Зелений туризм - потенційна візитівка Прикарпаття

Нещодавно в Івано-Франківську в рамках Дискусійного майданчика «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050», створеного на базі однойменної депутатської групи обласної ради, відбулася панельна дискусія: «Зелений туризм на Прикарпатті: інвестиційний потенціал та бізнес-можливості».

В дискурсі очолюваної мною депутатської групи «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050» ініціювала даний захід, щоб створити інформаційний драйвер для широкої суспільної дискусії про майбутнє екотуризму на Прикарпатті, а також розкрити практичні кейси для людей, які прагнуть працювати у згаданій сфері.

Під час дискусії доповіді виголосили Володимир Великочий – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Академії туризму України, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Леся Аронець – проректор з міжнародних зв’язків Університету Короля Данила; Павло Горішевський – завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Університету Короля Данила, голова Івано-Франківської обласної Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні; Катерина Касапчук - директор туристичної фірми "Еней"; Надія Маківничук – засновниця Меморіального музею Петра Шекерика-Доникового у Верховині.

Цільовою аудиторією панельної дискусії стали бізнесмени-початківці, які цікавляться відкриттям екосадиб, власники «зелених» садиб, представники влади, громадських організацій, науковці, студенти профільних спеціальностей вузів.

Відзначивши важливу соціально-економічну роль сільського зеленого туризму в контексті сучасних пріоритетів розвитку територіальних громад Прикарпаття, вважаю, що зелений туризм має стати важливим складником стратегій багатьох прикарпатських територіальних громад, а для деяких – можливо основною бюджетонаповнюючою статтею. Зважаючи на природні особливості та соціально-економічні показники, екотуризм, гадаю,  раціональний шлях для розкриття не тільки туристичного, а й інвестиційного потенціалу нашого регіону. Це свого роду сходинка для залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій у прикарпатські громади. Для зацікавлення інвесторам потрібно показати локальні історії успіху, які можуть продукувати популярні екосадиби з їхньою туристичною атракцією.

Тому особливо важливими видаються рекомендації учасників панельної дискусії для органів місцевого самоврядування, територіальних громад та інших зацікавлених сторін. Серед цих напрацювань виділю наступні: органам виконавчої влади та відповідним органам місцевого самоврядування спільно з громадськими організаціями, малим бізнесом провести роботу щодо створення системи кластерів сільського зеленого туризму; при необхідності відповідним органам та установам місцевого самоврядування прийняти внутрішні нормативно-правові акти після ухвалення Верховною Радою нового Закону про сільський та сільський зелений туризм (номер реєстрації законопроєкту 5206 від 05.03.2021).

Також учасники панельної дискусії запропонували владі області: здійснити розробку та рекламу промо-турів успішних «зелених» садиб; активно задіювати зовнішню рекламу, рекламу по телебаченню, в онлайн-медіа, спрямовану на легалізацію та реєстрацію екосадиб; створити та підтримувати функціонування Порталу сільського зеленого туризму Прикарпаття (українська та англомовна версії), на якому крім загальної інформаційної складової, будуть присутні контакти та рекламні матеріали «зелених» садиб, що пройшли процедури стандартизації та категоризації; активно працювати над популяризацією та ухваленням програм щодо створення та підтримки функціонування скансенів – етнографічних комплексів-музеїв просто неба та цілісної системи атракції в сільському зеленому туризмі за допомогою фестивалів-реконструкцій, етнофестивалів, фестивалів-ремесл; займатися промоцією місцевої автентики шляхом сприяння функціонуванню етномузеїв.

Не менш важливими кроками, згідно з колективною думкою учасників панельної дискусії, передбачаються такі: організація навчальних семінарів для власників «зелених» садиб, обмін досвідом представників успішних екосадиб; фінансування участі власників кращих екосадиб Прикарпаття у міжнародних туристичних конференціях, форумах; виділення бюджетних коштів на випуск спеціалізованого каталогу об’єктів сільського зеленого туризму області, який розповсюджуватиметься на національних, міжнародних виставках, фестивалях.

Всі рекомендації оприлюднені в інформаційному просторі та відкриті для ознайомлення.

Загалом вважаю, що тільки поєднавши зусилля влади, бізнесу, громадського середовища вдасться здійснити якісний поступ у сфері розвитку зеленого туризму нашого регіону.

При правильному підході та системній роботі, екотуризм може стати не тільки туристичною атракцією, а й візитівкою Прикарпаття.


10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2774
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413