Зізнатися в коханні між небом і землею – на горі Говерла (фото)

 

Коли на повні груди вдихаєш найвищу велич гір, що довкола розливається зелено-синіми туманами, і здається, от-от можна торкнути хмар, тобі перехоплює дух відчуття неймовірної краси. Це – Говерла. Здолати її – справжній подвиг, а нагорода за це – відчуття, якого справді не забути.

Мабуть ніде не можна зробити красивішого освідчення в коханні, ніж тут, на Говерлі. Тут часто роблять пропозиції руки і серця. І не дарма для найважливіших у житті слів обирають саме це місце.

На хребті Чорногори

Найвища точка нашої країни знаходиться на гірському масиві Чорногора. Оброслого густими буково-смерековими лісами та пронизаного бистроводними річками. А там, внузу, живуть у дерев’яних хатинках гуцули, і, випасаючи своїх овець, стережуть незайманість природи полонин. Ще з невеликої висоти можна почути дзенькіт дзвіночків карпатських корів, що дезтурботно бродять собі поміж галявинами, наче звичні лісові жителі, не боячись високих схилів та стрімких обривів.

До Говерли ледь не дотягуються її велетні-побратими гори Бребенескул, Ребра, Гутин-Томнати, Піп Іван, які піднімаються над рівнем моря вище, ніж на 2000 метрів. Всі вони входять до Карпатського національного природнього парку.

Дорогою під хмари

Сходження на гору Говерлу можна здійснити різними маршрутами. Це можуть бути шляхи з боку гір Пожижевська та Брецкул, або зі сторони туристичної бази «Заросляк». Можна – з боку урочища Козьмещик, або гори Петрос.
Найчастіше туристи обирають той, що починається із «Заросляка». Він – найкоротший, а до самої відправної точки можна навіть доїхати автомобілем. Найдовший зі всіх – це коли відправлятись від залізничної станції з боку села Лазещина. І хоч затратите на таке сходження найбільше часу зі всіх варіантів, все ж це найбільш легка подорож на Говерлу.

Багато краси можна побачити по дорозі на гору. Чи йтимете вздовж річки, чи гірськими хребтами, минаючи полонини, в будь-якому разі вас чекає захоплююча незабутня подорож. І хоч цей шлях доволі довгий і нелегкий, та чарівна довколишня природа знімає будь-яку втому, напуваючи силою.

2061 метр над рівнем моря

Кілька останніх метрів на шляху до вершини завжиди виявляються найважчими, а для когось і справжнім випробуванням. Та той, хто все ж дістався туди, не шкодуватиме потрачених зусиль, адже відчуття невимовної краси, захоплення та радості перепонюватимуть. Ви здолали найвищу гору Карпат. Це – справжнє досягнення, не тільки для тих, хто побуває тут вперше, а й для тих, хто здійсює сходження, аби вкотре насолодитись красою Карпат там, де вона відкривається найкраще. З вершини “Снігової гори” (як перекладається назва Говерли на угорську) можна любуватися пейзажими в радіусі 360°. Шпичаті хребти лісів, порослі чагарниками схили та гірські озера. Тумани неба своїми крилами щораз пронизують беркути, пролітаючи так близько до тебе, що здається, можуть торкнутись витягнутої руки. Краса неймовірна. Говерла дарує відчуття величі.

Для тих, хто зібрався в дорогу:

Місце знаходження:
Говерла розташована в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області.

GPS:
48°9’38”N 24°30’11”E

Поради бувалого мандрівника:
Підйомника на гору немає, тому дістатися можна лише пішохідним маршрутом.

Коли краще вирушати:
Підніматись на гору та сходити вниз дуже небезпечно, якщо каміння під ногами намокає. Тому у час, коли велика ймовірність випадання дощу чи снігу, краще не планувати подорожі. А найкращим часом для цього є початок червня, коли все довкола починає цвісти. Тоді Говерла виглядає найкраще.

karpaty_15

meditation

100555_original

05_hoverla_7ways.com.ua_

DSC_3835 Panorama

04-zakat-goverla-zima

1640

329696_0

DSC_0185

588571_original

goverla_002

Sum_pan_663

viv19

панорама з говер

автор Надія Понятишин спеціально для vsviti.com.ua


01.11.2014 1229 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

921
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1910
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3409
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3643
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6802 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3827

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5639

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6752 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7598
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2428
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4692
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

446
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

914
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1783
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3370
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

888
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1750
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3853 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5416