Від початку 2021 року на водоймах в Івано-Франківській області загинули 40 людей, серед них четверо дітей.
Про це журналістці Фіртки повідомила речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович.
На противагу — торік вода забрала життя 37 людей, з них двоє дітей. Відтак, у 2021 році кількість загибелі на водоймах збільшилась на 8,1%.
Зокрема, цьогоріч 11 липня у мікрорайоні Пасічна з річки Бистриця Солотвинська, рятувальники витягнули тіло 14-річного мешканця Тлумаччини. Медики намагалися реанімувати юнака, але згодом констатували смерть. Загиблий на річці перебував з дідусем. Він купався з друзями, як раптом товариші помітили відсутність хлопця. Як встановили, смерть настала внаслідок утоплення.
Інший випадок стався 12 липня на річці Бистриця Солотвинська, де дівчинку-підлітка без свідомості витягнули з води. Медики намагалися реанімувати дитину, але дівчина померла. Поліціянти встановили, що загибла 12-річна іванофранківка. Потерпіла на річці купалася з подругами й у якийсь момент дівчата помітили її відсутність.
Водночас на водних об’єктах області врятували 58 людей.
«Першопричиною виникнення випадків загибелі на воді є відсутність культури безпеки у населення і незнання та недотримання простих правил поведінки на річках чи на озерах.
Так, чимало трагедій трапляється через те, що люди входять у воду в стані алкогольного сп'яніння чи лізуть у воду в незнайомому місці зі швидкою течією. Потонути можна, як в гірській річці, так і у потічку», — пояснюють рятувальники.
Щоб мінімізувати кількість летальних випадків на водоймах області, надзвичайники проводять рейди. Пояснюють правила поведінки на водоймах і в зимовий період.
Так, в охоронних зонах відповідальності рятувально-водолазних станцій в містах Івано-Франківськ, Галич, Коломия особові склади ведуть цілодобове чергування. Надзвичайники в зоні дислокацій рятувальних підрозділів надають інформацію щодо дотримання Правил поведінки на водних об’єктах через ретрансляційний вузол та мегафони.
Відтак, за добу, 28 грудня, чергова зміна Івано-Франківської рятувально-водолазної станції в Івано-Франківську на міському озері здійснила три рейди. Під час рейдів провели заміри товщини льоду, який становить від 7,0 см до 10,0 см. Місцями лід крихкий та небезпечний, є проталини.
Крім цього, рятувальники не допустили на небезпечний лід двох людей, з якими провели профілактичну бесіду.
Випадки необережного поводження на льоду зафіксувала 28 грудня чергова зміна Галицької рятувально-водолазної станції на річці Дністер. З жінкою, яка знаходилась в небезпечному місці з двома своїми малолітніми дітьми (вік 3-5 років) провели бесіду. Після зауваження рятувальників громадянка та діти покинули небезпечне місце.
Також рятувальники не допустили до катання на санках в небезпечному місці двох дітей, віком 10-12 років, які були без нагляду дорослих. З дітьми провели профілактичну бесіду щодо дотримання Правил охорони життя людей на водних об’єктах в зимовий період. Після зауваження діти покинули небезпечне місце та територію водойми.
Як наголосили рятувальники, основними умовами безпеки на воді є купання у спеціально обладнаних місцях, дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах та постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: