З 24 лютого в Центрі сучасного мистецтва проходить виставка протестного плаката Володимира Цеслера – білоруського митця, опозиціонера та члена Координаційної ради по забезпеченню трансферу влади у Білорусі.
Через карантинні обмеження зараз виставку можна подивитись лише на сторінці ЦСМ, пише Фіртка.
Наприкінці серпня художник опублікував в соцмережах роботи, що містили критику влади, і його змусили екстрено виїхати з Білорусі.
На виставці експонуються саме ці гостросоціальні, злободенні плакати Володимира Цеслера – відомого білоруського художника і дизайнера, що має й успішну багаторічну мистецьку практику, і любов земляків, і міжнародне визнання.
"Траурні стрічки, обгорнуті навколо символів старої влади; очікування швидкого завантаження останніх «трьох відсотків» нової Білорусі; порівняння режиму Лукашенка з в’язницею, з гестапо, з жахами сталінських репресій… Володимир Цеслер не панькається зі своїми опонентами, а вдається до нищівної критики, і його ідеї цілком відображають рішучу налаштованість білорусів довести свою справу до кінця.", - йдеться на сторінці.
Як повідомляють на сторінці центру, жанр плаката, з яким митець працює вже не одне десятиліття, весь час трансформується – він вже далеко пішов від функцій афіші, став складеним і багатошаровим, з’явилась безліч способів його створення. Головними якостями сучасного плаката є його негайність, сьогоденність, терміновість й палаюча актуальність.
Справжній плакат не вивішується зараз на вулицях, адже їхні простори безнадійно комерціалізовані. Натомість плакат існує і процвітає у художніх майстернях, на тематичних бієнале, та звичайно там, де зараз важко приходиться цензурі, – у віртуальності.
"Своїми творами Володимир Цеслер прагне передати палкі надії його співвітчизників й однодумців на перемогу справедливості та життя без брехні (яка, за Геббельсом, стає правдою, коли вимовлена тричі). Він представляє свій лаконічний і чесний погляд на події в рідній країні та сподівається, що це послання не залишить глядачів байдужими та зостанеться в їхніх серцях.", - наголошують на сторінці.
Читайте також:
Лукашенко планує заборонити біло-червоно-білий прапор, з яким білоруси виходять на мітинги
Вибори в Білорусі: хто визнав Лукашенка президентом, а хто – ні (ІНФОГРАФІКА)
У Мінську та інших містах Білорусі почалися сутички й затримання
У Білорусі в результаті протестів затримали близько трьох тисяч людей
У Мінську тисячі людей вийшли на "Марш героїв", затримано 250 людей