Прокуратура Івано-Франківської області роками судиться з Ігорем Халамендою, відомим на прізвисько Бура, щодо трьох гектарів лісу в урочищі «Рибне», поруч з Івано-Франківськом.
Проте сам Халаменда не спішить повертати захоплену землю у власність лісгоспу. Тому наступного тижня за справу візьмуться державні виконавці, пише Фіртка з посиланням на Ратушу.
Нещодавно адвокати Халаменди отримав поразку в Апеляційному суді Івано-Франківської області. Представники Феміди підтвердили законність рішення Тисменицького районного суду, яке зобов‘язує Халаменду повернути в державну власність 3 гектари землі лісового фонду, демонтувати кам‘яну огорожу та звільнити ділянку, захоплену ним наприкінці 2000-х років.
Рішення вступило в законну силу 30 червня. Згідно з рішенням суду, Халаменда зобов’язаний демонтувати огорожу на землі, яка належить лісгоспу, та повернути землю в державне користування.
читайте також: Виконавча служба досі не отримали документів, щоб повернути захоплену Халамендою землю у державну власність
Як повідомили в Тисменицькому районному суді наразі готує документи про відкриття виконавчого провадження та направить до виконання. Вже з наступного тижня Тисменицький районний відділ державної виконавчої служби розпочне процес виконання рішення.
«Справа вчора була повернута до суду. Вже є заява та готується лист про відкриття виконавчого провадження. Через три дні він буде направлений до Тисменицького районного відділення державної виконавчої служби», – інформують у Тисменицькому районному суді.
Прокуратура Івано-Франківської області отримала законні підстави вимагати виконання рішення суду про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою ДП «Івано-Франківське лісове господарство» та залучати до цього виконавчу службу.
«Згідно з рішенням підприємець повинен усунути користування земельними ділянками лісогосподарського призначення та природозаповідного фонду, які розташовані у селі Рибне. В подальшому ми вживаємо заходи для звернення цього виконавчого листа до виконання та далі вже робота виконавчої служби, які мають свій арсенал засобів, щоб дане рішення було виконано. А ми, зі своєї сторони, будемо здійснювати контроль за повнотою та своєчасністю його виконання.
Тобто, наші повноваження зводяться до того, що написати лист на видачу виконавчого листа, направити його в суд, скерувати його у виконавчу службу. Тобто, далі вже справа за виконавчою службою на виконання цього рішення. Але ми, звичайно ж, зі своєї сторони, маємо арсенал повноважень щоб слідкувати за повнотою та своєчасністю виконання. Будемо вживати усіх засобів щоб воно було виконане в повному обсязі», – розповіла прессекретар Івано-Франківської обласної прокуратури Юлія Білик.