Державна виконавча служба Тисменицького району розпочала демонтаж кам’яного муру та капітальної металевої огорожі довкола 3 гектарів землі лісового фонду, яку ще наприкінці 2000-х захопив Ігор Халаменда, більш відомий на прізвисько Бура.
З них останні 10 років заступник прокурора Івано-Франківської області у різних судових інстанціях вимагає повернути захоплений ліс у власність держави. І лише зараз представники Феміди поставили остаточну крапку у цій справі, а виконавча служба реалізувала та втілила у життя законне рішення суду, пише Фіртка з посиланням на Ратушу.
Вчора вранці представники державного виконавця під контролем правоохоронців в примусовому порядку забезпечили виконання рішення Тисменицького районного суду.
Ще з лютого 2020 року Халаменду зобов’язали за власний кошт демонтувати майже кілометрову кам’яну огорожу та повернути державний ліс у власність лісгоспу.
Дана земельна ділянка біля села Рибне уже майже 10 років є предметом судових спорів між Халамендою та Івано-Франківською обласною прокуратурою.
Ще у 2005 році Ігор Халаменда викупив в Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств “Прикарпаття” базу відпочинку у лісі поблизу села Рибне Тисменицького району.
У липні того ж року Рибненська сільська рада надала йому землю під цими приміщеннями площею 3,03 га в оренду на 49 років з правом викупу. На цій ділянці тодішній депутат Івано-Франківської міськради від “Партії регіонів” Ігор Халаменда встиг облаштувати приватне обійстя.
У 2011 році прокурор Тисменицького району звернувся у суд в інтересах ДП “Івано-Франківське лісове господарство” про визнання недійсним договору оренди та повернення земельної ділянки до лісового фонду.
Прокурор вбачав, що Рибненська сільська рада перевищила свої повноваження, передавши землю в оренду Ігорю Халаменді.
Процес з того часу затягнувся майже на 10 років.
У підсумку багаторічних судових тяганин, прокуратура таки відстояла земельну ділянку біля села Рибне. Але з 2017 року підприємець Халаменда так і не виконав рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області. Земля мала бути передана законному власникові – ДП “Івано-Франківський лісгосп”.
Халаменда усіляко затягував виконання рішення різноманітними юридичними спекуляціями.
Нещодавно Верховний суд відхилив касаційну скаргу юристів Халаменди на рішення апеляційного суду Івано-Франківської області, бо вона не відповідала вимогам процесуального законодавства.
Державні виконавці розпочали процес виконання рішення одразу після того, як рішення Тисменицького районного суду набуло законної сили.
Згідно з чинним законодавством, Бура отримав законом відведений термін, щоб добровільно виконати рішення суду, проте не зробив цього.
Саме тому демонтаж огорожі був виконаний у примусовому порядку.
хотів бути Халамендою Галицьким!