З Прикарпаттям та прикарпатцями познайомилися зблизька журналісти ряду центральних ЗМІ

Минулого понеділка завершився чотириденний прес-тур групи журналістів центральних ЗМІ, які познайомились зблизька з Прикарпаттям, як учасники круглого столу «Традиції як чинник самоорганізації громад», ініційованого директором творчого об’єднання ЗМІ України «Славута» Валерією Бондаренко та керівником швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО в Україні Оксаною Гарнець. Конкурс для регіональних ЗМІ «Об’єднаємо громаду» проводить проект ДЕСПРО і ТО «Славута»; відповідальна за реалізацію масмедійного проекту Валерія Бондаренко.

Учасниками згаданого круглого столу, презентації конкурсу для ЗМІ та ознайомлювального прес-туру окрім Валерії Бондаренко, яка є власкором газети «Дзеркало тижня», були також перший заступник головного редактора газети «Факти і коментарі» Юрій Хлистун, заступник головного редактора цього ж київського часопису Ірина Дубська, спецкор тижневика «2000» Андрій Дзьобак, спецкор УТГ «Українська туристична газета» Богдан Куделя, редактор рубрики «Політика» ІА «Ліга БизнесІнформ» Валерія Кондратова, спецкор порталу «Громадський простір» Ірина Салій, фотокор ІА «Українські новини» Олег Гордієнко, редактор журналу «Міжнародний туризм» Марина Гудзєвата.

 

На запрошення голови Тлумацької райдержадміністрації Василя Сеніва журналісти зі столиці із задоволенням взяли участь у сплаві Дністром, який для них провели представники КП «Дністровська флотилія». На старті у селі Долині і на фініші у Петрові учасників трьохгодинного журналістського сплаву щиро привітали запальними покутськими піснями і танцями аматори місцевої художньої самодіяльності. Допізна на березі Дністра лунав спільний спів і «велике спасибі за домашній гостинний прийом».

У суботу вранці представників центральних ЗМІ зустріли з колачем і медом у селі Турка. Там голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич не без гордості показав гостям краю чи не краще в області сільське футбольне поле, прекрасний басейн. У селянській спілці ЗАТ ім. Степана Мельничука журналісти оглянули охайну місцеву ферму з машинним доїнням, смакували щедрими дарами природи – сливами, яблуками, грушами, «окультуреними афинами», якими їх пригощала гостинна родина Червінських - керівник агроспілки Мирослав та його чарівна дружина сільський голова Любов Петрівна.

 

У музеї Писанки окрім цікавої екскурсії для представників столичних ЗМІ провели майстер-клас. Журналісти розмалювали свою спільну писанку, якою дуже тішилися і забрали з собою на пам’ять.

 

Коломийський музей Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського також вразив масмедійників з Києва багатством автентичних експонатів та їхньою самобутністю.

 

Потім була садиба святого Миколая, що в Національному природному парку «Гуцульщина», на брамі якої учасників прес-туру чекала «закосичена» бричка. У «кабінеті святого» чемні дорослі діти, як і годиться, отримали солодкі подарунки від святого Миколая. Як тут уточнили, саме від літнього святого Миколая, якого на Гуцульщині також величають.

 

Ще довго журналісти не хотіли покидати це прекрасне казкове містечко, яке з часом, як запевнили журналістів директор НПП «Гуцульщина» Василь Пророчук та його ініціативні працівники, «стане прикарпатським «Артеком», потужним туристичним центром, меккою для дітвори не лише з України. У селі Вербовець журналісти відвідали родину Івана Гурулюка, де опановували їзду на гуцульських конях та бричках. Радості було предостатньо. Голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук запросив їх відвідати Косівщину ще раз і ще раз, разом з родинами, загарантував гарну зустріч і найкращі враження.

 

У Криворівні по-верховинськи «красно» зустрів гостей голова Верховинської РДА Василь Гондурак. Разом відвідали місцевий храм, гражду у Верховині, приватний музей знаного краєзнавця та митця Романа Кумлика.

 

У неділю за маршрутом був Буковель. Журналісти покаталися на підйомниках, були свідками нагородження переможців гірських перегонів «Трембіта-раллі». У Яремче - дали заробити місцевим сувенірникам на ринку, відвідали декілька приватних зелених садиб, взяли координати для себе і друзів.

 

Екскурсія по обласному центрі в останній день їхнього гостювання в нашому краю завершилася підбиттям підсумків у відновленому «Пасажі Гартенбергів», що є пам’яткою архітектури, а віднедавна - «родзинкою» європейського Івано-Франківська. Вишукана смачна кухня ресторану «Пасажу» та гостинність його господаря, як мовиться, закріпили гарні враження учасників прес-туру.

 

А вражень залишилось багато: від най-найкращих - пречудової і, «на щастя майже незайманої природи Прикарпаття, яка найдужче притягує», до чисто журналістських зауважень небайдужих - «аби від стрімких сучасних процесів глобалізації, що і тут насуваються, не стали чужими на своїй землі мешканці пречудового гірського краю».

 

Співрозмовник представників ЗМІ, перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк, уродженець Буковини, розповідаючи про перспективну обласну програму «Прикарпаття Писанковий край», ініційовану головою ОДА Михайло Вишиванюком, запевнив, що від продуманого економічного, соціально зорієнтованого розвитку області його мешканці лише виграють. Василь Плавюк навів декілька переконливих прикладів, як селяни колись неперспективних гірських сіл, зокрема, Поляниці, успішно розвивають власний туристичний бізнес і бачать його добру перспективу.

 

Валерія Боднаренко, керівник ознайомлювального прес-туру Прикарпаттям, родом з Дніпропетровська, подякувала голові облдержадміністрації Михайлу Вишиванюку та його команді «за відкритість до журналістів, особливу галичанську гостинність, щире вболівання за розвиток Писанкового краю і за щоденну турботу, аби прикарпатцям у своєму краї жилося не гірше як по закордонах, а значно краще».


10.08.2011 2075 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1005
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2043
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2915
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3540
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3720
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7014 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5722

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6877 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7675
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2515
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4779
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5158
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

529
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

994
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1860
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3445
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1833
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4002 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5500