З початку року на Прикарпатті вилучено 70 одиниць вогнепальної зброї

Вже зовсім скоро, зокрема, з 1 вересня, міліція проводитиме черговий і традиційний місячник добровільної здачі зброї та набоїв. Органи правопорядку сподіваються на взаємність від громадян, котрі з певних причин чи обставин мають у власності незареєстровану зброю, але побоюються покарання за це. За умовами міліцейської акції, кожен громадянин, який з доброї волі позбудеться незаконної зброї, боєприпасів чи вибухівки, звільняється від будь-якої відповідальності. Понад те, у разі, якщо висновки експертного дослідження зразків мисливської зброї підтвердять технічну придатність, скажімо, мисливської рушниці, до використання, то за бажанням заявника ця зброя може бути зареєстрована у встановленому порядку і використовуватися на легальних підставах.

 

Водночас міліція продовжуватиме здійснювати цілеспрямовані заходи, спрямовані на виявлення і вилучення зброї з незаконного обігу. Ця робота – один з пріоритетних напрямків оперативно-службової діяльності підрозділів внутрішніх справ Івано-Франківщини. Так склалося, що в різні часи історії цей регіон був місцем багатьох воєнних дій, внаслідок чого тут залишалися арсенали різного роду стрілецької зброї. Ще й дотепер її знаходять у лісових масивах або під час реконструкції старовинних будівель.

 

З іншого боку, лише з початку цього року зусиллями працівників прикарпатської міліції з незаконного обігу вилучено майже 70 одиниць придатної для стрільби вогнепальної зброї. До кримінальної відповідальності за незаконне зберігання незареєстрованої вогнепальної і холодної зброї притягуються 77 громадян.

 

Розгляд «збройних» справ у судовому порядку і реальне покарання винних, в тому числі, у вигляді позбавлення волі, повинно стати засторогою для тих, хто ще не усвідомив міру жорсткості чинного законодавства за протиправні дії цього роду.

 

Зокрема, зовсім нещодавно це відчув 51-річний мешканець села Гриняви Верховинського району, який постав перед судом за те, що у квітні цього року плекав надію заробити гроші шляхом продажу незареєстрованого карабіну часів останньої війни. Про наміри чоловіка стало відомо оперативникам карного розшуку, відтак міліціонери вжили вичерпних заходів для того, щоби вогнепальна зброя не потрапила до рук потенційних злочинців чи осіб з неадекватною поведінкою.

 

Власника підпільної зброї було затримано в салоні автобуса по дорозі в райцентр. Зловмисник зізнався у тому, що попередньо домовився про продаж зброї на місцевому ринку.

 

У суді чоловік щиро розкаявся і просив суворо не карати за ці дії, оскільки він повністю усвідомив свою провину. Верховинський районний суд, розглянувши у відкритому судовому засідання справу щодо обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 статті 263 Кримінального кодексу України, визнав підсудного винним і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки. Водночас суд дійшов висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, в неволі а тому прийняв рішення про звільнення чоловіка від основного покарання з випробуванням на іспитовий строк один рік.

 

Через власну нерозважливість ледь не потрапив до в’язниці й 32-річний мешканець райцентру Тлумач. У березні цього року працівники міліції затримали чоловіка на території міського озера, оперативно відреагувавши на повідомлення громадян про невідомого зі зброєю.

 

У затриманого було вилучено саморобний пістолет у вигляді авторучки, а також 3 набої до нього. В ході досудового слідства міліціонери з’ясували, що саморобна вогнепальна зброя виготовлена із застосуванням промислового обладнання та універсального слюсарного інструменту. Висновки експертизи підтвердили боєздатність саморобного предмета, визнавши його вогнепальною зброєю.

 

У суді підсудний повністю визнав свою вину, повідомивши, що декілька років тому він перебував на заробітках у Дніпропетровської області, де придбав пістолет-авторучку у місцевого чоловіка. Новий господар зброї чотири роки зберігав її прикопаною в землі, поки не переважила цікавість випробувати пістолет.

 

Згідно з вироком Тлумацького районного суду чоловіка засуджено до покарання, пов’язаного з позбавленням волі на два роки. Враховуючи позитивну характеристику підсудного за місцем проживання, його щире каяття, феміда була прихильною в тому, щоби не позбавляти чоловіка волі, а призначити йому іспитовий строк на півтора року.

 

В даний час у судах Івано-Франківської області слухається низка кримінальних справ, фігуранти яких звинувачуються у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 статті 263 Кримінального кодексу України. Причому очікуються значно суворіші міри покарання, адже в деяких процесах судять осіб, що зберігали вогнепальну зброю зовсім невипадково.

 

Нагадуємо, що за незаконне носіння, зберігання, придбання чи збування вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв можна опинитися у в’язниці на строк від двох до п’яти років.


12.08.2011 1987 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1005
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2044
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2915
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3540
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3721
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7026 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5723

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6877 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7676
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2515
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4780
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5158
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

529
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

994
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1860
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3445
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1834
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4003 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5500