Цієї зимової пори є чимало охочих відвідати Івано-Франківщину. Адже тут можна відчути особливий дух свята, Різдва, зануритися у вир гуцульських традицій.
А ще ваблять неймовірні краєвиди, засніжені схили й полонини. Серед туристів є охочі не лише скористатися підйомниками, а й самотужки вибратися в гори. Для цього треба бути відповідно підготовленими.
Адже у високогір’ї Карпат ускладнені погодні умови, можливі сильні снігопади. Труднощі можуть спричинити обмежена видимість і загроза сходження лавин.
Гірський гід фірми Green Travel Юрій Юрків (на знімку) розповідає, що зимове сходження в гори набуває дедалі більшої популярності, як і інші види активного відпочинку. Й не лише серед молоді. Буває, що вибираються самостійно, без супроводу фахівців.
«Перш, ніж іти взимку на вершини, треба добре спланувати свої дії, – каже Юрій. – Користуватися послугами гіда, бо він знає місцевий рельєф, погодні умови, ситуацію та навіть в умовах поганої видимості знайде вихід із надзвичайних ситуацій. Гіди також мають різну кваліфікацію: хтось може розгубитися. А треба діяти чітко за планом, без зайвих емоцій та паніки. В горах існує тонка грань між «можна» і «не можна». Якщо людина має страхи щодо нічного сходження на вершину, то й не треба вибиратися. Якщо гід недооцінить ризики, складність ситуації, то може трапитися біда. Такі випадки були, на жаль. Туристи очікують сходження на вершину, а спеціаліст має правильно пояснити небезпеку та навіть припинити похід. Буває, що ризики надто високі, а життя і здоров'я учасників групи найважливіші».
Приміщення колишньої обсерваторії.Фото Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту.
На горі Піп Іван у Верховинському районі, в приміщенні колишньої обсерваторії, розміщується Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.
Його співробітники закликають туристичним групам утриматися від виходів у високогір’я під час небезпеки сходження лавин. Якщо ж трапилася біда, можна знайти прихисток у рятувальників.