За три місяці 2019 року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 1,1 млн грн туристичного збору, що на 200,7 тис грн або 22 відс. більше року.
Лідером у туристичній галузі традиційно залишається місто Яремче. Протягом січня-березня гості цього туристичного краю сплатили до місцевого бюджету 888,6 тис. грн збору, інформує Фіртка.
Також найбільш туристично-привабливими регіонами області є місто Івано-Франківськ – надходження туристичного збору склали майже 157 тис. грн, Богородчанщина – надійшло 12,2 тис. грн, Долинщина – 12,1 тис. грн та Косівщина – 11,8 тис гривень.
У фіскальній службі області наголошують, що туристичний збір є місцевим збором, основні елементи якого визначаються відповідними сільськими, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад. Таким чином органи місцевого самоврядування, у межах наданих їм Податковим кодексом України повноважень, можуть контролювати стан розвитку туристичної галузі на підвідомчих територіях шляхом встановлення економічно доцільних ставок туристичного збору.
Також податківці висловлюють сподівання на збільшення надходжень туристичного збору, зокрема, за рахунок проведення запланованих лише у травні заходів: Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір», Міжнародного фестивалю живих скульптур, святкування Дня міста Івано-Франківська тощо. І, звичайно, збільшення кількості відпочивальників - любителів гірських мандрівок.
Нагадаємо, з 1 січня 2019 року ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної ради за кожну добу тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5% мінімальної заробітної плати – для внутрішнього туризму та до 5% мінімальної заробітної плати – для в’їзного.
Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.
Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.