Фото: Альберто PIZZOLI / POOL / AFP
Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив у п'ятницю, 26 березня, уряд вживатиме заходів проти медичних працівників, які відмовляються від вакцинації проти коронавірусу, після нових повідомлень про зараження в лікарнях.
"Уряд має намір втрутитися", - сказав Драгі на пресконференції. "Без сумнівів, це погано, що невакциновані працівники контактують з хворими людьми".
Прем'єр-міністр заявив, що міністр юстиції Марта Картабія готує положення, ймовірно, указ, але деталі ще не визначені.
У четвер, 25 березня, президент регіону Лігурія Джованні Тоті закликав прийняти національний закон після того, як щонайменше 12 людей заразилися коронавірусом у двох лікарнях в районі через двох невакцинованих медичних працівників.
"У світлі необхідності захищати громадян у такий крихкий час, як госпіталізація, можуть існувати як юридичні умови, так і політичні", - сказав Тоті. "Зрозуміло, що нам потрібен державний закон, оскільки ми ризикуємо хаосом у наших лікарнях за кілька тижнів", - додав він, закликаючи до "чіткої нормативної бази".
Італія має невеликий, але значний рух "anti-vaxx", і деякі експерти побоюються, що його чисельність може збільшитися внаслідок побоювань щодо безпечності використання вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca.
Минулого тижня використання вакцини було призупинено в кількох країнах ЄС до того, як регулятор блоку оголосив її безпечною.
Скільки медичних працівників в Італії вирішили не робити щеплення, невідомо, хоча вакцинація не є обов’язковою.
Міністр охорони здоров'я Роберто Сперанца заявив у п'ятницю, що це становило "дуже мінімальну" кількість людей.
Вакцинація наступного тижня?
На своїй пресконференції 73-річний Драгі підтвердив, що стоїть у черзі на щеплення вакциною AstraZeneca.
"Сподіваюся, наступного тижня я зробив бронювання", - сказав він.
Італія була першою європейською країною, яка постраждала від пандемії коронавірусу 13 місяців тому, і зафіксувала понад 105 000 смертей.
Однак вона бореться зі своєю кампанією вакцинації, оскільки логістичні та організаційні зміни збільшують дефіцит постачання у цілому ЄС.
Італія особливо відстає від щеплень для людей похилого віку, попри те, що вони мають більший ризик заразитися коронавірусом.
Країна призначила 8,7 мільйона доз і повністю вакцинувала трохи менше ніж 2,8 мільйона людей - менш ніж п'ять відсотків від загальної кількості населення в 60 мільйонів.
За даними аналітичного центру GIMBE, для людей віком від 80 років рівень повної вакцинації коливається від 41,2% у Південному Тіролі та 6,2% на Сардинії.
Вакцина Sputnik
Драгі також прокоментував постачання затриманих вакцин від AstraZeneca, а також претензії до них з боку Великобританії та ЄС.
Лондон і Брюссель повинні досягти врегулювання "досить швидко", оскільки "жоден ... не хоче битися в суді невідомо скільки років, 10 або 20", сказав він. Минулого тижня італійська поліція знайшла на заводі на південь від Риму 29 мільйонів доз AstraZeneca, що викликало підозри щодо їх кінцевого пункту призначення.
AstraZeneca спростувала повідомлення ЗМІ про те, що вони призначені для Британії, наполягаючи на тому, що вони повинні бути доставлені до ЄС та країн, що розвиваються.
Зважаючи на те, що в Італії постачання вакцин не виконуються, деякі регіональні політики закликали владу також використовувати російську вакцину Sputnik.
Але Драгі висловився скептично, оскільки зазначив, що Європейське агентство з лікарських засобів все ще вивчає безпеку та ефективність російської вакцини.
Процес ймовірно завершать "до трьох-чотирьох місяців", тому "якщо все піде добре, [російська] вакцина буде доступна до другої половини року", сказав він.