Звичайний цинізм. "Молочна кухня" - черговий об'єкт дерибану франківської "команди молодих реформаторів"?

 

 

В Івано-Франківську розгорається черговий корупційний скандал. Закриту кілька років тому, як тоді казали "на ремонт", дитячу молочну кухню, як виглядає банально і цинічно намагаються вкрасти в громади через "багатоходову" "схему". 

З цього приводу своє журналістське дослідження провів сайт "Бліц-Інфо", який ми і подаємо тут, а нижче - кілька "думок з приводу" від "Фіртки".

 

 

"Бліц-Інфо": «Окупація» івано-франківської Молочної кухні або Для чого потрібні друзі

 

Приміщення в майже 200 квадратних метрів та ще й в центрі Франківська є ласим шматок для підприємливих бізнесменів.
 
 
Квадратні метри колишньої Молочної кухні на вулиці Незалежності, 36, що поруч готелю «Надія», міська влада вирішила здати в оренду. Мовляв, потрібно поповнювати міський бюджет та й чого такій вигідній нерухомості простоювати без діла. Тільки от вирішили чиновники це зробити «тишком-нишком».
 

Зазначимо, що Молочна кухня не працює вже понад три роки. І хоча, франківські матусі просять її відродити, втім «молочка» там працювати більше не може – не дозволяють санітарні норми. А «оживити» її може тільки капітальний ремонт та повна заміна обладнання. Та у влади, як завжди, немає грошей ані на відновлення, ані на створення чогось нового. Напевне, саме з цих причин і виникла ідея відібрати у громади такий «ласий шматочок».

 

Схема «оборудки» і протест депутата

А починалось все так: 17 жовтня 2014 року івано-франківський підприємець звернувся до Фонду комунального майна громади міста  із проханням надати в оренду 189,2 кв. метри терміном на 2 роки і 11 місяців. А саме, для організації випуску та розповсюдження друкованої продукції державною мовою. Як ви вже зрозуміли, мова йде про те саме приміщення Молочної кухні. І все це без будь-якого розголосу чи повідомлення в пресі.

 

Прохання бізнесмена розглянули 17 листопада на засіданні комісії МВК з питань надання в оренду нежитлових приміщень та приватизації об’єктів комунальної власності Івано-Франківська. Та не вирішили – відклали. І може б воно «пройшло» трохи пізніше, якби не одне «але» - депутат міськради став на заваді.

 

Так, 20 листопада, на сесії Івано-Франківської міськради депутат Ростислав Кукурудз виступив із запитом стосовно ймовірної «оборудки», яку хочуть провернути в стінах влади.

 

«Абсолютно цинічно, прикриваючись патріотичними намірами щодо підтримки української книги виноситься рішення про надання в оренду 189, 9 квадратних метрів, без будь-якої інформації депутатського корпусу, громадськості, з’являється нікому не відомий підприємець. До речі, працівник одного з комунальних підприємств, який отримує такий подарунок від міста. На наступний виконком готується проект рішення, яким планується завершити цю «операцію», - йдеться у запиті.

 

 

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус одразу ж відреагував на таку заяву і доручив своєму заступнику Зіновію Фітелю «розібратися». А при потребі - і винести здачу приміщення на відкритий конкурс.

 

Вже 8 грудня відбулося чергове засідання комісії з питань оренди, де було вирішено відкласти розгляд даного питання. Цю інформацію підтвердив заступник директора фонду комунального майна з питань оренди Ігор Гриненько.

 

«Це питання розглядалося на комісії міськвиконкому. Але воно ще потребує доопрацювання та додаткового вивчення. Тож рішення щодо подальшого використання цієї комунальної площі ще не прийнято. Про приватизацію, на сьогодні, мова не йде, тільки про оренду», - зазначив заступник.

 

Натомість, як пояснює Ростислав Кукурудз, чинним законодавством є передбачена певна процедура. За нею, якщо підприємець пише заяву та обіцяє продавати чи друкувати україномовну літературу ( не менше 80%), то приміщення може бути дане йому на позаконкурсній основі. Що, у даному випадку, й було зроблено. Натомість, в усіх інших ж випадках має бути проведений відкритий конкурс.

 

«Дане приміщення дуже несподівано, без будь-яких оголошень  з’явилося на комісії з метою його оренди особою, яка якраз декларувала торгівлю україномовною літературою. А потім мало б це питання виноситися на виконком і підписуватися договір», - роз’яснює Кукурудз.

 

Та, як наголошує депутат, в подальшому міжвідомча комісія може прийняти рішення все ж таки передати приміщення цьому бізнесмену. А пізніше це питання вирішуватиме виконком і до сесії міськради воно може не дійти.

 

«І на тому буде вже по приміщенню. Гіпотетично, далі в суді справа про відміну рішення виконкому –  програшна», - підсумовує Кукурудз.

 

Складається враження, що івано-франківському підприємцю сказали, що  і як робити, вказавши на конкретні квадратні метри.

 

«Мені здається,  комусь не стає політичної волі прийняти чітке рішення – винести приміщення на відкритий аукціон. А вже виручені кошти направити на створення нової і сучасної кухні. Просте і всім потрібне рішення. А, перепрошу, не всім…», - сказав Кукурудз.

 

Хто ж "поклав око" на івано-франківську "молочку"?

 

Згідно заяви, яку вдалося отримати в Фонді комунального майна, претендентом на івано-франківську «молочку» є ФОП Даниловський Вадим Леонідович. Відтак, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців пан Вадим з 2005 року зареєстрований приватним підприємцем та є власником магазину «Квіти» на вулиці Незалежності.

 

Вадим Даниловський на відпочинку за кордоном. Фото з мережі

 

Деякий час, до 2011 року,  працював в ТОВ «Інтерком ЛТД», яке займається вирощуванням та збутом рослинницької продукції. А в 2012 році працював у КП «Івано-Франківськводоекотехпром» головою комітету з конкурсних торгів. Напевне, саме в цей час він і навчився шукати "дірки в законодавсті".

 

Після цього періоду немає жодної інформації про місця роботи прикарпатця. Залишається здогадуватися, що він  й надалі торгує квітами, адже по КВЕДу в його документах це його основний заробіток.  Тільки от згідно його заяви у Фонді комунального майна він є ще й «суб’єктом видавничої справи» і внесений до відповідного реєстру.

 

І справді, Вадим Даниловський є в державному реєстрі видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції. Та внесений туди він всього кілька місяців тому. А саме, 9 вересня 2014 року. І це здається дивним, адже вже через місяць він хоче орендувати приміщення для організації друкарні.

 

За інформацією джерел «Бліц-Інфо» цим питанням у «стінах влади» активно просували представники міської «Свободи» та члени виконкому. Сам ж підприємець, як пояснили у міській «Свободі» жодного відношення до цієї політ сили немає.

 

«Вадим Даниловський ніколи не звертався у міську організацію з проханням вступу у партію, крім того, дана особа навіть не є симпатиком ВО «Свобода», - зазначили в прес-службі партії.

 

Яким чином панове з міської Свободи визначали симпатії даної особи, нам залишається лише здогадуватися. У даному контексті, варто звернути увагу і на загальні тенденції в обласному центрі після формування свободівцями одноосібної більшості у міській раді. З 2010 року, коли націоналісти отримали владу в Івано-Франківську, справді не так багато їхніх партійців отримали керівні посади. Правда дещо підозрілим є те, що чомусь більшість представників комунальних підприємств за чутками являються друзями чи родичами міських депутатів від ВО «Свобода».

 

Як не дивно, але подібна ситуація складається і навколо особи Вадима Даниловського. Як свідчить інформація на сторінці підприємця в соцімережі Facebook, він досить тісно спілкується з представниками цієї політсили. Та й один із членів МВК його хороший і давній друг, адже з Вадимом Войтиком вони знайомі більше 10 років.

 

Вадим Даниловський та Вадим Войтик. Фото з мережі

 

Це підтверджують спільні фото десятирічної давності. До речі, і з Андрієм Шуневичем, директорм ТОВ "Івано-Франківськавтодор", якого також давно пов`язують з міською організацією ВО «Свобода», давно знайомі. А ще один із його знайомих - Михайло Сеньків - є членом комісії МВК з питань надання в оренду нежитлових приміщень та приватизації об’єктів комунальної власності Івано-Франківська, яка й розглядала звернення Даниловського.

 

 

Все виглядає так, що франківському підприємцю підказали, що робити та й вказали на конкретне приміщення. Тож можна припустити, що сам Даниловський був лише ширмою у чиїхось руках в питанні приватизації.

 

Цікавим є ще той факт, що декларуючи підтримку україномовної книги, сам підприємець спілкується російською мовою та й особисті сторінки в соцмережах веде мовою окупанта. Хоча, звичайно, кожен сам обирає якою мовою спілкуватись.

 

До слова, чіткого вольового рішення щодо оренди приміщення чиновники поки що прийняти не змогли. Чекають та додатково вивчають. Можливо просто «тягнуть лямку» поки не вгамується суспільний резонанс, створений виступом депутата на сесії міськради. А вже на черговому засіданні можливо, підпишуть договір оренди, а там не за горами - продаж квадратних метрів.

 

Та навіть, якщо й буде оголошено відкритий конкурс, Вадиму Даниловському ніхто не забороняє брати в ньому участь. І доволі ймовірним є той факт, що завдяки протекторату своїх друзів із фракції ВО «Свобода» в Івано-Франківській міській раді, він може стати або єдиним учасником, або ж «запропонувати найвигідніший варіант». І це не буде дивним, адже в Івано-Франківську за такою схемою вже не одна будівля опинилася у приватних руках. Та й рік закінчується, а бюджет наповнювати треба...

Бліц інфо

 

 

...ВІД "ФІРТКИ"

 

Коли про "Молочну кухню" в Івано-Франківську заговорили знову, "Фіртка" вирішила і собі поцікавитися тим, що ж насправді відбувається із приміщенням.


Дійсно, три роки тому, а саме 1 травня молочна кухня за приписом міської санстанції була закрита на ремонт через невідповідність санітарних норм.

 

Згодом, міською дитячою лікарнею, у підпорядкуванні якої перебувала "молочка" було розроблено програму «Молочна кухня-гарантія правильного харчування дітей раннього віку» та подано заявку для отримання грантової допомоги в Програмі прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Румунія-Україна в січні 2012 року та в Програмі канадського фонду підтримки місцевих ініціатив (жовтень-листопад 2012 року). загальан варітсть гарнтового проекту становила майже 834 тисяч гривень. Однак, проект виграти не вдалось, як і не було зроблено обіцяного ремононту.

 

Про приміщення у центрі міста наче усі забули, хоча ще три роки тому знаючі люди подейкували про те, що закриття не випадкове і 200 метрів квадратних просто комусь впали в "око".

 

В цьому році громадська організація "Контроль" звернулася до першого заступника міського голови Зіновія Фітеля із запитом, у якому просила надати інформацію про те, що саме було зроблено за ці три роки з метою відновлення діяльності молочної кухні.

 

Нижче, можна побачити відповідь, яку активісти отримали від віце-мера.

 

 

 

 

Цікавим є той факт, що у відповіді йдеться про те, що УКБ МВК звернулося до Івано-Франківської філії "Діпромісто", щоб ті спроектували об'єкт. І начебто в ході проектування було виявлено невідповідність наявних приміщень "Молочної кухні" до існуючих вимог ДБН. Мовляв, тепер такого роду заклади повинні розташовуватися у окремих приміщеннях.

 

Однак, у "Діпромісто" кажуть, що ніякого проекту на реконструкцію "Молочної кухні" вони не розробляли.

 

 

В УКБ нам пояснили, що до "Діпромісто" вони таки зверталися і ті розробили проектні рекомендації, а до проекту справа не дійшла. Згодом ці рекомендації і "забракувала санстанція", згідно того ж таки ДБН. Мова йшла і про те, що площа приміщення замала для облаштування там повноцінної кухні, з усіма необхідними виробничими лініями і залами для видачі продукції.

 

Зауважимо, що за час існування молочної кухні, від неї поступово "урізали" площу на магазин одягу та аптечний пункт. Можливо, саме цієї площі і не вистачає для того, щоб дати добро на реконструкцію, ну хоча б на папері.

 

У ГО "Контроль" кажуть, що у Фонді комунальної власності Івано-Франківсьокї міської ради їм надали інформацію про три діючі на сьогодні договори оренди за адресою вулиця Незалежності, 36. При чому, останній договір оренди датований жовтнем 2014 року, а два перших були укладені ще у 2007.

 

Тим часом, поки доля приміщення перебуває у підвішеному стані. Головний ініціатор "шуму" навколо кухні Ростислав Кукурудз пропонує вирішення ситуації наступним чином - каже, що доцільно було б включити об'єкт у програму приватизації і продати його. А за виручені кошти на новому місці облаштувати кухню. 

 

"Якщо там не можна відновити молочну кухню, то приміщення краще продати, а виручені кошти направити для організації нової молочної кухні у відповідному приміщенні. Це було б досить зрозуміле рішення. Тобто є реальні торги, визначається реальна ринкова ціна і приміщення може бути продане. За моїми припущеннями воно б могло бути продано десь за 1,5-2 млн. грн. І, власне, за ці гроші можна було б зробити достойну, відповідаючу усім сучасним нормам молочну кухню", - міркує Кукурудз.

 

За те, щоб в Івано-Франківську була молочна кухня, а не чергова крамниця - не відомо чи тієї ж української книги, якою прикриваються підприємці, і молоді мами міста. 

 

Жінки переконані, що таке харчування, яке виробляє молочна кухня, - без консервантів, емульгаторів, стабілізаторів та іншої хімії надзвичайно потрібне сьогодні. І навіть попри те, що сучасний асортимент товарів у супер-маркетах і крамницях ставить під сумнів необхідінсть відновлення такого закладу.

 

"Молочна кухня, як така, бути повинна. Бо є діти і дорослі, які потребують спеціального харчування. Також не усі мають можливість і час готувати. І таким чином дійсно матерям дійсно легше замовити цю їжу і бути впесненому у тому, що воно якісне і таке, як повинно бути. І по ціні це убло набагато дешевше, ніж сьогодні  умагазинах спеціальне харчування для дітей,"- говорить керівник ГО "Мами Прикарпаття" Мар'яна Вершиніна.

 

Тим часом керівницто ЦМКЛ, зокрема, головний лікар міста Тарас Масляк зауважує, що у медиків своє бачення майбутнього приміщення. Якщо там не вдасться відродити молочну кухню, то у центральній частині міста вкрай необхідно педіатричне відділення.

 

"Молочна кухня місту потрібна. Ця структура покращує здоров'я дітей, у тому числі і з малозабезпечнених сімей. І тому вона потрібна. Але потрібні також фінансові вливання. Є різні структури, які десь там поклали око на це приміщення і хочуть його забрати в охороним здоров'я. Але ми категорично проти. Але якщо навіть там не може бути молочна кухня, то це приміщення годиться для сімейної медицини, зокрема, для педіатричного відділення, якого, на сьогоднішній день, немає у центральній частині міста. Поки що до мене ніхто не звертався із тим, щоб я писав якісь пропозиції. Але ми маємо своє бачення призначення цього приміщення. І воно повинно бути використано виключно у цілях охорони здоров'я", - говорить Тарас Масляк.


15.12.2014 1403 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6877 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466