Загадки генплану Івано-Франківська-2. У місті побудують чотири нові мости та з десяток транспортних розв’язок

 

Транспортна проблема є чи не найболючішою для Івано-Франківська, розташованого у межиріччі двох Бистриць — Надвірнянської та Солотвинської. Через це безпосередній в’їзд до міста можливий лише з боку Богородчан. З інших напрямків транспорт неминуче повинен проїхати по одному з мостів, яких для нинішнього транспортного потоку недостатньо.

 

Крім того, навколо міста немає повноцінної об’їзної кільцевої дороги, через що транзитний транспорт в обидва боки тисменицького напряму перетинає міські мікрорайони. Якщо до цього додати непристосовану мережу доріг, то стає очевидним, що проблема транспортних заторів ще довго псуватиме життя іванофранківцям. Пропонуємо зазирнути у майбутнє, щоб зрозуміти, як керманичі міста збираються розв’язати цю проблему.

 

 

 

Нові мости і дороги

 

 

Сьогодні транспортні потоки міста обслуговує чотири мости: на вулицях Галицькій, Тисменицькій, міст на Надвірну та у Вовчинці. Усі вони працюють з великим навантаженням, до того ж повінь 2008 року підмила опори «галицького» і «тисменицького» мостів. Ремонтні роботи частково зняли проблему, однак рано чи пізно мости потребуватимуть капітального ремонту. До 2026 року проектувальники запланували побудувати ще чотири мости. На річці Бистриці Надвірнянській зведують мости в районі «Автоливмашу» та на «Каскаді» поблизу ТРЦ «Арсен». Вони мають стати частиною кільцевої дороги, яка з’єднає мікрорайони «Позитрон» і «Каскад» із селом Підлужжям (Тисменицький район), а інший міст поєднає Південний промвузол (між вулицями Петлюри та Бандери) з Хриплинським промвузлом. З побудовою цього мосту з’явиться магістраль регіонального значення в напрямку Чернівців.

 

Два мости побудують і на річці Бистриці Солотвинській. Перший простягнеться від набережної ім. Стефаника до села Загвіздя з подальшим виходом на калуське шосе. Другий міст зведуть нижче нинішнього залізничного — від вулиці івасюка в напрямку до села Клузова (Тисменицький район). Найближчим до реалізації є проект мосту від вулиці Івасюка до села Клузова, однак економічна криза в державі навряд чи дозволить розпочати будівництво у 2012 році. До речі, вартість проекту в 2008 році фахівці оцінювали в 100 млн. гривень. Очевидно, без підтримки держави реалізувати цей проект нереально. Щодо двох інших мостів — біля села Загвіздя та в районі «Каскаду», — то міська рада схвалила техніко-економічне обррунтування цих проектів.

 

 

 

Центр: світло в кінці тунелю

 

 

Не секрет, що найважча транспортна ситуація — в центральній частині Івано-Франківська. Характер міської забудови та вузенькі вулички спричинюють значні труднощі в організації руху транспорту. Вже в 2001 році розробники генплану констатували, що пропускна спроможність вуличної мережі не відповідає інтенсивності транспортних потоків. Дрібноквартирний характер забудови центру міста не допускав можливості створення достатньої кількості автомобільних стоянок. За десять років кількість автотранспорту виросла ще більше. До речі, на час створення генплану в місті було 135 авто на тисячу жителів. Проектувальники сподівались, що наприкінці розрахункового терміну буде 230 авто на тисячу жителів, але цього рівня автомобілізації було досягнуто вже 2008 року.

 

Пом’якшити транспортну проблему в центрі міста проектувальники сподіваються за рахунок будівництва нової дороги, яка проляже від вулиці Мазепи до Південного бульвару. Далі планується поєднати Південний бульвар з Північним, проклавши дорогу через речовий ринок з виходом на Галицьку вулицю. Вже згадана нова дорога до Південного бульвару простягнеться далі до вулиці Максима Кривоноса і дозволить автомобілістам виїхати на набережну ім. Стефаника. Ще один варіант об’їзду центру міста з’явиться шляхом поєднання вулиць Пулюя та Ленкавського. Значні зміни відбудуться на берегах річки Бистриці Надвірнянської. Між «тисменицьким» мостом і новим мостом у районі «Автоливмашу» по обох берегах прокладуть набережні. До речі, територію с. Вовчинця також відмежують набережною, яка дугою простягнеться між двома новими мостами (в районі «Каскаду» та в напрямку до села Клузова).

 

 

 

Транзитні потоки

 

Для пропуску транзитного автомобільного транспорту поза межами міста і переключення транспортних потоків з усіх напрямків між собою планується будівництво спеціальної дороги-перемички між автошляхами на Стрий та на Рогатин. На перетинах об’їзної дороги з автомагістралями — виїздами вулицями Гетьмана Мазепи, Євгена Коновальця, калуським шосе та новою автодорогою в районі «Автоливмашу» передбачено транспортні розв’язки.

 

 

Генплан передбачив, що значний вплив на розподіл транспортних потоків може мати будівництво швидкісної автодороги Європа—Азія, яка мала б пройти через міста Косини (Закарпаття) — Івано-Франківськ — Тернопіль — Вінницю і так далі аж до Донецька. Спорудження цього транспортного коридору було заплановано ще в постанові Кабміну від 1997 року, однак практичних заходів щодо реалізації проекту немає й досі. В рамках цього ж проекту передбачалось побудувати транспортний комплекс для переробки контейнерних вантажів поблизу Галича.Приємно було знайти бодай якісь задуми, які через 11 років після прийняття генплану все ж було реалізовано. Йдеться про перенесення міського автовокзалу з території залізничного на відстань 200 метрів від попереднього розташування. Крім того, планується, що до нинішньої мережі автостанцій мала б додатись нова у південній частині міста, в районі аеропорту. Щоправда, будівництво нової автостанції заплановано на термін після 2026 року. Коли врахувати той факт, що після 2001-го місто втратило автостанцію на Новгородській, а вільні земельні ділянки вже давно в дефіциті, в таку перспективу віриться слабо.

 

 

 

Надія на аеропорт і вокзал

 

 

Значну роль відводиться розвиткові івано-франківського залізничного вузла. Для підвищення пропускної спроможності передбачається будівництво двоколійних вставок на перегоні Івано-Франківськ—Угринів, а також влаштування двостороннього автоблокування на ділянці Івано-Франківськ—центр. Аеропорт проектувальники розглядають як ключову ланку для розширення пасажиропотоку з кран Західної Європи, Близького Сходу та США. Однак для цього необхідно придбати нові літаки, а також спорудити сучасний пасажирський термінал. Крім того, актуальним питанням залишається будівництво тролейбусної лінії до аеропорту.

 

 
 
Юрій КРИВЕНЬ,
 
 
 


29.02.2012 Юрій КРИВЕНЬ 1192 6
Коментарі (6)

777 2012.02.29, 21:30
http://youtu.be/dlkv020CHxE вся правда про анушкевичуса і прокопіва та те, як збираються дерибнути водоканал
янек 2012.02.29, 21:34
зремонтуйте старі дороги а потім робіть нові бо незнаете де вже грощі красти і з людей грощі тянути все вам мало
костя 2012.03.01, 11:25
НЕ БІЙТЕСЯ КАЗАТИ ПРАВДУ ПРО ВЛАДУ: http://youtu.be/4hRnUZCUI4s вінтоняк про комунальну корупцію в місті, та спроби анушкевичуча, прокопіва і свободи приватизувати водоканал
Труба до 777 2012.03.01, 16:14
За наміри не судять, так що не цвірінькай. Як жаба душить чи в долю не взяли, то йди домовляйся напряму а не через коменти.
ОКСАНА 2012.03.02, 09:38
Найближчим до реалізації є проект мосту від вулиці Івасюка до села Клузова, однак село буде затоплене.Треба дамбу до "БАРВИ" і вихід до траси Ів.Франківськ-Львів.
однак 2012.03.03, 20:03
Порядок в центрі, в першу чергу мають робити самі мешканці.ЩО наприклад сказати,коли через вузенькі вулиці центру,попри білий дім гасають пасажирські автобуси,із села Клузіва і таких десятки ,рагулів-безпредельщиків на яких немає управи,а ДАІшникам то всьо нахрін не треба.Нема елементарного порядку,нікому нема діла.Місцеві мешканці говорили не раз,що всі пасажирські перевезення з приміських сіл,не мають заїзжати через центральну частину міста.Є Микитинці,Опришівці,Крихівці,Пасічна ось вам зупинки,а дальше на міський транспорт.Засмороджувати центр ніхто не має права, у Львові цетр закрито,а в нас вся рагульня пакують,аж до самої облради.Скоро і по поверхах почнуть їздити.Звичайно тут повинно бути слово мера В.Анушкевичуса і всі мешканці будуть вдячні.ЦЕНТР МІСТА не має бути БОЛОТОМ,не повинні всі хруні пакувати через центр,бо він купив буса і ніхто щє не вєдів.Треба створити муніципальну поліцію,і ні одного міжміського перевізника близько не пускати витворяти кренделя по центру.Всьо болото з області ввозять в центр,то який він буде мати вигляд.До роботи панове,бо місто має Магдебурзьке право,а не сморід.Буде місто чисте,будуть люди частіше митисі,бо буде знати,що йде до центру,а не в багнюку!!!!!!!!!!!!!
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466