Зі Сходу на Захід: як хірург з Пакистану відкрив ресторан індійської кухні у Франківську

 

Нещодавно по вулиці Січових Стрільців відкрився новий заклад – ресторан індійської кухні Esse, де можна пообідати бір’яні з чапаті і ласі. Його власник, професійний хірург Садакат Хусайн розповів UFRA, чому змінив медицину на ресторанну справу, про навчання в Луганську і повернення з Пакистану до України.

 

/data/blog/78387/a9f112a22ca000ed90e35b96b4690588.jpg

«Я мав досить своєї професії»

Я народився в столиці Пакистану Ісламабаді, в родині лікарів. Мій батько – лікар, старший брат – теж, і тому я вступив на медицину. У мене на батьківщині поширена думка, що в Україні хороша освітня система, адже це була частина великої держави. Так думають мої батьки, і я переконався, що навчання тут дійсно в порядку. Хоча є і мовні проблеми між студентами і викладачами. Хабарництво, корупція розчаровують.

2009 року я закінчив університет в Луганську і протягом п'яти років працював хірургом в Пакистані, Китаї та Україні – в Луганську та Донецьку. Минулого року, працюючи в Ісламабаді, через сімейні проблеми і професійний стрес, я відчув, що хочу щось змінити, почати нове життя. Я мав досить своєї професії.

Я взагалі прагнув жити трошки інакше, ніж мій батько і брат. Не бути середньостатистичним лікарем. Я не дуже хотів використовувати свою професію як засіб заробляти гроші.

Тож із моїм другом ми вирішили відкрити заклад, який був би інший… Де можна було б зустріти здорових людей (усміхається).

Але з вересня я почну навчання в аспірантурі в Івано-Франківську і працюватиму зі студентами-іноземцями. Я і зараз допомагаю їм постійно. Проблема в тому, що викладачі медичного університету не знають добре англійської, не можуть всього пояснити. Я допомагаю студентам з навчанням – безкоштовно. Якщо я можу зробити для когось послугу, я це зроблю. Таке моє переконання.

Франківськ – маленький, але жвавий

Чотири місяці тому ми відкрили цей ресторан. Раніше мій друг мав кафе в Донецькому національному університеті, але рік тому переїхав сюди. Ми з’їздили до Івано-Франківська, провели тут місяць, досліджуючи місто, людей, ринок. Тут багато іноземних студентів з проблемних регіонів. Як з’ясувалося, в місті немає закладу із традиційною їжею Південно-Східної Азії.

Я жив в Україні з 2002 по 2009 рік. Навчався, працював у Луганську та Донецьку, бував у Києві, Одесі, Львові. Тому для мене життя в Івано-Франківську – не новий досвід. Але можу сказати, що

Івано-Франківськ дуже відрізняється від інших міст – він маленький, але життя тут кипить. Навіть у Києві центр не такий жвавий. Але тут є проблеми з транспортом…

В Україні я почуваюся, як вдома. Мені тут навіть краще, ніж у рідній країні. Не знаю, чому. Моя родина мешкає в США, сестра – в Італії. Але я нікуди не хочу їхати звідси. Може, тому, що я за ці роки навчився добре розуміти українців.

«Мова – це всього лиш мова»

Звісно, почати бізнес іноземцю тут дуже важко. По-перше, я звик до Східної України, де люди використовують російську в щоденному житті. Коли я розмовляю російською в Івано-Франківську, люди сприймають це негативно. Я розумію політичні причини цього, але люди так само мають розуміти, що іноземці використовують ту мову, яку знають. Це їхній єдино можливий медіум. Звісно, ми намагаємося вдосконалити наші знання української.

Якось я надрукував оголошення російською мовою, що ресторану потрібні працівники. До мене прийшов чоловік із питанням, чому я написав це російською. Я пояснював, що я також українець, я відчуваю це місце як свій дім. Я розумію проблеми українців, тому що якщо ви маєте проблеми – так само і я. А мова – це всього лише мова. В Пакистані ми маємо подібні проблеми.

Людина повинна розуміти людину. Потрібно триматися людськості і справедливості.

Інша проблема – папери, документи, процедури. Це дуже виснажує.  І третє, що мене дивує, –  це нестача працівників. Два останні тижні ми шукаємо працівників кухні й офіціантів. Я не знаю, в чому причина, але ми не можемо нікого взяти. Приходять некомпетентні люди. А ті, хто компетентний, вважають, напевно, що їм краще працювати за кордоном, бо тут маленькі зарплати.

У мене враження, що десь до 2007 року українці мали кращі моральні якості, не були так перейняті грошима, поважали інших. А зараз всі хочуть жити все заможнішим життям.

Місце, де зустрінеш здорових людей

Близько половини клієнтів ресторану – місцеві люди. Решта – студенти-іноземці, але заходять також туристи.

Деякі спеції ми імпортуємо з Пакистану, дещо – з Італії. Ми використовуємо традиційний рис басматі. Його можна знайти в Івано-Франківську на ринку, але часом друзі привозять з Одеси. Маємо три види страв – з курки, баранини та вегетаріанські. Бір’яні з куркою – це найпопулярніша страва в мене вдома. Ми печемо традиційний хліб, який називається чапаті або роті – це одне й те ж саме, просто назви різні. З традиційних напоїв – ласі (йогурт, сіль і трохи цукру).

Це заклад індійської кухні, але насправді Пакистан та Індія мають однакову кухню. Усі страви, що є в нас, можна зустріти в Індії, Пакистані, Бангладеш, Непалі, Шрі-Ланці – у всій Південно-східній Азії. 

 

/data/blog/78387/a3c2318e7a483541744754a582a0fd0b.jpg

 

/data/blog/78387/571b33e6cb41df1640b912d57bf7096d.jpg

 

/data/blog/78387/85efeb7bb1d676ac52c3dc18bb54ea35.jpg

Усі фото: UFRA


04.06.2015 764 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466