Сьогодні, 1 липня, в Україні набув чинності ряд нововведень. Зокрема, відсьогодні запрацював ринок землі, підвищили мінімальну пенсію, зріс розмір прожиткового мінімуму й водночас зросла ціна на газ.
Окрім цього, сьогодні в Україні запрацював бета-тест «COVID-сертифікатів» та набрала чинності постанова, згідно з якою батьки можуть обирати між допомогою «Пакунок малюка» та її грошовою компенсацією, передає Фіртка.
Підвищення мінімальної пенсії та зростання розміру прожиткового мінімуму
Відповідно до закону, з 1 липня мінімальна пенсія зросте на 85 гривень, або на 4,8% — з 1 769 гривень до 1 854 гривень. Друге підвищення мінімальної пенсії заплановано на 1 грудня 2021 року - на 80 гривень, або на 4,3%, — з 1 854 гривень до 1 934 гривень. Всього ж мінімальна пенсія зросте у 2021 році на 9,3% - з 1 769 до 1 934 грн. Водночас інфляція запланована на рівні 7,3%.
В Україні відкрився ринок землі
Зокрема, з 1 липня, сторонам угоди з купівлі земельної ділянки необхідно буде сплатити 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору від зазначеної в договорі купівлі-продажу вартості ділянки. Згідно з документом, з 1 липня 2021 року і до 1 січня 2024 року купувати землі сільгосппризначення зможуть тільки фізичні особи-громадяни України. У перші два роки одна фізособа зможе придбати тільки 100 га землі. З 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи отримають таке право тільки у тому разі, якщо українці проголосують за це на референдумі. Будь-які іноземні громадяни навіть після референдуму не зможуть придбати земельну ділянку, якщо вона розташована ближче 50 км від державного кордону України. Розрахунок за покупку ділянок відбуватиметься тільки в безготівковій формі.
Пакунок малюка або компенсація. Право вибору допомоги
Відсьогодні, згідно з постановою, батьки можуть обирати між натуральною допомогою «Пакунок малюка» та її грошовою компенсацією в обсязі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років. З липня 2021 року сума грошової компенсації складатиме 6 039 грн. Проте аудит Рахункової палати України виявив, що цих коштів недостатньо, аби придбати набір з Пакунка малюка вроздріб у магазинах – для цього знадобиться щонайменше 9 000 грн. Проте, цей пункт постанови чинний лише для батьків, чиї малюки народились з 1 липня 2021 року.
У "Дії" розпочалось бета-тестування «COVID-сертифікатів»
Бета-тест ковідних сертифікатів про вакцинацію стартував сьогодні. Взяти участь у бета-тесті можуть українці, що завершили курс вакцинації від COVID-19 (отримали 2 дози) на території України. Ваші відгуки допоможуть команді Мінцифри знайти недоліки та максимально швидко їх усунути перед проведенням оцінки сертифікатів згідно з вимогами ЄС. Ковідні сертифікати працюватимуть так, як й інші документи в Дії. Перевірити дійсність сертифіката можна буде за QR-кодом. Це зручно, адже не потрібно додатково впроваджувати спеціальне обладнання для перевірки. Також пізніше ковідний сертифікат можна буде згенерувати після негативного результату ПЛР-тестів або якщо ви нещодавно перехворіли на COVID-19.
Підвищення ціни на газ для населення з липня за тарифом «Місячний» на 10%
Хоча ще в червні ціна газу за цим тарифом для населення була на рівні 11,94 грн за куб. м. У «Нафтогазі» пояснили, що таке зростання вартості відбулося через ситуацію на європейському ринку, де ціни є одними з найвищих за останні чотири-п’ять років і станом на середину червня продовжують рости. Водночас для споживачів «Нафтогазу», які обслуговуються за тарифом «Річний», ціна на газ не змінилася. Вона залишається фіксованою і становить 7,96 грн за куб. м. На річний тариф автоматично перевели усіх побутових споживачів з 1 травня. Він діятиме до 30 квітня 2022 року.
Читайте також:
Середній розмір пенсії в Україні: хто і скільки отримує
Ринок сільськогосподарської землі: хто матиме право купувати ділянки (ІНФОГРАФІКА)
В Україні почали видавати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19
Зміни до Податкового кодексу: аграрії розкритикували законопроєкт