Жителі Білих Ослав, що на Прикарпатті, звинувачують голову села Миколу Щербюка у розкраданні повеневих коштів.
Зважаючи на ці звинувачення, депутати сільської ради на позачерговій сесії проголосували за дострокове припинення його повноважень, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
Депутат Надвірнянської районної ради Іван Козловський показує списки тих, хто отримав матеріальну допомогу за червневий паводок.
Каже, що у будинках близько тридцяти людей, зазначених у списках, води не було. І всі вони – родичі сільського голови та працівників сільради.
"Були чутки серед населення, що деякі люди отримали допомогу несправедливо, тобто ті, яких не підтопило, які не мали права отримувати цю допомогу. А є люди, яких підтопило, і де мали отримати допомогу у розмірі 300 тисяч, отримали 50. Тобто розподіл несправедливий був", - каже Іван Козловський.
За його словами, сільський голова провину не визнає – мовляв, категорії визначала – а, відповідно, і розмір матеріальної допомоги - комісія, яку обрали рішенням на сесії сільської ради. Іван Козловський каже, що люди знають лише голову та секретаря – склад комісії їм не повідомляють і не надають документи для ознайомлення.
Микола Щербюк на роботі сьогодні (25 липня) не з’явився. Журналісти Суспільного приїхали до нього додому - сільський голова не вийшов. Його зять Михайло повідомив, що чоловіка забрала швидка.
"Його немає, він на лікарняному. – А що з ним сталося (ред.)? – Сьогодні зранку приїжджала швидка, в нього передінфарктний стан. Його забрали. Якби він був присутній – він би обов’язково до вас вийшов", - каже зять Михайло.
На закиди односельців щодо незаконних виплат за повінь, Михайло відповів, що його дружина дійсно отримала 20 тисяч гривень. В його підвалі - досі намул, і сім’я має висновок комісії та експерта. Втім показати відмовився – каже, надасть документи при офіційній перевірці.
Світлана П’ятак – мати сімох дітей. Найменшому – 5 рочків. Каже, за висновком експерта, який оглядав будинок, – приміщення не підлягає ремонту і непридатне для життя.
У липні голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів оглядав збитки у їхньому селі та порадив працівникам сільради надати жінці першу категорію, тобто, виплатити 300 тисяч гривень. Втім, каже жінка, вона отримала другу і 50 тисяч гривень. Світлана каже – півтора місяця ходила і телефонувала до сільради та чіткої відповіді отримати не змогла. Зрештою, запропоновували альтернативний варіант.
"Я прийшла, кажу: "Скажи мені, будь ласка, де мій план? Не хочеш перевести мене в першу категорію – закріпи мені берег, зроби дорогу і фундамент новий. А я вже решта сама. Нащо він відповів: "Техніки немає, я тобі нічим не можу допомогти", - пригадує Світлана П’ятак.
І додає, що сільський голова на діалог не пішов. Кричав на неї та принижував при дітях.
"Він казав, що мама п’є – напилася із самого ранку та й прийшла йому голову морочити. І ще казав – як треба, то сама йди копай", - розповідає Суспільному донька Свілани Евеліна П’ятак.
Наразі, за словами Світлани П’ятак, її справа знаходиться на контролі голови ОДА. Вона має відвезти йому усі необхідні документи, і їй повинні виплатити 300 тисяч.
Начальник слідчого відділення Надвірнянського відділу поліції Олег Гладенький підтвердив, що за цим фактом розпочате досудове розслідування.
Наразі поліцейські визначили план першочергових слідчих дій. Зокрема, вилучають документи, планують опитування жителів та проводять необхідні експертизи.