Вже третій рік поспіль у Прикарпатському національному університеті проходить конкурс для студентів на здобуття стипендій від Фундації Лозинських (США).
Про це інформує Фіртка з посиланням на сайт університету.
Зокрема, відомо, що проведення конкурсу стало можливим завдяки угоді про двосторонню співпрацю, яку уклали у 2019 році.
Відповідно до умов конкурс проходив у два етапи. За результатами останнього конкурсна комісія Прикарпатського університету визначила 20 студентів-претендентів.
Остаточне рішення було за Фундацією, яка призначила стипендії в розмірі гривневого еквівалента 500 доларів десятьом найкращим студентам.
Основними вимогами до учасників конкурсу були: високий рівень досягнень у навчальній діяльності, активна участь у громадському житті університету та потреба у соціальній підтримці.
Тож, цьогоріч стипендіатами Фундації Лозинських стали:
- Палійчук Марія (Факультет математики та інформатики);
- Маринець Ірина (Факультет іноземних мов);
- Оглоб’як Андріана (Навчально-науковий інститут мистецтв);
- Воробйова Розаліна-Вікторія (Факультет психології)
- Коновалова Віра (Факультет психології);
- Ясінська Валентина (Педагогічний факультет);
- Попович Ірина (Педагогічний факультет);
- Дубельовський Богдан (Факультет історії, політології та міжнародних відносин);
- Мельник Вікторія (Факультет філології);
- Савчук Степан (Фізико-технічний факультет).
Крім того, стипендійною програмою Фундації Лозинських передбачили й конкурс на кращу магістерську роботу. Цьогоріч у ньому переміг випускник факультету природничих наук Назарій Данилюк.
Студент розповів Фіртці, що у своїй магістерській роботі описав SMART-аналіз, як сучасний метод аналізу якості води та кінетики проходження фотокаталітичних реакцій за допомогою смартфона. А також в рамках наукового дослідження створив перший прототип портативного SMART-фотометра, призначеного для аналізу якості води на вміст нітритів, фосфатів, сульфатів, феруму, твердості та кольоровості води.
"Написання тексту я розпочав разом зі вступом до магістратури, тобто потратив півтора року, проте експериментальну частину я розпочав ще під час навчання в бакалавраті, результати експериментів лягли в основу проєкту "Smart-аналіз", який здобув перемогу на конкурсі стартапів в місті Івано-Франківськ (2019), і отримав фінансування у розмірі 50 тис грн на реалізацію", - каже Назарій.
Крім того, він розробив мобільний додаток для керування портативним SMART-фотометром, призначеного для аналізу якості води.
"В першу чергу мені допомагала мій науковий керівник, доцентка кафедри хімії Татарчук Тетяна Романівна, яка координувала дії протягом всього періоду виконання наукового дослідження, а також професор кафедри хімії Шийчук Олександр Васильович, який давав поради під час створення приладів у рамках виконання магістерської роботи: портативного smart-фотометра та мікрофотореактора періодичної дії для аналізу кінетики фотокаталітичних реакцій", - ділиться хімік.
Назарій розповів, що цього літа поступив до аспірантури.
"Власне мікрофотореактор створений в рамках магістерської роботи і буде використаний для виконання дисертаційного дослідження, для визначення фотоактивності синтезованих титаноксидних зразків, а наукові публікації написані на тему магістерської роботи слугуватимуть науковим доробком до захисту дисертації", - каже хлопець.
Відповідно до умов конкурсу Назарій Данилюк отримає від Фундації Лозинських винагороду за кращу магістерську роботу у розмірі гривневого еквіваленту 1000 доларів США.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Іванофранківських освітян нагородили преміями міського голови (ФОТО)