Стрімкий ріст захворюваності на коронавірусну хворобу в Україні зумовлений поширенням чергового штаму «Омікрон».
Про це під час брифінгу розповів Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар, передає Фіртка.
Нагадаємо, що в Україні за минулу добу зафіксували 42 533 нові випадки COVID-19. Зокрема, захворіли 4 268 дітей та 920 медпрацівників.
Кузін зазначив, що вакцина Moderna на 90% ефективна проти госпіталізації внаслідок Омікрону завдяки введенню бустерної дози.
«Зараз тільки цієї вакцини в Україні понад два мільйони. Не зволікайте та зробіть щеплення, захистіть себе від коронавірусу», - наголошує лікар.
Що відомо про штам «Omicron»
Новий штам COVID-19 «Omicron» виявили в листопаді 2021 року на півдні Африки. Він має близько 32 мутацій і є агресивнішим, ніж попередні. Зокрема, мутації цього варіанту викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.
Як зауважили раніше у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити нову хвилю хвороби. Так і трапилось, адже новий штам має підвищену швидкість передачі. Зокрема, японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Згідно з дослідженням, омікронний варіант долає імунітет, вироблений і природним шляхом, та у 4,2 раза частіше передається на ранній стадії, ніж «Delta», але проходить у легшій формі та набагато рідше призводить до госпіталізації.
Крім того, новий штам коронавірусу «Omicron» розмножується в бронхах людини в 70 разів швидше за індійський штам «Delta» та інші варіанти вірусу. Водночас у легенях «Omicron» розмножується у десять разів повільніше, що в результаті може бути індикатором менш складного перебігу захворювання.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Pfizer: вірус циркулюватиме роками, але нинішня хвиля може бути останньою з обмеженнями