначити, хто платить тіньовим PR фірма).

Основними країнами, організаторами більшості операцій з дезінформації, як внутрішніх, так і іноземних, Facebook визначив Росію, Іран, М'янму, США та Україну.

Країнами, на які найчастіше спрямовувались іноземні дезінформаційні операції, були США, Україна, Великобританія, Лівія та Судан.

У міру того, як операції стають все більш досконалими, стає важче відрізнити їх від справжньої політичної діяльності, зазначається у звіті. Ця проблема особливо гостро постала на виборах у США 2020 року, які у звіті описано як "переломний момент в недавній історії операцій із впливом".

Росія, Іран та Китай намагалися вплинути на публічні дебати перед голосуванням, мабуть, з обмеженими результатами, йдеться у звіті. Найскладніші зусилля стосувалися Російського агентства з досліджень Інтернету, яке наймало людей у ​​Гані, щоб видавати себе за темношкірих американців, які обговорювали політику та расові питання.
Facebook також виявив тіньову мережу, якою керували люди в Мексиці, які розміщували публікації про проблеми іспаномовної громади та рух Black Lives Matter. У звіті зазначається, що пізніше ФБР поєднало цю операцію з російською ІРА.

Навпаки, внутрішня дезінформація мала набагато більший вплив, ніж іноземна. У п'яти операціях, що проводили в США, які компанія виставила на виборах 2020 року, були представлені вітчизняні політичні гравці, які зловживали правилами Facebook.

Четверо з п’яти були політичними правими.

Однією з них була американська маркетингова фірма Rally Forge, яка найняла співробітників підлітків для надання дезінформації та була пов’язана з протрамповим комітетом політичних дій Turning Point USA. Інші були групами, пов'язаними з теорією насильницької змови QAnon, вебсайтом, присвяченим пропаганді білої ідентичності та критиці імміграції, "неправдивою" мережею, пов'язаною з радником Трампа Роджером Стоуном та групою "Горді хлопці".

Крім того, незабаром після виборів Facebook зняв "неправдиву" мережу, пов'язану з колишнім радником Трампа Стівом Бенноном. Компанія не включила це у звіт, оскільки він не піднявся до рівня повномасштабної операції з дезінформації.

Однією з тенденцій, яку висвітлював звіт, було зростання "злому сприйняття", при якому перспектива операції впливу допомагає поставити під сумнів достовірність публічних дебатів.

Поки Сполучені Штати прямували до проміжних періодів 2018 року, Facebook виявив, що російська ІРА створила та транслювала вебсайт usaira.ru, укомплектований таймером "зворотного відліку", де агентство стверджувало, що створило майже 100 підроблених акаунтів в Instagram.

"Ці фальшиві рахунки навряд чи були ознакою складної операції, скоріше вони були спробою створити сприйняття впливу", - зазначається у звіті.

за матеріалами Washington Post 


27.05.2021 1167
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2829
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3464
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3672
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5453