На Коломийщині у селі Станиславівка працює ферма з вирощування овець романівської породи. Ця порода відрізняється від інших видів високою якістю хутра, м’яса та молока.
Тут на трьох гектарах землі 35-річний коломиянин Євген Очеретяний вирощує близько сотні овець. Чоловік за освітою перекладач, знає три мови. Крім того, вчився у медичному коледжі, розповідає Фіртка.
За словами Євгена Очеретяного, він вирішив зайнятись вівчарством давно. Такий досвід побачив, стажуючись в Німеччині та США.
«Кожен українець десь глибоко в душі фермер. Десять років тому я почав шукати себе. Під час стажування за кордоном моя увага сконцентрувалась на вівчарстві, тому що це той вид тварин, який не вимагає великої турботи. В процесі я познайомився з Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття. Ці люди мене надихнули, допомогли зважити всі "за" та "проти", скласти бізнес-план. З чого починати я дізнавався, відвідуючи тренінги, які організовувала Агенція», - розповів господар.
За його словами, порода романівських овець підходить до наших кліматичних умов. При сприятливих умовах можна швидко розвинути поголів'я отари. У планах збільшити їх до 300 та розширити площу господарки до 30 га. Овеча ферма працює з весни.
Зараз основний акцент господар ставить на збільшення поголів’я. Доглядає отару сам, мовляв, хоче пропустити весь процес крізь себе.
Як працює приватна ферма на Коломийщині читайте у статті Фермерство як бізнес: молодий прикарпатець проміняв місто на село заради "романівських" овець.
Довідково:
Романівська порода овець існує вже понад 200 років і є дуже цікавою для розведення. Вона належить до грубошерстого овчино-м’ясного напряму у вівчарстві. Романівські вівці легко пристосовуються до різного клімату, мають значну витривалість, добру якість шерсті та дуже високу плодючістю. До того ж, романівські вівці не потребують спеціального догляду і великих витрат на початку запуску ферми, що робить цю породу найбільш бажаною для роботи на нових господарствах.