Закриття чи реорганізація: що буде із Долинським центром підтримки дітей та сімей (ФОТО/ВІДЕО)

Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей "Теплий дім" можуть закрити. Таке питання на розгляд сесії обласної ради рекомендувала винести профільна комісія.

Працівники закладу та батьки, діти яких проходять там реабілітацію, виступають проти ліквідації центру, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

У "Теплому домі" зараз проживає 31 дитина-сирота. Тут їм допомагають соціалізуватися, навчають побуту та профорієнтації. Діти живуть в окремих спальних кімнатах. Вони відвідують різноманітні гуртки, проводять час у майстернях, дитячій кухні, займаються спортом.

Зараз у вихованців "Теплого дому" тривають уроки. Через карантин навчання проходить онлайн. Тим часом у комп’ютерному класі разом із вихователькою діти переглядають фільм. Тут ми поспілкувалися із вихованцями "Теплого дому" Уляною та Максимом.

"У нас тут багато є гуртків. Наприклад, дитяча кухня. Кожен клас має свій день, ми ходимо готувати різні страви – смачно виходить. Є в нас трудове навчання, там малюємо", - розповідає вихованка "Теплого дому" Уляна.

Також заклад опікується 15 дітьми з інвалідністю. У відділенні діти з обмеженою життєдіяльністю отримують лікувально-корекційно-реабілітаційні послуги. З дітьми займаються логопеди, дефектологи, вчителі-реабілітологи. Саме тут, у медичному блоці "Теплого дому", розміщений фізіотерапевтичний кабінет. Також заклад має власну стоматологію і сенсорну кімнату.

У "Теплому домі" діти проводять реабілітаційні заняття із поні та собаками. Тут є необхідне поле для прогулянок із кіньми. А в цьому залі із маленьким Маркіяном займається кінолог – він навчає хлопчика взаємодіяти із чотирилапою Феєю.

Батьки дітей, котрі проходять реабілітацію, категорично проти ліквідації закладу. Кажуть, що тут діти отримують належний нагляд, лікування, фізичну реабілітацію та харчування.

Закриття чи реорганізація: що буде із Долинським центром підтримки дітей та сімей

"Люди, які займаються з нашими дітками, це надзвичайні люди. І я вважаю, що такі заклади не те, що потрібно знищувати і закривати, а навпаки – розширювати", - каже мама дитини, яка проходить реабілітацію в центрі, Юлія Мельник.

Проти ліквідації центру виступає і місцевий житель Ігор Соболевський. Його знайомий тут реабілітовує свого сина. Окрім "Теплого дому", їм піти нікуди. Чоловік каже, що готовий створювати комітет порятунку закладу, куди закликатиме долучитися інших жителів міста:

"Це злочин проти держави, проти цього міста і проти кожної дитини, яка тут є. Ми не віддамо цей будинок, хто б тут що не робив, не віддамо".

Загалом, у "Теплому домі" працюють 74 людини. Якщо заклад ліквідують, цим спеціалістам загрожує скорочення – каже заступниця директора закладу, голова профспілкового комітету Наталія Куцалаба.

Закриття чи реорганізація: що буде із Долинським центром підтримки дітей та сімей

"В нас є багато працівників, як і здобувають повторну освіту, які їздять на різні тренінги, семінари, воркшопи. Важко буде втратити й зібрати такий навчений, зорганізований і творчий колектив", - зауважила Наталія Куцалаба.

Перш ніж вирішувати долю центру, необхідно створити комісію, яка вивчатиме цю проблему, каже депутатка обласної ради від цього округу Євгенія Бардяк:

"Буде складатися із депутатів, із компетентних експертів, які зможуть оцінити всі плюси і мінуси, які зможуть правильним чином робити оптимізацію, які зможуть, в першу чергу, врахувати інтереси дітей".

Начальник обласної служби у справах дітей Іван Ковалик повідомив, що зараз Долинський центр планують ліквідувати. Але на його базі створять новий заклад, який підпорядковуватиметься Долинській громаді. Там залишаться діти з інвалідністю, які проходять у центрі реабілітацію. А дітей-сиріт планують віддавати у сім’ї та переводити в інші заклади: Залучанський, Городенківський, Снятинський, Коломийський.

"Трьох дітей плануємо влаштувати у прийомні сім’ї, двох дітей - під опіку. Вже почалася робота частково із кандидатами у пройомні сім’ї та опікуни", каже Ковалик.

Міський голова Долини Іван Дирів каже, що громада готова прийняти "Теплий дім" на баланс. Проте належне фінансування із бюджету дати не можуть. Очільник міста зазначив, що влада громади розгляне можливість переведення в приміщення "Теплого дому" інклюзивно-ресурсного центру і створення на базі цього комплексу закладу для дітей.

"У дітей його точно ніхто не забере. Звичайно, там стоятиме питання щодо його наповненості. Ми не бачили ще ні штатів, ні структури, нічого іншого. Тому зараз про всіх говорити важко, але спеціалістів ми точно збережемо", - каже Дирів.

Питання щодо реорганізації цього центру розглядатимуть на сесії обласної ради 19 лютого.


Читайте також:

У Долині створять обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей


17.02.2021 714
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466