Запор - неприємний стан, при якому відбувається накопичення калових мас в кишечнику і прямій кишці. Крім фізичного дискомфорту, можуть з'явитися головний біль, відчуття тяжкості і інші симптоми. У цьому випадку одне рішення - використання спеціальних проносних засобів, які розм'якшують калові маси і допомагають їм вийти природним шляхом.
Що таке запор, чому він виникає
Стикалися з запором від 30 до 50% дорослих, причому найчастіше жінки. Такий стан пов'язано з порушенням процесу дефекації, для якого характерна зміна консистенції стулу. При цьому може виникати відчуття неповного випорожнення. Серед причин закрепів:
- малорухливість (сидяча робота, відсутність активності у вільний час);
- хвороби шлунково-кишкового тракту та інших органів;
- неправильне харчування, в якому немає або дуже мало натуральної клітковини;
- прийом деяких видів ліків;
- психологічні розлади.
Тривалий запор і занадто часте його виникнення вимагають професійної допомоги. Для виявлення причин такого стану необхідно звернутися до лікаря.
Показання до використання проносних
Рекомендується використовувати проносні засоби, якщо спостерігається стійкий запор. Вони необхідні для швидкої і якісної очистки кишечника. Наприклад, перед операцією. Обов'язково слід використовувати спеціальні медикаменти при отруєннях, ураженні організму гельмінтами. Впораються засоби від запорів і з калових каменем.
Види засобів від запору
Залежно від впливу на організм існує кілька видів проносних засобів. Розберемося в їх особливостях.
Стулоформуючі препарати
У складі таких засобів від запору харчові волокна. Їх основне завдання - збільшити обсяг стільця за рахунок затримки води і токсинів. Після формування калових мас вони не затримуються в кишечнику, а виходять. Щоб ці препарати дійсно дали ефект, дуже важливо багато пити. Волога допомагає харчовим волокнам збільшуватися в об'ємі.
Проносні, що стимулюють перистальтику
Вони впливають на нервові закінчення, розміщені в кишечнику. Він починає скорочуватися, що просуває кал. Такі медикаменти не можна використовувати регулярно, тому що вони викликають звикання. Згодом взагалі не дають ніякого ефекту. Нервові закінчення в кишечнику після постійної стимуляції просто виснажуються, не можуть нормально працювати. В результаті стан тільки погіршується.
Тривалість прийому медикаментів, що стимулюють перистальтику, не повинна перевищувати 5 днів. Це означає, що для лікування хронічного запору вони не підходять. Єдиний варіант - гострий стан, що вимагає негайної допомоги.
У засобів великий спектр протипоказань. Зокрема, вони не призначаються людям, які мають геморой, гострі запалення органів черевної порожнини, а також при болях в животі незрозумілого походження. Не можна застосовувати їх під час вагітності та при циститі.
Осмотичні засоби
Ця група відрізняється від перших двох тим, що не дратує слизисті. Результатами вживання стає збільшення об'єму рідини в кишечнику і виведення рідкого стільця. Головний плюс - немає обмежень по тривалості прийому, так як не виникає синдром відміни.
Основні переваги засобів цього типу:
- м'який вплив;
- нормалізація роботи кишечника;
- розм'якшення калових мас;
- посилення перистальтики.
Все це допомагає запустити природний механізм очищення. У складі таких препаратів часто є корисні бактерії, які відновлюють мікрофлору.
Джерело: online-apteka.com.ua
Партнерський матеріал