Здорове харчування: 5 продуктів, які потрібні твоєму організму навесні

 

/data/blog/71423/7c9ca74b46ca381d96702b3cee7f2b4a.jpg

 

Як вибрати відповідні продукти для весняного раціону? Все просто - пам'ятай, що вітаміни «нового врожаю» ще не дозріли, тому для підвищення тонусу вибирай те, що накопичує корисні речовини і надовго зберігає їх, або ж те, що дозріло недавно - взимку. Для цих цілей годяться цитрусові, насіння, горіхи і боби. Приємний бонус: ці продукти ідеально вписуються в пісне меню.

1. Цитрусові

Перше, що знадобиться тобі в боротьбі з весняним занепадом сил, - це вітамін C. Люди, що страждають дефіцитом вітаміну С, не тільки схильні до простудних захворювань більше за інших, але й відчувають себе виснаженими, втомленими і сонними. Тому рекомендую тобі наповнити свою весняну продуктову корзину апельсинами, мандаринами, грейпфрутами або помело - ці фрукти дозріли недавно і послужать тобі відмінним джерелом вітаміну С. До речі, корисніше всього апельсини і помело - вони містять близько 70% денної норми вітаміну С на 100 г продукту. Поглинати цитрусові потрібно в свіжому вигляді, без термічної обробки, оскільки нагрівання руйнує вітамін С.

Однак не перестарайся - надлишок вітаміну С в організмі може викликати алергічні реакції. Знай норму - 200 г мандаринів (4 штуки), або 1 грейпфрут, або 1 апельсин, або 1/2 помело в день.

2. Гриби

Гриби багаті вітамінами групи В, калієм і фосфором. Практично будь-які гриби містять ніацин і рибофлавін. Ніацин бере участь у метаболізмі жирів, сприяє зниженню рівня холестерину і тригліцеридів, покращує кровообіг і позитивно позначається на роботі головного мозку. Рибофлавін необхідний для утворення еритроцитів і антитіл; він також є «вітаміном краси», оскільки покращує стан шкіри, волосся і нігтів. А значить, включивши гриби в свій весняний раціон, ти не тільки будеш швидше міркувати, але і виглядати будеш відмінно. Що ще потрібно для успіху?

Навесні твоєму організму необхідно 70-100 г грибів в день. Наприклад, 100 г печериць «закриють» 25% денної потреби в рибофлавіні і 24% - в ніацині, 100 г підберезників - 20% потреби в калії, а 20 г сушених шиітаке - 85% потреби у вітаміні В 5. Гриби можна вживати як в свіжому вигляді (наприклад, шампіньйони без попередньо термічної обробки можна класти в салат), так і приготованими - в овочах, приготованих на сковороді, солоними або обсмаженими.

3. Горіхи

Ще один весняний «Суперфуд» - це горіхи, які містять ненасичені жирні кислоти, здатні не тільки поліпшити діяльність серцево-судинної системи, але і підняти настрій. Крім того, згідно дослідженнями, проведеними Академією дієтології та харчування США, регулярне вживання волоських горіхів сприяє поліпшенню сну за рахунок міститься в них мелатоніну. Крім усього іншого, горіхи багаті магнієм, значення для організму якого важко переоцінити. Магній допомагає боротися зі стресом, захищає серцево-судинну систему і кісткову тканину. Найбільше магнію міститься в кешью і мигдалі (68% від добової норми в 100 г). Мигдаль і фундук також виключно багаті вітаміном Е, який впливає на репродуктивну функцію і є природним антиоксидантом.

Денна порція горіхів - приблизно 30-40 мг. Цього достатньо, щоб відчути користь, але не перевантажити організм зайвими калоріями.

4. Бобові (квасоля, сочевиця, нут)

У бобових повно вітамінів і мінералів! Вони містять незамінні амінокислоти, багаті вітамінами групи В, калієм, магнієм, фосфором і залізом. Дефіцит заліза призводить до анемії, яка виражається у слабкості, сонливості, лихоманці, головного болю. Якщо в піст ти вирішив відмовитися від тваринної їжі, обов'язково заміни її бобовими продуктами, щоб заповнити дефіцит білка, вітамінів і заліза.

Крім того, квасоля, особливо чорноока, багата фолієвою кислотою. Дефіцит фолієвої кислоти традиційно асоціюється з депресією і поганим настроєм. Ну і, думаю, тобі не потрібно розповідати, що фолієва кислота також необхідна твоєму організму для нормального вироблення сперматозоїдів.

Порція квасолі - це приблизно 80-100 г готового продукту. Пам'ятай, що квасоля, нут і сочевиця містять крохмаль, а тому для підтримки або зниження ваги їх не варто їсти після 18:00.

5. Гарбузове насіння

Кращий перекус в період міжсезоння - це не солодощі, а гарбузове насіння. Це один з найбагатших джерел триптофану (незамінна амінокислота): 100 г насіння містить 147% денної норми. І в цілому гарбузове насіння багаті амінокислотами: з 12 незамінних вони містять 9, причому по всіх з них, крім лізину (39%), мають показник> 60% денної норми на 100 г. Насіння також «закривають» потребу в поліненасичених жирах: 100 г містить 90% денної норми.

Триптофан (який наш організм не здатний провести самостійно і має отримувати ззовні) необхідний для вироблення гормону серотоніну, який допоможе тобі розслабитися і відчувати себе щасливими.

Як і горіхи, гарбузове насіння калорійне (560 ккал на 100 г), зловживати ними не слід, однак 30-40 г в день дозволять суттєво збагатити раціон.

 

pinu.com.ua


09.03.2015 2900 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

927
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1915
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2786
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3413
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3647
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6806 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5642

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6756 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7604
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2432
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4696
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5090
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

451
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

918
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1786
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3373
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

894
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3666
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3859 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5421