Цього року конкурс Бюджету участі стартує значно пізніше ніж торік. Міська рада вирішила, що проєкти можна буде подавати на конкурс з 1 до 30 липня, їхнє опрацювання (оцінка підрозділами міської влади, уточнення авторами тощо) триватиме з 31 липня по 28 серпня.
5 червня Калуська міська рада затвердила параметри бюджету участі на 2021 рік (конкурс відбуватиметься цього року) та на два наступні роки, інформують "Вікна".
За рішенням міської ради у 2021-2022 роках на фінансування проєктів-переможців конкурсу Бюджету участі закладатимуть по 3 млн гривень, а в 2023 році — 3,5 млн гривень. Нагадаємо, цього року на такі цілі виділили 2,5 млн гривень.
Проте для проєктів, як реалізовують на території Калуша, коштів більше не буде — ті ж 2,5 млн гривень. З них 1,5 млн гривень — на великі проєкти з бюджетом до 500 тис. гривень і 1 млн гривень — на малі проєкти з бюджетом до 250 тис. гривень. Ще 500 тис. гривень заклали на реалізацію мікропроєктів на території сільських громад Калуської ОТГ, максимальна вартість одного такого проєкту — 165 тис. гривень. Зазначено, що голосування за мікропроєкти для сільських громад цього року проводиться в населених пунктах Калуської міської ОТГ, які приєдналися до Калуша в 2019 році. Тобто мешканці міста на визначення переможців впливати не будуть.
Як і торік, проєкти на конкурс можуть подавати особи, яким виповнилося 16 років. Для цього автору потрібно зібрати 20 підписів. Один автор може подавати лише один проєкт.
Кількість пунктів супроводу Бюджету участі теж не змінилася. Це загальний відділ виконавчого комітету міської ради та міський ЦНАП. Щоправда, фізично їх буде більше — залучатимуть відділенні робочі місця центру надання адмінпослуг на території старостинських округів.
Цього року конкурс Бюджету участі стартує значно пізніше, ніж торік. Міська рада вирішила, що проєкти можна буде подавати на конкурс з 1 до 30 липня, їхнє опрацювання (оцінка підрозділами міської влади, уточнення авторами тощо) триватиме з 31 липня по 28 серпня. Терміни голосування за проєкти — з 31 серпня по 20 вересня. А оголосять переможців конкурсу до 15 жовтня.
Тож, фактично, цього року з графіку випала інформаційна компанія з ознайомлення мешканців громади з проєктами. Як пояснив на сесії начальник відділу внутрішньої політики Тарас Нижник, інформаційну компанію можна буде проводити паралельно з опрацюванням проєктів.
Нагадаємо, торік на проєкти на конкурс Бюджету участі подавали на два місяці раніше — з 1 до 31 травня, опрацювання проєктів тривало з 1 по 27 червня, а на інформаційну кампанію відвели аж два місяці: вона тривала з 1 липня по 30 серпня.
Типи проєктів, які цього року можна подавати на конкурс:
- Велоінфраструктура (облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць та пунктів прокату велосипедів);
- Енергозбереження;
- Комунальне господарство (облаштування та озеленення територій, облаштування дитячих майданчиків, вуличне освітлення, поводження з відходами, поліпшення якості питної води);
- Культура та туризм (створення та розвиток закладів культурного напряму, організація фестивалів, вистав, концертів, конкурсів, ярмарок, виставок тощо, реставрація архітектурних пам'яток, проєкти в галузі розвитку міського туризму та туристичної інфраструктури);
- Навколишнє середовище (запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища, охорона природних ресурсів, організація заходів догляду за безпритульними тваринами, включаючи чіпування, створення та розвиток притулків, регулювання їх чисельності, вигул домашніх тварин);
- Освіта (розвиток установ позашкільної, шкільної та вищої освіти, організація просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів);
- Охорона здоров'я (розвиток медичної інфраструктури, покращення доступу до медичних установ та доступності отримання медичних послуг, організація заходів, направлених на ранню діагностику та профілактику захворювань, пропагування здорового способу життя);
- Соціальний захист (розвиток закладів та заходи соціального спрямування, включаючи заходи з реабілітації інвалідів, захист інвалідів, сиріт, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей, забезпечення вільного доступу інвалідів до об’єктів, закладів і заходів міста);
- Спорт (розвиток закладів і об’єктів спортивно-оздоровчого напряму, організація спортивних заходів, популяризація спорту та здорового способу життя).
Також міська рада внесла зміни до Положення про Бюджет участі. Зокрема, комісія з питань Бюджету участі дозволили приймати рішення про зміну термінів етапів конкурсу (для якісного опрацювання проєктів). Ще одна суттєва зміна: при розрахунку бюджету проєкту автор має враховувати не менше 10% інфляції. Якщо проєкт подає голова ОСББ чи інша уповноважена особа, то, в такому разі, має бути згода двох третин мешканців ОСББ на реалізацію проєкту та підтвердження можливості профінансувати 30% від вартості реалізації проєкту.