Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності у світі. Проте рівень обізнаності українського суспільства щодо таких захворювань, їх симптомів та реагування на них є доволі низьким.
Привернути увагу до проблеми та підвищити рівень обізнаності іванофранківців щодо питань серцево-судинних захворювань мала на меті інформаційно-просвітницька акція, яка відбулась сьогодні у центрі Івано-Франківська і була присвячена Всесвітньому дню серця.
Побував на акції та кореспондент Фіртки.
Захід організовано Державною установою «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» спільно з обласною організацією Товариства Червоного Хреста та КНП «Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр».
В його рамках усі охочі могли перевірити власний артеріальний тиск, отримати базові знання щодо виконання непрямого масажу серця та інших потрібних способів надання домедичної допомоги, а також отримати безкоштовну консультацію у професійних лікарів-кардіологів щодо симптомів серцево-судинних захворювань та порядку дій при виявленні перших ознак інфаркту, інсульту чи інших небезпечних станів.
«29 вересня світова спільнота щорічно відзначає Всесвітній день серця. Цей день відзначається за ініціативи всесвітньої федерації серця та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я з 2000 року. Сьогодні в середмісті Івано-Франківська організовано інформаційно-просвітницьку акцію для того, щоб підвищити обізнаність населення про серцево-судинні захворювання», - прокоментувала захід його співорганізаторка – Ірина Федорів, лікар-епідеміолог карантинного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб».
Зі слів лікарки, сьогодні серцево-судинні захворювання щороку забирають понад 17 мільйонів людських життів в усьому світі, а на Прикарпатті торік смертність від таких захворювань склала понад 70% від загальної кількості смертей.
Особливо гостро вказана проблема постала під час пандемії COVID-19. Як стверджує Ірина Федорів, пандемія стала провокуючим фактором, адже люди із серцево-судинними захворюваннями є більш уразливі та більш сприятливі до найважчого перебігу коронавірусної інфекції.
Лікарі відзначають: люди в багатьох випадках не поспішають звертатись до лікарів з приводу кардіологічних симптомів – будь то підвищення артеріального тиску чи навіть біль за грудиною. А дарма. Адже часто-густо такі симптоми свідчать про наявність серйозних проблем зі здоров’ям.
«Завдання нашої акції – щоб люди знали, як потрібно звертатись в першу чергу по медичну допомогу і як виявити кардіологічні симптоми. Найперший симптом – це біль за грудиною, щоб людина звернулася до спеціаліста. Якщо є відчуття сильного болю, який не знімається препаратами, то треба негайно звертатися у лікарню і вже там нададуть медичну кваліфіковану допомогу», - розповідає Тарас Гавриш, лікар-кардіолог КНП «Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19: на Прикарпатті за добу 234 підтверджених випадки
"Тридцять лікарів Незалежної України": до списку увійшло двоє франківців (ФОТО)
Дарують знижку на таксі: МОЗ та компанія Uklon заохочують українців вакцинуватися