Коли Джо Байден складе в середу присягу як 46-й президент США, він візьме на себе керівництво країною, що переживає кризу.
Але його завдання на світовій арені також страшні. Світові лідери відреагували на інавгурацію Байдена, вітаннями, жартами, а декотрі благали про зміну політики його попередника.
Серед більшості повідомлень прослідковувалося відчуття полегшення, оскільки міжнародне співтовариство прийняло обіцянку Байдена повернутися до низки глобальних пактів та організацій, які президент Дональд Трамп скасував. Ось що сказали очільники інших країн.
Європейський Союз
"Ще раз, після довгих чотирьох років, у Європи є друг у Білому домі", - заявила в середу голова Європейської комісії Урсула фон дер Леєн, не залишаючи сумнівів щодо свого вироку щодо стосунків Трампа з блоком."Цей новий світанок в Америці - це момент, якого ми так довго чекали. Європа готова до нового старту з нашим найстарішим і найбільш довіреним партнером", - сказала вона в Європейському парламенті в Брюсселі, Бельгія.
"З нашої точки зору, Трамп розглядав Європу як ворога", - сказав минулого тижня високопоставлений європейський дипломат CNN. Внаслідок таких дій насамперед "є те, що США мають менше друзів у Європі".
"Протягом останніх чотирьох років адміністрація США допустила фундаментальні помилки у своєму стратегічному сприйнятті Китаю ... втручаючись у внутрішні справи Китаю, придушуючи та зневажаючи Китай, і завдаючи серйозної шкоди китайсько-американським відносинам", - заявила представник міністерства закордонних справ Хуа Чуньїн про це на пресбрифінгу в середу.
"Якщо нова адміністрація США зможе прийняти більш раціональне та відповідальне ставлення при формуванні своєї зовнішньої політики, я думаю, це буде тепло вітатися усіма міжнародними спільнотами", - додала вона.
Іран
"Відповідальність зараз знаходиться на суді США. Якщо Вашингтон повернеться до ядерної угоди Ірану 2015 року, ми також будемо повністю поважати наші зобов'язання за цим пактом", - сказав Рухані під час засідання кабінету, яке транслювалося по телебаченню.
"Ера тирана закінчилася, і сьогодні останній день його зловісного правління", - сказав Рухані про від'їзд Трампа. "Всі його чотири роки не дали жодного плоду, крім несправедливості та корупції та викликали проблеми для його власного народу та світу".
Німеччина
"У Сполучених Штатах (демократія) протистояла сильному тиску", - заявив Френк Вальтер Штайнмаєр. "Попри внутрішню ворожість, американські інституції виявилися сильними - виборчі працівники, губернатори, судові органи та Конгрес", - сказав він. "Я відчуваю полегшення від того, що Джо Байден сьогодні складе присягу Президента і переїде до Білого дому. Я знаю, що це почуття поділяють багато людей у Німеччині.
"Попри всю радість, яку ми маємо сьогодні, ми не повинні забувати, що популізм спокусив навіть найпотужнішу демократію у світі", - сказав він. "Ми повинні рішуче протистояти поляризації, захищати та зміцнювати публічний простір наших демократій та формувати політику на основі розуму та фактів".
Об'єднане Королівство
"У нашій боротьбі з Ковідом, а також зі зміною клімату, обороною, безпекою, а також у просуванні та захисті демократії наші цілі однакові, і наші країни будуть працювати рука об руку для їх досягнення", - заявив Джонсон у вівторок.
"Лише завдяки міжнародній співпраці ми можемо по-справжньому подолати спільні виклики, з якими ми стикаємось", - сказав Джонсон у вівторок.