Західні ЗМІ: Байден відвертає увагу від Трампа і робить першу велику ставку на президентство

Кризове президентство Джо Байдена фактично розпочалося ввечері у четвер, коли він закликав американців мобілізувати план на 1,9 трильйона доларів для припинення пандемії, збереження економіки та відродження ослабленого серцебиття нації.

Виступ обраного президента у Вілмінгтоні, штат Делавер, визначив нестабільний момент в історії США, коли він готується протистояти найекстремальнішим викликам будь-якого нового президента за 90 років після його інавгурації, яка запланована на середу.

Ще більше ускладнюючи свою місію, він має скласти присягу на тлі зростаючих побоювань насильства з боку екстремістів, що відповідають Трампу, а це означатиме, що Національний торговий центр буде позбавлений тисяч карнавальних натовпів, які традиційно є свідками священної передачі президентської влади.

"Неважко зрозуміти, що ми перебуваємо в розпалі економічної кризи та кризи громадського здоров'я", - сказав Байден. "Бачимо кризу глибоких людських страждань. Немає часу, щоб його марнувати. Ми повинні діяти, і ми повинні діяти зараз".

Своїм виступом Байден спробував відірвати увагу Америки від особи президента Дональда Трампа, що відходить, і шаленої драми його останніх днів, коли він демонструє одержимість собою.

Це сталося, коли Байден і топ-помічники працювали з керівництвом демократів у Сенаті та вищими республіканцями, намагаючись забезпечити, щоб конституційний цирк процесу імпічменту Трампа не уповільнював надзвичайний пакет Байдена щодо Covid-19 або зусилля з підтвердження вищих посадових осіб Кабміну, які необхідні для допомоги полегшити кризу в країні.

Виступ Байдена не просто дозволив йому отримати стрибок у своєму законодавчому порядку денному. Це також дало йому можливість визначити жахливий стан нації, яку він очолить, лише за п’ять днів і встановити базову лінію, з якої можна було б керувати та виправдати очікування, за якими його оцінюватимуть.

Наприклад, він оцінив кампанію з вакцинування нинішньої адміністрації як "похмурий провал" і додав:

"Будуть спотикання, але я завжди буду чесний з вами як щодо прогресу, який ми робимо, так і щодо тих невдач, які ми зустрінемо".

Таке позиціонування мало риторичну мету, забезпечуючи контекст, перш ніж Байден спробує натхненне завдання, яке стоїть перед новими президентами, залучення нації до боротьби з кризами свого часу у своєму інавгураційному зверненні наступного тижня.


Перше випробування сили Байдена

Телевізійне звернення в четвер стало першим проблиском нового, більш традиційного та детально зорієнтованого бачення президентського керівництва після хаотичних років Трампа.

Він представляв початковий гамбіт Байдена в поєдинку з республіканцями Сенату, який визначить його законодавчі перспективи.

Наприклад, консерватори, швидше за все, зіткнуться з ціною програми та її розширеною допомогою державним та місцевим юрисдикціям, яку демократи не змогли включити в попередній пакет надзвичайних витрат минулого року.

Ці консерватори навряд чи вітають обіцянку Байдена незабаром оприлюднити наступний план відновлення, який передбачатиме мільярди додаткових витрат. Але такі високі цінники також представляють тиск на Байдена з боку прогресивного крила його партії в попередньому перегляді динаміки, яка триватиме протягом усього його терміну.

Величезний план Байдена також є першим випробуванням його сили керувати своїми амбітними програмами через палату Сенату, яка буде контролюватися демократами завдяки голосу обраної віцепрезидента Камали Гарріс.

Але більшості, можливо, доведеться вдатися до суперечливих процедурних заходів, щоб дати новому президентові те, що він хоче, що може зламати сподівання Байдена на майбутню двопартійну співпрацю.

Ініціатива обраного президента наповнена розширеними виплатами по безробіттю, допомогою за оренду житла, допомогою для малого бізнесу та стимулюючими виплатами 1400 доларів США, на додаток до вже виділених 600 доларів.

Байден хоче мільярдів нових витрат на допомогу у відкритті шкіл, 20 мільярдів доларів на національний план вакцинації та 50 мільярдів доларів на розширення тестування на коронавірус та планує найняти 100 000 працівників охорони здоров'я.

Такі агресивні пропозиції - це більше, ніж спроба виправити погано спланований та жахливо виконаний підхід адміністрації Трампа до пандемії, який поклав на державу зобов'язання зупинити поширення вірусу. Вони являють собою визнання того, що майбутнє нації та успіх його президентства у перші місяці залежать від термінових дій та фінансування.

Образ президента, який закликає націю об'єднатися за урядовим планом, частково для тиску на своїх опонентів на Капітолійському пагорбі, знайомий із поколінь історії США. Але це був новий досвід після чотирьох років, коли законодавчі зусилля Білого дому складалися з розпоряджень, що лунали через Twitter, і диких переломів позицій, що викликало обурення навіть у союзників Трампа.

Також минув деякий час, відколи президент, або майбутній президент, продемонстрував здатність співпереживати загиблим - як це робив Байден у четвер ввечері - і зробив бізнес людей основною метою.

Трамп неодноразово зазнавав невдач у виконанні цих обов'язків - навіть попри те, що країну охопила найгірша криза громадського здоров'я за останні покоління, в результаті якої загинуло щонайменше 387 000 американців. Трамп перевірявся місяцями, і зараз він проводить більшу частину свого часу, дивлячись телевізор, формуючи скарги щодо імпічменту.

Жоден новий головнокомандувач з часів Франкліна Рузвельта в 1933 р. не стикався з жорсткішим хрещенням, ніж Байден. 


Необхідність пришвидшення розподілу вакцин

Для багатьох американців новий план Байдена щодо допомоги Covid-19 не може бути достатньо швидким, оскільки держави борються за те, щоб вакцинувати їх найбільш критичне населення - стикаючись з нестачею постачання, медичних працівників для введення вакцини та ресурсами для отримання доз, шлях до так званої останньої милі в системі охорони здоров’я кожної держави.

Адміністрація Трампа пообіцяла, що вакцинує близько 20 мільйонів людей до кінця 2020 року, але до цього часу операція "Warp Speed" змогла отримати лише близько 10 мільйонів доз для штатів та місцевих органів влади - не досягнувши цієї мети федеральний уряд, по суті, поклав логістичну відповідальність за розподіл доз по штатах.

Дані Центрів США з контролю та профілактики захворювань показують, що було введено лише близько 35% вакцин, що розподіляються між державами.

Цього тижня федеральні службовці охорони здоров'я різко змінили курс, намагаючись прискорити темпи розподілу вакцин. Міністр охорони здоров'я та соціальних служб Алекс Азар оголосив, що адміністрація випустить зарезервовані другі дози вакцин "Pfizer" та "Moderna", щоб збільшити постачання, доступне державам, для вакцинації нових пацієнтів - і Азар також сказав, що держави можуть розширити перелік людей, що мають право на вакцину для тих, хто має 65 років і старше.

Він наполягав на тому, що уряд на 100% відданий забезпеченню того, щоб кожен американець, який отримав першу дозу вакцини, отримав і другу дозу.  

Азар стверджував, що держави не повинні чекати, поки одна пріоритетна група буде повністю вакцинована, перш ніж починати щеплення наступної групи.

Але багато штатів та місцеві чиновники заявляють, що просто не мають обіцяних ресурсів, необхідних для швидшого введення цих доз.

Байден звернув увагу на відсутність систематичного національного плану розподілу в четвер ввечері - і недофінансування штатів для введення вакцини та розробки освітніх програм, щоб полегшити занепокоєння серед противників вакцинування.

За його словами, він просить у Конгресу близько 400 мільярдів доларів, щоб допомогти припинити пандемію, причому велика частина цих грошей йде на пришвидшення доставлення вакцин занепокоєним американцям.

"Розподіл вакцини в Сполучених Штатах дотепер був жахливим провалом", - сказав Байден, зазначивши, що в п'ятницю він викладе свій план вакцинації для "правильного курсу" до досягнення своєї мети - 100 мільйонів введень протягом перших 100 днів.

"Це одна з найскладніших операцій, яку ми коли-небудь здійснювали як нація", - сказав обраний президент. "Нам доведеться перенести небо і землю, щоб ще більше людей щепили; створити більше місць для вакцинації; мобілізувати більше медичних бригад, щоб вакцинувати людей; збільшити постачання вакцин і швидко їх ввести. Саме здоров'я нашої нації під загрозою", - сказав Байден. "Чим більше людей ми вакцинуємо, тим швидше ми зможемо врятувати життя і залишити цю пандемію позаду".  

за матеріалами CNN


15.01.2021 762
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455