Зе!нардеп задекларував 25 млн та майнові права у скандальній забудові

Народний депутат із Франківщини Роман Мулик, списочник “Слуги народу”, став заступником очільника фракції у Верховній Раді й заступником голови Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Політик оприлюднив інформацію про свої статки в декларації. Як з’ясувалося, нардеп володіє чималою кількістю землі під Києвом та є доларовим мільйонером, пише Чесно.

Роман Мулик задекларував десятки гектарів землі на Київщині. Зокрема, у селі Новосілки Вишгородського району в його власності є 31 га земельних угідь, у селах Хотянівка та Лебедівка того самого району – 13,6 га та 0,12 га відповідно, у населеному пункті Діброва Васильківського району – 16,8 га.

Також Мулик зазначив як свою власність ділянку на десятки тисяч гектарів у селі Крушинка Васильківського району Київської області. Особисто з нардепом Муликом зв’язатися не вдалося, але прес-секретарка фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Юлія Палійчук надіслала нам його відповідь, у якій йдеться про те, що нардеп припустився технічної помилки щодо цієї земельної ділянки, яку автоматично перенесли до декларації. Після виправлення помилки в документах пообіцяли відповідно до процедури внести зміни й до декларації. Станом на 30 вересня цього не зроблено.

До речі, у селі Крушинка проживає ще один нардеп-списочник “Слуги народу” (№103) Василь Мокан, який також родом із Прикарпаття.

З огляду на те, що Мулик не виявив бажання спілкуватися з Рухом ЧЕСНО напряму, журналісти поцікавились у народної депутатки Олени Вінтоняк (“Слуга народу”), яка раніше була юрист-консультанткою нардепа Мулика, про мету скуповування земельних наділів у Центральній Україні. Проте відповіді станом на 30 вересня так і не отримали.

Згідно з даними Державного земельного кадастру, частина ділянок, зареєстрованих у власності Романа Мулика, має цільове призначення – для ведення селянського господарства або ж садівництва. До обрання народним депутатом Мулик був підприємцем у сферах надання в оренду нерухомого майна та інформаційних послуг. Інших КВЕДів у нього зареєстровано не було.

Власне, у рідному Івано-Франківську він володіє 8 нежитловими приміщеннями загальною площею 3,4 тис. кв.м, торговельним приміщенням на 221 кв.м і трьома земельними ділянками загалом на 0,18 га.

Імовірно, цими нежитловими приміщеннями нардеп розпоряджався в комерційних цілях. Однак, як видно з прибутків Романа Мулика як ФОПа за 2018 рік, заробив він не надто багато. За минулий рік політик задекларував 218 тисяч гривень доходу. Як пояснив він у коментарі Руху ЧЕСНО, торік більшість приміщень в оренду не здавалася.

Більше за Мулика як підприємниця заробила його дружина. Вона задекларувала 870 250 гривень річного доходу. Також вона має у власності дві столичні квартири загальною площею 287,5 кв.м і чотири машино-місця, а в Івано-Франківську – земельну ділянку у приміському селі Драгомирчани на 0,2 га та гараж.

Спільно з дружиною народний депутат володіє двома квартирами в Івано-Франківську та однією – особисто (площею понад 100 кв.м кожна), а також гаражем.

Щодо готівки, то, згідно з оприлюдненими статками, Роман Мулик є доларовим мільйонером. Він задекларував 25 мільйонів гривень. На рахунку в банку тримає лише 50 тисяч гривень.

Особистого автомобіля народний депутат не має. У декларації зазначено тільки автівку дружини Porsche Cayenne 2008 р.в. та Mercedes-Benz GLS 450, що належить синові.

Найцікавіше в декларації нардепа – задекларований ним об’єкт незавершеного будівництва на 6000 кв.м, власником якого є ТОВ “Комфорт-Вест-ІФ”. Ймовірно, ідеться про багатоквартирний будинок на вулиці Шевченка, 65-67 в Івано-Франківську, замовником будівництва котрого є ця компанія. Згідно з реєстром речових прав на нерухоме майно, Мулик має майнові права на 10 квартир у цьому будинку.

Руху ЧЕСНО народний депутат прокоментував, що земельну ділянку під будинком він надав у користування відповідно до договору суперфіцію (право користуватися чужою земельною ділянкою для забудови, – прим. авт.)

Історія цієї забудови має шлейф громадського спротиву. Жителі пішохідної вулиці Шевченка 2017 року намагалися вплинути на забудовника та змусити його зменшити поверховість і змінити фасад будівлі, щоб не псувати атмосферу історичної вулиці. На той час там була відсутня висотна забудова. Вони зверталися до Держархбудінспекції для перевірки документів забудовника, скаржилися до мерії. Проте, як повідомляли місцеві ЗМІ, забудовник мав усі необхідні дозволи. Кілька місяців по тому мерія навіть запровадила мораторій на забудову цієї вулиці.

Наразі, як йдеться на сайті елітного житлового комплексу, його будівництво активно ведеться, один із будинків – на завершальній стадії. Як видно, поверховість об’єктів не змінилася.

Екс-регіонал і колишній депутат Івано-Франківської обласної ради 6-го скликання від Партії регіонів Роман Мулик обраний до Верховної Ради як 73-й номер у списку партії “Слуга народу”. Під час виборчої кампанії він був непублічним. Його юристка Олена Вінтоняк також потрапила до парламенту під номером 117 від “Слуги народу”. Ще до президентських виборів, у лютому 2019 року, вона однією з перших публічно стала представницею Зе!команди в Івано-Франківську.

Зауважимо, що новообрані на позачергових виборах 2019 року народні депутати не зобов’язані подавати декларації за 2018 рік. Це лише їхнє бажання та відкритість перед виборцями. Першою декларацією, яку вони повинні будуть подати до 1 квітня 2020 року, стане щорічна декларація за 2019 рік.

Роман Мулик – франківський підприємець, депутат обласної ради 6-го скликання, який обирався від «Партії регіонів». Мабуть, багато хто пам’ятає акції франківських активістів під час Революції гідності перед кафе «Вальяж», яке належить Мулику. Ці акції мали на меті стимулювати Мулика вийти з «Партії регіонів». Тоді він змушений був прийняти ці умови та залишити партію і навіть фракцію в облраді.


Офіційна довідка:

У 2010 році був обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради 6 скликання за списком “Партії регіонів” як член партії. У лютому 2014 року вийшов з фракції “Партії регіонів”.

Підприємець. Займається наданням в оренду й експлуатацію нерухомого майна. Співзасновник ТОВ “Житлово-експлуатаційна дільниця – громадський центр”, яке займається управління нерухомим майном, та обслуговуючого кооперативу “Новгородська,15Б” – займається комплексним обслуговування об’єктів.

На момент балотування до Івано-Франківської міської ради у 2010 році був генеральним директором будівельної фірми “МОМ”.

Був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата 5 скликання від “Партії регіонів” Дмитра Волошенкова. Віцепрезидент Федерації боксу Івано-Франківської області. Радник Івано-Франківського міського голови з питань розвитку підприємництва.

Закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу за спеціальністю "інженер-землевпорядник". Отримав диплом юриста у Національному університеті "Одеська юридична академія". 


Читайте також:

 Прикарпатський нардеп став заступником голови фракції "Слуга народу"


01.10.2019 4671
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466