Верховний Суд України зобов’язав Івано-Франківську єпархію Української православної церкви звільнити будівлю в центрі Івано-Франківська. Ця новина викликала хвилю обговорень.
Не менше коментували й новину про те, що «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер. Досі чимало людей сприймає це свято як «день чоловіків».
Крім того, ажіотаж викликала новина про посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.
Про що говорили та як реагували, дізнавалася Фіртка.
Так, Верховний Суд України зобов’язав церкву московського патріархату звільнити приміщення на вулиці Чорновола, 6. Його передадуть у постійне користування Департаменту освіти і науки.
«Суди тягнулися роками, але тепер маємо остаточне рішення на користь міста. Тож, тепер там буде дитячий садок», – зазначив очільник міста Руслан Марцінків.
Франківці цю новину сприйняли позитивно. Проте, чимало цікавить, чи, справді, замість церкви з'явиться дитячий садок, а не чергова новобудова.
Також чималий резонанс викликала новина про справжнє значення свята «День захисників і захисниць України».
Досі 14 жовтня нерідко асоціюється з днем, коли потрібно вітати та дарувати подарунки усім чоловікам без винятку. У законі України немає визначення, хто такі захисники. Проте, очевидно, що йдеться про людей, які безпосередньо причетні до оборони країни.
Водночас 5 серпня 2021 року набув чинності закон, який перейменовує «День захисника України» на «День захисників і захисниць України». Як зазначили у пояснювальній записці, завдання такого рішення – сприяти збалансованому висвітленню ролей військовослужбовців обох статей на військовій службі. Адже в Україні чимало жінок нарівні з чоловіками захищають державу.
Не усі франківці розуміють про що ж це свято. Чимало – іронізують й не сприймають, що боронити незалежність України стають й жінки-захисниці.
Крім того, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:
- документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
- міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія;
- негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.
Відповідні правила не застосовуватимуться до міських та внутрішньообласних перевезень.
Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.
Ця новина викликала хвилю обговорень у спільнотах. Соціум розділився: одні обурюються, інші — підтримують.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: