Врятувати Єву: на Прикарпатті стартувала акція порятунку онкохворої дівчинки

Маленька дівчинка весело співає "Гуцулку Ксеню". Співає в лікарні. Кілька днів тому їй поставили діагноз "лімфома з враженням кісткового мозку".

Вона навіть не підозрює, яких зусиль докладає родина, щоб чути її голос ще багато років, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Єві терміново необхідне лікування за кордоном і дорога операція – батьки мусять назбирати 200 тис доларів. Давайте допоможемо врятувати Єву!", – закликають у соцмережах знайомі і незнайомі люди.

Тітка дівчинки Олександра Воробканич знає, що таке допомагати тим, хто залишився без підтримки держави. Вона – волонтерка, яка з 2014-го року допомагає українським захисникам на сході України. З нею розмовляємо не лише про порятунок її племінниці, а й про систему доброчинства в Україні.

Історія хвороби

– Єва хворіла на ГРВІ, була температура. Через кілька днів, коли вона видужала, з’явилася невеличка гулька за вушком. Стала більшою. Батьки звернулися до лікаря, зробили МРТ. Лікарі сказали, що це кіста слинної залози. 29-го березня дівчинку прооперували. Біоматеріали взяли на гістологію. Через три тижні мама Єви повідомила, що потрібно уточнення аналізу. Спочатку поставили діагноз "лімфома". Лягли в Охматдит. Там зробили спинномозкову пункцію і поставили діагноз "гострий лімфобластний лейкоз". Другі аналізи Єви були погані.

Клініка нас чекає

– Батьки обрали лікарню в Ізраїлі, бо там значно кращі умови, індивідуальний підхід, легше переноситься. Клініка чекає. Запрошення передали. Але зараз карантин і дуже багато питань треба вирішити: дозвіл на виїзд, зробили тести. Батьки з Євою збираються летіти.

Сума для нас неможлива

– Ми зібрали дуже швидко з родини, друзів і близьких на перший внесок – 60 тисяч доларів. І вже його внесли в лікарню в Тель-Авіві. Далі сума для нас неможлива. Клініка озвучила суму – 250 тисяч доларів. Ми готові позбавити себе всього майна, але це ж неможливо швидко продати за день-два. Ми пробуємо робити. Але це нереально.

Проблеми з транспортуванням вирішуємо самі

– Перельотів нема. Є рейс, який, можливо, буде летіти у вівторок увечері. Але це ізраїльський лоукост, на який навіть неможливо купити квитки. Ситуація непроста у зв’язку з пандемією. Ми цим займаємося самі.

Люди так відгукуються

– Це наше щастя, що ми – люди активні: акції, поширення інформації у соцмережах. Одне в голові: як врятувати Єву? Бо часу ми не маємо, ми не можемо чекати.

Я з 2014-го року займаюся як волонтер допомогою армії. І ці суми на лікування Єви, які йдуть потоком від людей, мене вражають. Пост у Facebook я написала вчора пізно увечері. Зараз він має близько 55 тисяч переглядів. Люди так відгукуються, – це дуже розчулює.

Ти розумієш, що ти мусиш просити допомоги десь, метатися кудись. Я собі не можу уявити, як себе почувають люди, які не мають можливості, які не мають багато друзів.

Це прекрасно, що люди здатні навіть в таких складних умовах на такі речі. Це неймовірно зворушливо.

Ця система нас пожирає, вона нас перемелює

– Я постійно про це думаю, що ми, маючи стільки людей знайомих, стільки можливостей, ми повинні шукати допомоги – відчуття жахливе. Наче ти є рабом системи, яку створили окремі люди, і нею користаються.

Я – приватний підприємець. Я чесно плачу податки. І зараз я фізично відчуваю, як вони їдять з моєї руки. Як ця система нас пожирає, як вона нас перемелює. І ми змушені рятувати своїх дітей в іншій країні, збираючи знову з бідних людей, які скидають останні копійки цілим світом.

Коли лікарі приватизовують те, що побудоване за людські гроші, за наші податки, бо вважають, що це можливо. Вимагають гроші… Добре, якщо ти можеш, але якщо стоїть питання життя і здоров’я дитини, то ти довго думати не будеш, будеш робити, що завгодно, щоб врятувати свою кровинку.

Ми живемо з повним відчуттям внутрішньої окупації зараз. Ми виснажені, щоб боротися проти того, що твориться зараз.

Як врятувати Єву? Чому рідні онкохворих дітей залишаються наодинці з бідою

Я бачу її дорослою, – я знаю, яка вона буде

– Єва така… У мене є свої діти, але вона – це саме життя. Вона все робить весело, дуже контактна, смішлива, весела, гарно співає. У неї чудесний слух.

Ми бачимо ціль, налаштовані по-бойовому. Молимо Бога, щоб він нам допоміг. Ситуація обнадійлива: маленька дитина, міцний організм, добре доглянута, ми вчасно схопилися – швидко виявили проблему. Внутрішніх уражень немає.

Ми живемо надією. Я її бачу у платті випускному, у весільній сукні. Я бачу її дорослою, – я знаю, яка вона буде. Тому що ця дитина неймовірна.


01.06.2020 941
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1963
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2833
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3468
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6856 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3860

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6807 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2465
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5117
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

485
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

949
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3402
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455