З дому люди працюють довше, ніж з офісу до пандемії: дослідження

Співробітники, яких через пандемію перевели на дистанційну роботу, працюють з дому на дві години довше, ніж в офісі.

І мають більше навантаження, аніж це було до COVID-19, пише УП.Життя.

Такі висновки із власного дослідження зробила компанія NordVPN Teams, яка спеціалізується на підтримці бізнесу. 

Компанія проаналізувала дані зі своїх серверів, як приватні ділові мережі використовуються працівниками віддалено. 

В середньому в день працівники за своїм комп'ютером працюють на дві години довше, ніж це було до корона-кризи. 

В аналізі брали участь працівники з Великої Британії, Австрії, Канади, США, Нідерландів. 

Так, середньостатистичний британець, який працює у себе вдома, збільшив свій робочий графік на 25% і виходить з системи близько 20:00. 

Інше дослідження провели аналітики The Guardian та Wildgoose, що займаються консультуванням з роботи в команді. За словами 44% найманих робітників  Великої Британії, за останній рік від них очікують виконання більшого обсягу роботи, йдеться у висновках. 

Опитування також показало, що працівники, які працюють на дому, роблять коротші обідні перерви, працюють попри хворобу, та все більше робітників заявляють, що "працюють завжди", оскільки розмежування між робочим та вільним часом стирається.

При цьому працівників спитали, щоби вони хотіли, щоб зробила компанія задля подолання вигорання та стресу на роботі. 55% з них відповіли, що було б достатньо, якби роботодавець підтримував спілкування і висловлював сподівання щодо результату роботи тільки в межах робочого часу.  

При цьому на труднощі натрапляють також власники компаній: двоє з п'яти заявили, що страждали депресією, занепокоєнням та виснаженням за останній рік.

Дані NordVPN, вперше опубліковані Bloomberg, показують, що у січні 2021  працівники Великої Британії та США працювали 11 годин на день. 

Для порівняння, у березні 2020 у Великій Британії робочий день тривав 9 годин, а в США 8.

Так само збільшили кількість робочих годин в інтернеті канадці – з дев'яти до одинадцяти годин на день. 

Тенденція до зменшення робочого дня після початку пандемії спостерігається тільки в Данії, Бельгії та Іспанії. 

В Україні не проводилося масштабного дослідження щодо тривалості робочого дня для українців, які перейшли на роботу в home-офіс. 

Однак, в дослідженні компаній YouScan і Ipsos  про ставлення українців до віддаленої роботи, 58% опитаних респондентів заявили, що вони негативно сприймають роботу з дому. 

Опитування проводилося серед жителів України з січня по вересень 2020 року. 

Негативними наслідками дистанційної роботи українці називають: зниження продуктивності, складності через побутові чинники, овертайми.

Але серед переваг українці бачать: вільний графік, зниження ризику захворювання та можливість працювати з будь-якого місця.

"У деяких європейських країнах робочий час роботи в інтернеті стабілізувався, оскільки деякі працівники мали можливість повернутися до офісу в якомусь форматі", – йдеться у висновках дослідження NordVPN. 

Дані також не показали значне зменшення використання віртуальних бізнес мереж в обідній час. За твердженням аналітиків, це має означати, що під час віддаленої роботи перерва на обід стала коротшою. 

"Те, що ми всі звикли до роботи вдома, оскільки пандемія триває, не означає, що це перестало створювати нам величезні проблеми в підтримці правильного балансу між роботою та життям, – каже керуючий директор Wildgoose Джонні Едсер, - Зі збільшенням робочого навантаження та тривожною тенденцією роботи навіть попри хворобу, робоче місце для людей стає дедалі розмитішим поняттям. Водночас, це надзвичайно важливо, щоби життя і робота залишалися відмінними одне від одного".

Співзасновниця компанії Timewise, що надає консультації з організації гнучкої роботи, Емма Стюарт пояснює: 

"Робочий день ризикує втратити свої бар'єри, і це буде мати реальний вплив на психічне здоров'я та добробут". 

У третьому опитуванні, цього разу для фрілансерів, яке провів веб-сайт з питань набору персоналу Worksome, було виявлено, що і ті, хто працює сам на себе, мають довший робочий день під час корона-кризи. 

Виконавчий директор Worksome Мортен Петерсен сказав, що для багатьох людей "вимкнення "робочого режиму", коли працювати і жити доводиться в одному будинку, квартирі чи навіть кімнаті, стало надзвичайно важким.

"Спокуса відповісти на електронні листи до пізньої ночі стала ще більшою", – підкреслив він.

"Якщо в офісі є час початку і кінця, якого ми зазвичай дотримуємося, то вдома якщо ви зайняті, ви не помічаєте часу і у вас немає колег, щоб нагадати вам про повернення додому. Оскільки ми не можемо бачитися з друзями або відвідувати тренажерний зал, немає жодних стимулів для того, щоб піти. Усі мої заняття фізичними вправами та соціальні заходи проводяться в Zoom, тому мені не потрібно виїжджати о 17:30, щоб туди потрапити, тому продовжувати працювати дуже природно", – каже директорка відділу зв'язків з громадськістю Кері-Джейн Хеклінг


05.02.2021 20143
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2775
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3849 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413