Сьогодні на засіданні комісії з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади заслухали звернення колективу комбінату спортивних споруд Бурштинської ТЕС.
Голова профспілки Бурштинської ТЕС Руслан Карвацький розповів про цькування, які почались після того, як керівник комплексу спортивних споруд Мирослав Лотоцький під час зустрічі з колективом зробив зауваження гендиректору ДТЕК Сергію Куриленко за спілкування російською мовою.
«Суть у тому, що всім виплачують зарплату, а комбінату спортивних споруд ні. І намагались перевести його (комбінат – ред.) в Агенство міського економічного розвитку. Тобто забрати його від профкому без згоди людей. Питання по передачі нас АМЕРУ, дякуючи міському голові та ОДА, ми закрили.
Зараз у них (ДТЕК – ред.) нова ідея - вони хочуть знову від нас забрати і перевести до себе на станцію. Вони створили клон – такий самий комбінат спортивних споруд при станції. Тобто, якщо дивитись по закону про дискримінацію, то цей структурний підрозділ при станції має пройти антидискримінаційну експертизу. Тому що, якщо б вони брали всіх людей - ми б погодились, якщо б вони давали якісь гарантії того, що тих людей знову десь не переведуть у якісь аутсорсинги, чи десь в інші фірми.
Але на сьогодні не підписаний договір про перевід людей. Директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль говорить, що це питання двох-трьох днів, хоча згідно закону це зміна істотних умов праці. Але, по–перше має бути згода цих людей», - розповів Руслан Карвацький.
Голова комісії Тарас Виноградник поцікавився питанням щодо утримання спортспоруд.
За словами Карвацького, є колективний договір, укладений між адміністрацією та ДТЕК Західенерго, згідно якого повинні виділятись кошти на утримання спортивних споруд. Майно знаходиться на балансі у ДТЕК. Профкому спортивні споруди передані на оперативне управління для здійснення діяльності.
Втім за словами Карвацького виплати не поступають, мовляв людям 7 разів не виплачують зарплату та створюють всі умови для того, аби їх виселити.
«Вони (ДТЕК – ред.) мають виділяти кошти на зарплати. А вони подали в суд на профком, щоб виселити людей з цих спортспоруд та басейну. Господарський суд виніс рішення, щоб нас виселити. Ми підготували апеляційну скаргу щодо цього рішення», - каже Карвацький.
Присутній на комісії менеджер по взаємодії з місцевими органами влади ВП ДТЕК «Бурштинська ТЕС» Ростислав Витриховський зазначив, що людям запропонували перейти в АМЕР.
«Для того, щоб зняти соціальну напругу було створено структурний підрозділ в управлінні БуТЕС . Відкриті штатні одиниці, рівно в тій кількості, в якій відкриті у комбінаті спортивних споруд і запропоновано людям, написавши заяви, перейти в цей підрозділ. До сих пір питання відкрите, чекаємо на їхнє погодження», - відмітив Ростислав Витриховський.
Втім на питання голови комісії Тараса Виноградника, чи є колективний договір щодо утримання спортивних споруд, Витриховський відповісти не зміг.
Оскільки звернення надійшло в усній формі, відтак комісія вирішила дати час сторонам на те, щоб подали письмове звернення та всі документи.
Крім невиплати зарплат Руслан Карвацький зауважив, що вже п’ятий місяць не працює басейн, який до цієї ситуації функціонував постійно.
«Тому що треба завантажити фільтр. На складі вже чотири місяці стоїть гранульований пісок. Директор Шмигаль не хоче його давати, щоб завантажити у фільтри. Цілий Бурштин, 16-ти тисячне місто не користується басейном, який ми зробили безкоштовним та зекономили їм 202 тисячі податку. Це тиск на людей, через те, що вони не хочуть переходити в АМЕР», - каже Карвацький.
Відтак на наступному засіданні комісії розглянуть подану документацію щодо цієї ситуації.
«Думка людей - вони хочуть щоб їх залишили при профкомі, так як було, і більше не чіпали. Бо зараз створюють аналогічну структуру. От тільки що виступав представник Бурштинської ТЕС і сказав, що всі посади зберігаються, але до прикладу посади заступника начальника по господарській частині немає. Якщо би там були всі посади – не було би питань. Якщо б з людьми підписували договір то були якісь гарантії, щоб людей потім не перевели в охорону, прибиральниці. Суть в чому, вони вивели 8 структурних об’єктів тисячу чоловік, які були у нас в Донецьк, Запоріжжя, Київ – вони там платять податки, а не у нас. Тому ми хочемо договір, щоб людей не виводили десь в аутсорсинг», - резюмував Карвацький.
Фіртка повідомляла, що у Бурштині працівники комбінату спортивних споруд профспілкового комітету Бурштинської ТЕС вийшли на мітинг.
Читайте також:
ДТЕК Західенерго виселяє працівників комплексу спортивних споруд з приміщень
Мешканці Бурштина звернулися до Ахметова: Зупиніть своїх підопічних (звернення)
Беззаконня за сценарієм "донецьких": ДТЕК Західенерго знищує соціальну сферу Бурштина (відео)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook іTwitter, щоб першими дізнаватися про ключові події