Міністерство охорони здоров'я підвищує тариф для сімейних лікарів за первинну медичну допомогу.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 22 вересня, пише Фіртка з посиланням на УП.Життя.
"Фінансування відбувається через сплату НСЗУ. За кожну укладену декларацію сплачується сума – в цьому році вона складає 600 грн, в наступному році вона складатиме 710 грн. Ми підвищили тариф. Він не підвищувався два роки. Наша логіка нових розрахунків проста – виходячи з реальної заробітної плати", – повідомив очільник відомства.
Степанов розповів, що також оплата роботи конкретного сімейного лікаря буде залежати від коефіцієнтів.
"Окрім кількості пацієнтів в цього сімейного лікаря, ще є індивідуальні особливості пацієнтів. Може бути, що вони в переважній більшості з гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом. Або сімейний лікар працює в гірських районах. Усі ці особливості ми закладали в розрахунок фінансування за первинну допомогу через відповідні коефіцієнти. Також ми будемо домагатися максимальної якості надання первинної медичної допомоги. Через коефіцієнти. Наприклад, питання імунізації. Лікар повинен проводити вакцинізацію серед тих пацієнтів, з ким у нього укладений договір. Ми заклали додаткову суму грошей за ведення пацієнтів амбулаторно, хворих на туберкульоз", - говорить Степанов.
Глава МОЗ уточнив, що загальна кількість декларацій укладена з сімейними лікарями – трохи більше, ніж 31 млн.
Всього на 2021 рік сімейним лікарям мають виплатити за деклараціями 23 млрд гривень.
Степанов уточнив, що всього на 2021-й рік МОЗ подав бюджетний запит на рівні 296 млрд грн.
"225 млд передбачено на програму медичних гарантій – сімейні лікарі, міські лікарні, пологові будинки, обласні лікарні, районні лікарні. Вони всі отримують фінансування через Національну службу здоров'я за програмою медичних гарантій", – пояснив міністр.
Читайте також: