Манія, яка залучила криптоактиви до записів, коли Coinbase Global Inc вийшов на біржу минулого тижня, включила себе у вихідні, приваблюючи біткойни, що падають найбільше з лютого.
Найбільша у світі криптовалюта в неділю подешевшала на 15%, лише через кілька днів після досягнення рекорду в 64 870 доларів. Згодом він згладив частину збитків і торгувався приблизно в 57 000 доларів близько 13:25 в Токіо в понеділок.
Ефір, другий за величиною токен, за вихідні опустився нижче 2000 доларів, перш ніж також розділити збитки. Нестабільність також вплинула на Binance Coin, XRP та Cardano. За даними CoinGecko, Dogecoin - маркер, який розпочався з жарту, - зміцнив тенденцію і за 24 години зріс на 25%.
Обвал на вихідних відбулася після важкого періоду для галузі, де вартість усіх монет перевищила $ 2,25 трлн доларів на тлі шаленого попиту на всі криптовалюти під час просування прямого лістингу Coinbase у середу. Найбільша американська криптовалютна біржа закінчила тиждень на суму 68 млрд доларів, що більше, ніж власник Нью-Йоркської фондової біржі.
"З огляду на минуле це було неминуче", - заявив засновник Galaxy Digital Майкл Новограц у своєму твіт у неділю. “Ринки надто захопилися прямим лістингом $ Coin. Основа задувається, монети, такі як $ BSV, $ XRP і $ DOGE. Все було ознакою того, що ринок занадто односторонній".
Минулого тижня Dogecoin, який має обмежене використання та не має основних принципів, зібрався на рівні близько 50 мільярдів доларів в один момент до спотикання в суботу. Попит був настільки жвавим на токен, що інвестори, які намагалися торгувати ним на Robinhood, кілька разів розбивали сайт, повідомляє інтернет-біржа в дописі в блозі.
Що рухає ринки
У неділю також було припущення, що в кількох онлайнових звітах криптовалютний зрив пов'язаний із занепокоєнням, яке казначейство США може застосувати проти відмивання грошей через цифрові активи. Казначейство відмовилося коментувати, а її Мережа боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) заявила у відповіді на електронну пошту, що "не коментує потенційні розслідування, включаючи те, чи існує таке".
"Ціна до оплати"
"Сьогодні крипто-світ прокидається з трохи болісною головою", - сказав Антоні Тренчев, співзасновник криптокредитора Nexo. "100 відсоткове ралі Dogecoin у п’ятницю було «піковою вечіркою», після запису біткойнів та списку Coinbase на початку тижня. Ейфорія була в повітрі. І зазвичай у криптовалюті існує ціна, яку потрібно заплатити, коли це станеться".
Окрім "необґрунтованої" доповіді про репресії казначейства США, Тренчев зазначив, що серед факторів зниження могли бути "надлишкові важелі впливу, інсайдери Coinbase демпінгують власний капітал після прямого лістингу та масового відключення в китайській провінції Сіньцзян, яке вразило майнерів біткойнів".
Зростання загальноприйнятого рівня криптовалют стимулювало мітинг біткойна, а також піднімало інші токени до рекордних максимумів.
Найзапекліші прихильники біткойна розглядають його як сучасний склад цінності та інфляційного хеджування, тоді як інші побоюються, що наростає спекулятивний міхур.
Інтерес до криптовалюти знову зріс після того, як компанії від PayPal до Square почали дозволяти транзакції в біткойнах у своїх системах, а фірми з Волл-стріт, такі як Morgan Stanley, рухалися до надання доступу до токенів деяким найбагатшим клієнтам.
Нестабільність
Це попри тривалі занепокоєння щодо їх нестабільності та корисності, як способу оплати. На додаток, уряди ретельніше перевіряють ризики у секторі у міру розширення бази інвесторів.
Минулого тижня голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що біткойн "трохи схожий на золото", оскільки він скоріше є засобом спекуляції, ніж здійснення платежів.
Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард у січні поставила за мету роль біткойн у сприянні злочинній діяльності, заявивши, що криптовалюта дає можливість "веселого бізнесу".
Центральний банк Туреччини заборонив використання криптовалют як форми платежу з 30 квітня, заявивши, що рівень анонімності цифрових токенів приносить ризик "невідшкодованих" втрат.
за матеріалами Вloomberg