Зона комфорту: як змінити життя – п'ять простих кроків

 

 

Стати ефективним, вийти із зони комфорту, набути корисних навичок – тенденції сучасного життя, завдяки яким можна стати кращою та продуктивнішою версією самого себе. Як саме – дізнавалися журналісти сайту "24".

 

Місяць – перш, ніж сказати "ні"

Розпочнемо з того, що якщо людина прагне змін у своєму житті, то це можливо лише через нові дії,відзначила в коментарі сайту "24" тренер з особистої ефективності, психолог, автор методик з аналізу життя та розвитку наавичок Ірина Оксенюк. І другий важливий момент – продовжувати це робити впродовж певного часу, хоча б місяць, перш, ніж сказати, що це мені підходить чи це не працює.

 

Перш ніж формувати систему самоорганізації, братись за вивчення фішок тайм-менеджменту чи будувати амбітні плани, пояснює психолог, варто проаналізувати кілька останніх років і визначитись, що насправді вам потрібно. Переоцінка цінностей, пошук і перефразування установок, аналіз оточення й визначення істинних мотивацій – це те, що відповідає на питання: "Що мені потрібно? Навіщо мені це потрібно? Куди буду рухатись?" Це той мінімум, який варто робити хоча раз в 5 років і жити усвідомленим життям.

 

Кілька звичок – до Нового року

Щоб кожен ваш день був більш продуктивним, наголошує тренер з особистої ефективності, достатньо п’яти простих кроків:

 

Крок 1. Визначте свій продуктивний час доби. Не за схемою жайворонок-сова, а за реальним спостереженням за собою хоча б впродовж 2-3 днів. Просто сплануйте звечора день, а потім впродовж нього вносьте корективи, якщо щось пішло не за планом. Так ви знайдете що чи хто "пожирає" ваш час, а також – в яку частину дня ваш мозок краще працює, ви більше концентруєтесь та якісно виконуєте поставлені перед собою завдання.

Повірте, результати можуть вас дуже сильно здивувати. І всі важливі зустрічі або час для нових ідей/проектів плануйте саме в цей проміжок часу,
– підкреслює Оксенюк.

 

Крок 2. Pomodoro. Мінімум 1 день в тиждень працюйте за методом Pomodoro, де 4 однакові відрізки часу (по 25 або по 40 хв) – це час вашої максимальної концентрації та час на перерву (по 3-5 хв) між ними. Так ви привчаєте мозок не відволікатись і він починає концентруватись на самій роботі, її продуктивності.

 

Крок 3. Відслідковуйте результат кожної своєї дії, а не процес. А ще краще – підводьте підсумок дня по виконаним справам або на скільки відсотків ви наблизились до виконання. Тобто, справа може бути об’ємна, наприклад, написання книги, але ж ви можете виміряти скільки сторінок чи розділів написали саме сьогодні – це і є результат.

 

Крок 4. Заведіть щоденник успіху й щодня записуйте свої результати. Тобто що вам вдалось досягнути за сьогодні (як кінцевий результат, так і виконана конкретна задача на шляху до цілі). Це також слугує хорошим приводом для спостереження за собою й занотовування фактів, а не навіяна думка зі сторони.

 

Крок 5. Плануйте своє життя/справи стратегічно, щоб знати не лише "скільки всього зробити", але й "навіщо?" – чітка ваша (не нав’язана) мотивація розчистить шлях в досягненні своїх цілей. Тоді сказати "ні!" своїм "пожирачам часу" буде легко, а задачі стануть більш конкретні, розбиті на менші частини, що під силу виконати, якщо концентруватись на кожній по черзі, поступово.

 

Якщо бажаєте швидких змін і хочете відчути їх ефект негайно – візьміться за розвиток кількох звичок до Нового року, підкреслює тренер з особистої ефективності. Якщо розписати свій алгоритм розвитку звичок, врахувати особисті нюанси мотивації (зовнішньої чи внутрішньої), розписати поступове навантаження й скласти ланцюжок послідовних звичок, то за 3 місяці отримаєте колосальні результати. Просто не беріться за одночасний розвиток 2 звичок з однієї сфери життя, наприклад: кинути курити та відмовитись від фаст-фуду – це подвійний стрес і лінь вам підкаже чимало причин, щоб кинути цю затію. Краще замінити куріння на щось корисне в цьому місяці, а от до фаст-фуду перейти в наступному.

 

Змінюйте – робіть справи, які "виводять"

Якщо і те, й інше вже відсутнє у вашому житті, Ірина Оксенюк рекомендує наступний топ-3 список корисних звичок:

 

1 ) Розвинути в собі вдячність за те, що є в даний момент життя. Мало хто наважується розбиратись з тим, "а що я насправді хочу?", "а що в мені насправді вже є?". Це не так просто, як звучить. Знайдіть 5 речей, за які варто бути вдячними сьогодні. І записуйте це для себе в нотатку на телефоні чи в блокнот кожного дня впродовж 1 місяця. Спочатку йдуть такі відповіді, як: "дякую, що маю дві руки й дві ноги", "дякую, що мої рідні живі та здорові". Через тиждень вже буде: "дякую, що служба таксі вчасно знайшла машину …", "дякую, що знайшлись підходящі слова, щоб переконати рідних…". Через 3 тижні – місяць: "дякую, що маю змогу зустрічати цікавих людей на своєму шляху"… Словом, каже автор методик з аналізу життя та розвитку навичок, результати вас дуже здивують і ви продовжуватимете таку практику вже без ліку.

 

2) Слухати аудіокниги та подкасти – так ми наповнюємо мозок якісною інформацією. Скільки книг ви б хотіли прочитати? А чи знаходите час на це? Це перша вагома причина, чому варто загрузити в свої гаджети аудіокниги й прослуховувати по дорозі на роботу, під час прогулянки чи занять спортом. Навіть прибирання дому та готування їжі – це той час, коли ви монотонно виконуєте дії, а мозок може обробляти те, що слухає.

 

3) Постійно розширяти свою зону комфорту. Це ваші власні рамки, вихід за межі яких викликає відчуття страху та дискомфорту. Саме через це ви зупиняєтесь, перш ніж піти іншою, а не звичною вам дорогою в знайоме місце. Або змінити місце зустрічі. Чи раптом наважитись спробувати новий десерт. А що, якщо не сподобається? Змінювати звичні речі, наголошує Оксенюк, – це єдиний спосіб рости, робити те, чого ви не робили до цього. Варто просто скласти список власних справ, які будуть вас з неї "виводити" та надавати вашому життю дещо інший темп та й сенс.

 

Щодня кидайте собі виклик, щодня працюйте над собою. Маленькими впевненими кроками рухайтесь до своїх мрій, щоб щодня ставати кращою версією себе.


13.10.2016 2001 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466