Графіка: Depositphotos.com
Нідерланди продовжували таємні переговори з Росією про газ, навіть попри те, що дипломатичні та торгові відносини були заморожені через збиття рейсу MH17, повідомив у вівторок вебсайт для розслідування Follow The Money.
Із зовнішнім світом контакти були розірвані, але за лаштунками зв'язки були відновлені, а парламент не проінформований, повідомляє FTM.
"Після кількох років дипломатичного тупика, бізнес-спільнота відновила контакти між Нідерландами та Росією у 2017 році через їх спільну "енергетичну робочу групу", - заявила FTM.
Робоча група, до складу якої входять міністри обох країн, створена на початку 90-х років і збирається кожні 18-24 місяці для обговорення поточних економічних питань.
Після катастрофи 2014 року, коли російська ракета збила MH17, а російські війська окупували територію України, бізнес-спільнота підтримувала відносини між Нідерландами та Росією, організовуючи конгреси та взаємні візити, повідомляє FTM.
Парламент не був проінформований про те, що зв'язки відроджені, і коли в кінці грудня 2019 року міністр закордонних справ Стеф Блок відповів на запитання про двосторонні контакти з Росією, він не згадав про цю офіційну групу, хоча зустріч у Москві мала відбутися через кілька тижнів.
Як зазначає FTM, не випадково компанії, які відновили ці зв'язки, зокрема російський газовий гігант "Газпром" та англо-голландська транснаціональна компанія Shell, також беруть участь у суперечливому проєкті "Північний потік-2".
Надлишок газу
Ці трубопроводи будуть транспортувати надлишки газу з Росії до Німеччини (а звідти - до Нідерландів та інших країн).
Країни Центральної та Східної Європи побоюються, що, будуючи трубопроводи, Росія в основному обійде газову мережу в Україні та Східній Європі, зробивши ці країни більш вразливими до російських примх та менш важливими як постачальники на західну частину континенту.
Тим часом зазначає FTM, такі країни, як Німеччина та Нідерланди, розглядають проєкт як чудову можливість забезпечити своє енергопостачання та стверджують, що це "суто ділова угода".
Голландський уряд, за словами FTM, стає на бік Росії. Свідченням цього є рішення уряду Нідерландів протистояти пропозиції, яка дала б зелене світло Європейській Комісії для ведення переговорів щодо проєктів, що включають енергопроводи поза межами ЄС, замість того, щоб залишати ці переговори державам-членам. Якщо його прийняти, пропозиція означала б кінець "Північного потоку 2".
за матеріалами Dutchnews