Все, що потрібно знати про лапароскопію

Лапароскопія — один з найсучасніших способів проведення операції, серед переваг якого виділяють невелику травматичність і високу ефективність. Ризик виникнення ускладнень мінімальний, а реабілітаційний період доволі швидкий.

Особливості операції

Лапароскопія — це введення тонких довгих інструментів в порожнину тіла через маленькі проколи під контролем мініатюрної камери. Можуть виконуватись найрізноманітніші хірургічні маніпуляції — наприклад, видалення кісти яєчника чи жовчного міхура.

Серед переваг лапароскопічної операції виділяють:

  1. Відсутність великого розрізу. Завдяки цьому забезпечується хороший косметичний ефект. Робиться кілька маленьких надрізів черевної порожнини замість одного широкого.
  2. Мінімальний дискомфорт після операції. Болі практично відсутні, завдяки чому майже не призначаються медикаменти.
  3. Швидке відновлення. Достатньо провести в стаціонарі 1–2 доби, аби повернутись до звичного життя.

Операція виконується під загальним наркозом. Зазвичай хворі органи витягують через черевну порожнину в районі пупка. Далі лише накладається декілька швів і на цьому хірургічне втручання завершується.

Види лапароскопії

Холецистектомія — це видалення жовчного міхура. Призначається при жовчнокам’яній хворобі та її ускладненнях — наприклад, закупорці протоків. Операція також знадобиться при наявності поліпів, а також нездатності міхура виділяти або приймати жовч.

Герніопластика — видалення пахової грижі. Зазвичай лапароскопічна операція призначається і при інших проблемах. Спеціалісти видалять не лише пахову, але і інші види гриж живота, при цьому їх походження значення не має.

Проводяться операції по видаленню пухлин кишківника, резекція окремих ділянок при коліті. Також лапароскопія застосовується при різних гінекологічних проблемах — наприклад, при міомі матки, кістах яєчників, безплідді.

Як проводиться операція

Для хірургічного втручання використовується лапароскоп — це довга тонка трубка, яка має спереду камеру з високою роздільною здатністю. Пристрій вводиться через невеликі розрізи на черевній стінці.

Операція проводиться під загальним наркозом. Перед лапароскопією обов’язково потрібна консультація анестезіолога. Після введення наркозу лікар робить декілька невеликих проколів і заповнює черевну порожнину вуглекислим газом, що збільшує область огляду і дозволяє проводити маніпуляції точно. Далі вводиться лапароскоп.

На екран передається кольорове зображення органів, завдяки чому хірург відслідковує зміни в організмі в режимі реального часу.

Під час лапароскопічної операції використовуються спеціальні інструменти, які допомагають видалити новоутворення та накласти шви. Втрата крові під час хірургічного втручання мінімальна. Ризик занесення інфекції також незначний.

Проколи, через які вводяться інструменти, невеликі — не більше 1 см. Зазвичай лапароскопічна операція триває від 30 хвилин до двох годин. Але варто враховувати певні нюанси. Наприклад, багато що залежить від стану здоров’я і характеру проблеми.

Реабілітаційний період

Після операції потрібно буде провести деякий час в лікарні. Медичний персонал буде спостерігати за станом пацієнта. Перед випискою будуть надані вказівки стосовно притримання дієти і догляду за розрізами.

Пов’язки або пластирі, які накладаються на надрізи, знімають через 24 -48 годин після лапароскопічної операції. Після цього можна прийняти душ. Розрізи можна залишити непокритими, аби вони швидше зажили.

Потрібно буде виконувати певні рекомендації лікарів. Вони достатньо прості. Протягом декількох діб не варто вживати алкоголь, сідати за кермо. Далі можна повертатись до звичного способу життя. Протягом тижня потрібно втриматись від значних фізичних навантажень. Інколи лікарі можуть надавати додаткові рекомендації.

Партнерський матеріал


27.06.2021 1096
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

964
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471