В Україні доступні три типи вакцин проти COVID-19.
Як зауважили у Міністерстві охорони здоров’я України, серед таких типів – мРНК, до яких належать Comirnaty від Pfizer-BioNTech та Moderna; вектора (AstraZeneca) й інактивована (СoronaVac від Sinovac Biotech), повідомляє Фіртка.
Кожна з цих вакцин пройшла всі необхідні етапи клінічних досліджень та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
«Усі вакцини знайомлять наш організм зі збудником інфекції та вчать боротися з ним. Вакцини містять у собі вбитий вірус, його частинку або інструкцію з протидії вірусу, які не можуть спричинити захворювання», - розповідає лікар-інфекціоніст Центральної міської лікарні міста Рівне Олег Степчин.
Перш ніж отримати дозвіл на використання, усі вакцини підлягають дуже суворому тестуванню та перевіркам на безпеку.
«Вакцини від COVID-19 розробили менш ніж за рік. Але технології, які використовували для них, існували вже декілька десятків років. Так, першу інактивовану вакцину створили ще у 50-х роках, над векторними вакцинами працювали ще з 80-х, а над мРНК-вакцинами - з початку 90-х років. Тож у науковців було все готове для того, щоб швидко створити безпечну та ефективну вакцину від COVID-19», - наголошує директорка департаменту фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ Тетяна Башкатова.
Нагадаємо, за минулу добу на Прикарпатті медики здійснили 1 343 щеплення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку