Зачарований будинок у Франківську або митися краще у сусідів

 

Більше тижня мешканці будинку № 9 по вулиці Новгородській в обласному центрі змушені ходити митися до своїх друзів і знайомих, а пити те (зрештою, і варити на тому ж), що, як то кажуть, Бог послав: будь то придбана у найближчому супермаркеті мінералка чи принесена у відрах (що є особливо «приємним» для бабусь-пенсіонерок) вода з розташованої за «три-дев’ять земель» напівзамерзлої колонки чи джерела аж на міському озері. Про прання чи миття підлог взагалі й мови нема.

 

Отака собі середньовічна чи то блокадна санітарія. Виною ж всьому – міська комуналка, яка давно вже стала «притчею во язицех», а надто вже в останні місяці, коли її почали прискореними темпами реформувати.

 

Холодне водопостачання у злополучному будинку припинилось позаминулими вихідними. Точної причини мешканці не знають – гадають: порив на підвальних розгалуження, бо ж у підвалі будинку прибуло чимало води, між іншим суттєво підпсувавши заготовлені там їстівні припаси мешканців. В даний час будинок перебуває на балансі комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр», а відтак з приводу ремонту пошкодженої труби жителі будинку звернулись саме до його аварійної служби 750-600. «Буде зроблено», - запевнили людей у «ЄРЦі». Втім, ані в неділю 12 лютого, ані в понеділок 13-го, ані у подальші дні ремонтні роботи розпочато так і не було. Люди з завидною регулярністю звертались і продовжують звертатись як до служби 750-600, так і до міської служби оперативного реагування 15-80, проте навіть після того, як з моменту аварії пройшов тиждень, результат дорівнює нулю. Спочатку людей «годували» обіцянками: пояснювали бездіяльність сильними морозами, через які, мовляв, замерз водогін, а минулої п’ятниці взагалі не підняли телефонної трубки.

 

Про замерзлу трубу як причину бездіяльності говорив і директор КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадим Войтик. «Я знаю про цей будинок, - прокоментував він ситуацію, - Вони звертаються всюди: до мера, до віце-мера. Було би можливо – було би зроблено і без всіх цих звернень. На жаль, там нічого не можна зробити, поки не потепліє». «Потепліти», не зважаючи на той факт, що надворі вже від середи стоїть плюсова температура, за розрахунками керівництва «ЄРЦу» має на цьому тижні. «Поки що, - стверджує пан Войтик, - планували на вівторок».

 

Шукаючи вирішення своєї проблеми і розчарувавшись у комунальних структурах, мешканці будинку в середу, 15 лютого, звернулись до однієї з приватних сантехнічних компаній. Обстеживши будівлю (власне будинок старий і невеликий – до десятка квартир), приватники зазначили, що ремонт – в їх силах, проте загилили ціну – по 650 гривень з квартири. Втім, навіть дороговизна робіт не зупинила доведених до відчаю людей. Тож вони сьогодні зателефонували приватникам і повідомили про свою згоду. Відповідь щонайменш збентежила. Приватні сантехніки відповіли, що ремонтувати підвальні розгалуження в будинку їм заборонили … комунальні власті. Тобто, як то кажуть, і сам і не гам, і іншому не дам.

 

Як стверджують мешканці, в аварійній службі КП «ЄРЦ» їх уже знають і щодня на телефонні дзвінки, якщо і піднімають трубку, до повторюють «колись зробимо». Спробувати щастя у зверненні до служби 750-600 спробували і наші кореспонденти. Більше хвилини до телефонної трубки по той бік лінії ніхто не підходив. Згодом, у трубці все-таки зазвучав стомлене і, здається, навіть ображене жіноче «алло». Спершу подумалось, що автор цих рядків помилився номером, адже з досвіду телефонування на номери різного роду чергових та аварійних служб він звик чути чітку, зрозумілу, трохи ,так би мовити, «на автоматі» відповідь, в якій в обов’язковому порядку звучала назва організації чи установи та прізвище або (як це віднедавна стало можним у приватних компаніях) ім’я чергового оператора. Тут же тільки після прохання представитись жінка таким же стомленим голосом витиснула з себе: «Єдиний розрахунковий центр…». На прохання прокоментувати ситуацію навколо 9-го будинку по вулиці Новгородський жінка тяжко зітхнула (мовляв, як же ви усі мене дістали) і розповіла ту ж стару легенду про те, що там замерзла траса і, поки не потепліє, зробити нічого не виходить. На запитання: наскільки має потепліти надворі, адже відлига триває вже майже тиждень, жінка (знадобилося додатково питати її прізвище, щоб дізнатись, що її звуть Олександра Човган) з тим же тяжким зітханням людини, яку відірвали від улюбленого заняття і змусили робити щось, що їй не до вподоби, відповіла, що сьогодні, 20 лютого, все має бути зроблено. Мовляв, це обіцяють усі: зокрема і підрядник – товариство з обмеженою відповідальністю «Бортняк». На зауваження, що станом на післяобідню пору жодних робіт у будинку розпочато не було, пані Човган відповіла, що ще, мовляв, не вечір і до 18.00 години – кінця робочого дня – все буде зроблено.

 

Хотілося б вірити, що все саме так і буде, та в інтонації чергової оптимістичні нотки якось не пролунали.

 

Автор цих рядків не є ворогом комунальної реформи і щиро захоплюється активною, а подекуди і жертовною діяльністю, яку провадить В.Войтик на посаді директора КП «Єдиний розрахунковий центр», проте змушений констатувати: робота в екстремальних умовах, в які комунальних реформістів поставила зима, виявила суттєві системні проблеми в роботі команди комунального підприємства. Зауважимо: про необхідність суттєвого підвищення професійного рівня аварійної служби КП «ЄРЦ» говорив тиждень тому також Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус. Втім, проблема, вочевидь, не тільки в аварійній службі. «Єрцівцям» слід навчитись бути гнучкішими у роботі з підрядниками, що включає пошук і створення бази даних потенційних підрядників, контроль за їх роботою, притягнення їх до відповідальності за неналежно виконанні та невиконані роботи, а також передбачення на такі випадки резерву підрядних компаній.

 

Зрештою, не слід забувати, що люди сплачують комунальні послуги за створення для них належних умов проживання і їм відверто байдуже до того, хто виконуватиме за ці гроші ремонтні роботи. Адже головне – це результат.

 

 

Читайте також:

У Франківській багатоповерхівці замерзли водопровідні труби

 

Сергій Білий


20.02.2012 Сергій Білий 1457 1
Коментарі (1)

Тана 2012.02.21, 08:28
Браво! А ще хтось ратував що наше спасіння в ЄРЦ!!! Гарний приклад для роздумів...
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466